اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

استخراج رمزارز چیا باعث تغییر خط مشی شرکت‌های تولیدکننده سخت‌افزار شد

برخی شرکت‌های تولیدکننده‌ی حافظه‌های پرسرعت به دلیل فرآیند استخراج رمزارز چیا(Chia) و کاهش طول عمر محصولات خود، در حال تغییر سیاست‌های پشتیبانی و خدمات پس از فروش هستند

نکات برگزیده مطلب
  • رمزارز چیا(Chia) که خود را به پروژه‌ی دوستدار محیط زیست معرفی می‌کند، از چند ماه قبل به دلیل فرآیند استخراج متفاوت و براساس سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی پرسرعت مورد استقبال قرار گرفته است. با این حال، فشار مضاعف بر روی سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی که منجر به کاهش چشم‌گیر طول عمر آن‌ها می‌شود، به هیچ عنوان برای شرکت‌های تولیدکننده قابل قبول نبوده و می‌تواند ضرر مالی چشم‌گیری برایشان به همراه داشته باشد. برهمین اساس تعدادی از شرکت‌های تولیدکننده‌ی سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی در حال تغییر سیاست‌های پشتیبانی و خدمات پس از فروش خود بوده و مدت زمان گارانتی محصولات خود را تغییر داده‌اند.

چیا می‌تازد

رمزارز چیا(Chia) چند ماه قبل به دلیل روش استخراج جدید با استفاده از فضای ذخیره‌سازی که باعث کمبود موجودی دستگاه‌های ذخیره‌سازی پرسرعت در سراسر جهان شد، سریعاً مورد توجه قرار گرفت.

بدیهی است که تولیدکنندگان سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی نیز از وضعیت فعلی بازار آگاه هستند و برخی از آن‌ها مجبور شده‌اند تا تغییر رویکرد و اتخاذ تصمیمات نه چندان مطلوب به بازار و سطح تقاضا کاربران پاسخ دهند.

یکی از این شرکت‌ها پی‌ان‌وای(PNY) است که اخیراً دیده شده استقامت نوشتاری(TBW) سری محصولات XLR8 CS3030 که از نوع حافظه‌ی سخت یا SSD هستند را بالغ بر ۷۹ درصد کاهش داده است. مقدار TBW حافظه‌های سخت‌افزاری یک عدد تخمینی است که نشان می‌دهد عمر یک حافظه‌ی SSD در زمان فعالیت مداوم و نوشتن اطلاعات جدید چقدر است.

چیا Chia استخراج رمزارز حافظه‌ی ذخیره‌سازی SSD

کاهش چشم‌گیر TBW حافظه‌های این شرکت بدان معناست که کاربرانی که از این سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی سخت کار می‌کشند(همانند ماینرهای شبکه‌ی چیا) و پیش از پایان گارانتی پنج ساله‌ی این محصولات به نقطه‌ی پایانی TBW می‌رسند، دیگر نمی‌توانند از خدمات و پشتیبانی شرکت سازنده بهره‌مند شوند. این بدان معناست که در صورت استفاده از سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی PNY و پایان طول عمر TBW آن‌ها پیش از پایان گارانتی، هیچ خدمات به مصرف‌کننده ارائه نخواهد شد، زیرا در حالت عادی این رقم به پایان نمی‌رسد.

گارانتی برای مصرف‌کنندگان عادی مناسب است

مقامات شرکت PNY براین باوراند که مصرف‌کنندگان عادی که از حافظه‌های SSD در رایانه‌ها خود استفاده می‌کنند، بدون شک در زمینه‌ی TBW مشکلی نخواهد داشت و پیش از رسیدن به آستانه‌ی TBW قطعاً گارانتی محصول آن‌ها(پنج سال) به پایان رسیده است.

در بخش‌هایی از بیانیه‌ی شرکت PNY که در رابطه با کاهش سطح TBW منتشر شده است، توضیح داده شده که:

تغییرات به وجود آمده بر روی سیاست‌های مربوط به گارانتی محصولات سری XLR8 CS3030 تحت تاثیر دو عامل کلیدی ایجاد شده‌اند، افزایش ناگهانی تقاضا برای حافظه‌های سخت‌افزاری پرسرعت جهت استفاده در فرآیند استخراج رمزارز چیا، و کمبود تراشه‌های NAND در سراسر جهان. این تغییرات در هر دو بخش ضمانت‌نامه و برگه‌ی مشخصات محصولات سری CS3030 از تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۱ به اطلاع عموم رسیده است. PYN

شرکت تولیدکننده‌ی سخت‌افزارهای رایانه‌ای گالاکس(GALAX) نیز در وب‌سایت چینی خود یک پاپ‌آپ هشدار دهنده ایجاد کرده است مبنی بر این استفاده‌ی بیش از حد از محصولات ذخیره‌سازی باعث کاهش استقامت TBW آن‌ها خواهد شد، بنابراین این محصولات تحت گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت قرار نخواهند گرفت.

چیا Chia استخراج رمزارز حافظه‌ی ذخیره‌سازی SSD

به نظر می‌رسد که با فراگیر شدن روند استخراج رمزارز چیا در سراسر جهان و گسترده‌تر شدن این شبکه، شرکت‌های تولیدکننده‌ی حافظه‌ی پرسرعت در حال تغییر سیاست‌های پشتیبانی از محصول خود هستند.

نظر شما در رابطه با تغییرات ایجاد شده در خط مشی شرکت‌های تولیدکننده‌ی سخت‌افزار ذخیره‌سازی چیست؟ آیا این رویکرد می‌تواند به بازگشت بازار حافظه‌های ذخیره‌سازی به حالت قبل کمک کرده و یا تنها روشی برای کاهش ضرر مالی شرکت‌های تولیدکننده خواهد بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا