اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جوانان استرالیایی بازار رمزارزها را به سپرده‌گذاری نزد بانک‌ها ترجیح می‌دهند

بررسی اخیر محققان نشان می‌دهد که در نتیجه‌ی کاهش اعتماد شهروندان استرالیایی به سپرده‌گذاری نزد بانک‌ها اعتماد مردم به رمزارزها برای تحقق رویاهایشان افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • در طول سال‌های گذشته و با گذشت زمان بازار رمزارزها نیز بطور چشمگیری گسترش یافته و در همین زمان تحولات زیادی را نیز در این حوزه شاهد بوده‌ایم؛ یعنی رویکرد منفی بسیاری از منتقدان رمزارزها تغییر کرده و ورود سرمایه‌گذاران حقوقی به بازار رمزارزها را شاهد بوده‌ایم. نتایج مطالعه‌ی اخیر صرافی کراکن نشان می‌دهد که مردم استرالیا از سپرده‌گذاری نزد بانک‌ها به دلیل کاهش ارزش سپرده‌های بانکی دلسرد شده و رمزارزها را به عنوان روش سرمایه‌گذاری ترجیح می‌دهند.

جوانان استرالیایی ترجیح می‌دهند که بانک‌ها را کنار گذاشته و بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کنند

بر اساس نتایج مطالعه‌ای که در میان مردم استرالیا برگزار شده است، یک پنجم جوانان استرالیایی معتقدند که بازار رمزارزها مسیر خانه‌دار شدن آن‌ها را شکل می‌دهد.

این بررسی که توسط صرافی کراکن(Kraken) برگزار شده، دلسرد شدن جوانان استرالیایی به سپرده‌گذاری با استفاده از روش‌های سنتی را نشان می‌دهد. تقریباً یک چهارم شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی نگرانی خود را از کاهش ارزش پول در حساب‌های بانکی اظهار داشته‌اند.

این مطالعه نشان داد؛ 22 درصد از مردم استرالیا معتقدند که سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها در مقایسه با ذخیره‌سازی ارزهای فیات در حساب‌های بانکی و یا استفاده از سایر روش‌های سنتی ذخیره‌ی دارایی روش بهتری است.

تقریباً 40 درصد از شرکت کنندگانی که در گروه سنی 25 تا 40 ساله قرار دارند، اظهار داشتند که رمزارزها جایگزین مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند. بعلاوه، 31 درصد از شرکت کنندگان میان‌سال(56 تا 41 ساله) معتقدند که سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها در مقایسه با سرمایه‌گذاری بر روی املاک و مستقلات گزینه‌ی بهتری است. بر همین اساس اعتقاد شرکت‌کنندگان به رمزارزها با افزایش سن کاهش یافته و تنها 24 درصد از شرکت کنندگان بالای 57 سال همین دیدگاه را نسبت به رمزارزها اظهار داشته‌اند.

تقریباً نیمی از افراد بالای 57 سال با اظهار نگرانی از نوسانات قیمت رمزارزها اعلام کرده‌اند که تاکنون بر روی این دسته از دارایی‌ها سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.

یک پنجم شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی اعلام کرده‌اند که هم‌اکنون در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و یا در گذشته مالکیت مقداری رمزارز را در اختیار داشته‌اند. بر همین اساس 14 درصد از شرک‌کنندگان در نظرسنجی اعلام کرده‌اند که هم‌اکنون سبد سرمایه‌گذاری فعالی بر روی رمزارزها دارند و نزدیک به 85 درصد از کسانی که قبلا رمزارز خریده‌اند، قصد دارند رمزارزهای بیشتری را خریداری کنند.

جستجو برای روش‌های جایگزین حفظ ارزش دارایی‌ها

جاناتان میلر(Jonathon Miller)؛ مدیر صرافی کراکن استرالیا(Kraken Australia) اظهار داشت که اگرچه استرالیا از نظر پذیرش رمزارزها از آمریکا عقب افتاده، اما بازار مبادلات رمزارز در این کشور به سرعت در حال رشد است که بیشتر افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری از سوی جوانترها دلیل این اتفاق محسوب می‌شود. وی افزود:

مردم استرالیا همچنان رویکرد محافظه‌کارانه‌ای نسبت به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها دارند. بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌خواهند اموالشان را رشد دهند اما همچنان مسئله‌ی استطاعت اقتصادی مسئله‌ساز است و ما مشاهده می‌کنیم که با گذشت زمان جوانان بیشتری روش‌های دیگری را برای افزایش ثروت خود جستجو می‌کنند. Jonathon Miller

یافته‌های محققان با نتایج بررسی پیشین بانک جی‌پی‌مورگان(JPMorgan) همخوانی دارد. بزرگترین بانک ایالات متحده‌ی آمریکا در یادداشتی اعلام کرده بود که اشتیاق جوانان به بازار رمزارزها رشد این حوزه را تضمین می‌کند.

نظر شما نسبت به نتیجه‌ی مطالعه‌ی اخیر صرافی کراکن در میان مردم استرالیا چیست؟ آیا جوانترها که اشتیاق بیشتری به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها نشان می‌دهند در آینده موجب استفاده از این دارایی‌ها به عنوان جریان اصلی مبادلات و همچنین ابزارهای اصلی سرمایه‌گذاری خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا