اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نشست جی۷ بدون اشاره به صنعت رمزارزها پایان یافت

طبق صحبت‌های مشاور امنیت ملی دولت آمریکا جو بایدن رئیس جمهور این کشور قرار بود در نشست G7 به اظهار نظر و موضع‌گیری در رابطه با دارایی‌های رمزارز و رمزارزهای بانکی(CBDC) بپردازد

نکات برگزیده مطلب
  • جک سالیوان(Jake Sullivan) مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن، هفته‌ی گذشته اعلام کرد که مقامات آمریکایی از جمله رئیس جمهور این کشور قرار است نشست هفت قدرت اقتصادی جهان(G7) به اظهار نظر در رابطه با صنعت دارایی‌های رمزارزی و راهکارهای مقابله با خطرات احتمالی آن بپردازد. با این حال، روز گذشته این اجلاس به پایان رسید و در این مدت هیچ صحبتی در رابطه با صنعت رمزارزها و رمزارزهای بانکی(CBDC) مطرح نشد.

نشست جی۷

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، جک سالیوان(Jake Sullivan) مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن(Joe Biden) رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، هفته‌ی گذشته اعلام کرد که وی با حضور در نشست G7 در رابطه با صنعت رمزارزها و نقش این ابزار مالی در حمله به شرکت کولونیال (ColonialPipeline) که مدیریت شبکه‌ی لوله‌کشی و تامین سوخت بخش بزرگی از ساحل شرقی آمریکا را بر عهده دارد و دیگر حملات سایبری، صحبت خواهد کرد.

آقای سالیوان در جلسه‌ی مطبوعاتی کاخ سفید که روز دوشنبه‌ی هفته‌ی گذشته برگزار شد، اعلام کرد که مقامات آمریکایی از جمله جو بایدن، تمایل دارند در نشست جی۷ به یک برنامه‌ی عملی برای مقابله با حملات باج‌افزارها دست یابند.

G7

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین توضیح داد که برنامه‌ی مقابله با باج‌افزارها باید روش افزایش مقاومت در برابر حملات باج‌افزارها، چگونگی به اشتراک‌گذاری اطلاعات با سایر کشورها و چگونگی مواجهه با چالش رمزارزها را شامل گردد.

خبری نبود!

با این حال اجلاس G7 که از یازدهم ژوئن در سواحل کورنوال انگلستان با سخنان بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا آغاز شد، بدون رسیدگی به موضوعات مرتبط با صنعت رمزارزها را رمزارزهای بانکی(CBDC) به پایان رسید؛ گرچه جامعه‌ی رمزارزها بررسی خواهد کرد که توافق‌نامه‌ی «همکاری مالیاتی» و تعهدات مربوط به تغییرات اقلیمی، برای مبادله‌گران و ماینرها به چه معناست.

در رابطه با این توافق‌نامه‌ی مالیاتی نیز کشورهای حاضر در G7 متعهد شدند «یک سیستم مالیاتی جهانی منصفانه‌تر ایجاد کنند». در بیانیه‌ی مربوط به این توافق‌نامه توضیح داده شده که:

ما برای اطمینان از مرزهای آینده‌ی اقتصاد و جامعه جهانی، از فضای مجازی گرفته تا فضای برون مرزی، ضمن حفظ ارزهای جوامع مختلف به فکر افزایش شکوفایی و رفاه همه‌ی مردم خواهیم بود. G7 reports

این اجلاس اولین نشست حضوری رهبران جهان از زمان شیوع بیماری کووید۱۹ بوده و با حضور افتخاری رهبران سیاسی کشورهای کره‌ی جنوبی، آفریقای جنوبی، هند و استرالیا برگزار گردید.

این عدم اظهار نظر درحالیست که جو بایدن در طول مبارزات انتخاباتی خود برای پیروزی در برابر دونالد ترامپ از موضع‌گیری در برابر صنعت رمزارزها خودداری کرد و ترجیح داد در این زمینه سکوت اختیار کند.

بر اساس گزارش کوینیت، معاون مطبوعاتی کاخ سفید نیز اخیراً مبارزه با باج‌افزارها را یکی از اولویت‌های دولت جو بایدن اعلام کرده و از تدوین استراتژی جدید دولت آمریکا برای مبارزه با باج‌افزارها خبر داد.

نظر شما در رابطه با دلایل عدم اظهار نظر جو بایدن نسبت به صنعت رمزارزها و قوانین احتمالی آن چیست؟ چه چیز باعث شده تا دارایی‌های رمزارزی از موضوعات قابل بحث در این نشست کنار گذاشته شود؟ 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا