اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ایلان ماسک توسط قدرتمندترین گروه هکری جهان تهدید شد!

گروه مشهور هکرهای آنانیموس(Anonymous) در فایل تصویری که اخیراً منتشر شده اسرار و ابعاد مخفی فعالیت‌های ایلان ماسک(Elon Musk) و شرکت تسلا را بررسی کرده و وی را به تلاش برای متمرکز ساختن و به‌دست گرفتن کنترل شبکه‌ی بیت کوین متهم کرد

نکات برگزیده مطلب
  • گروه غیرمتمرکز هکری آنانیموس(Anonymous) در واکنش به اقدامات اخیر ایلان ماسک(Elon Musk) فایل تصویری تهدید آمیزی را منتشر کرده است. آن‌ها در این فایل ابعاد پنهان زندگی ایلان ماسک همانند چگونگی رفتار وی با کارمندان خود، صدمه زدن به محیط زیست، منشاء واقعی ثروت ماسک، منبع واقعی درآمد تسلا و تلاش برای متمرکز کردن و کنترل شبکه‌ی بیت کوین را بررسی کرده‌اند که بسیاری از مردم عادی از این حقایق اطلاعی ندارند.

پیام هکر‌های آنانیموس به ایلان ماسک

گروه مشهور هکری آنانیموس(Anonymous) که از سال 2003  تاکنون حملات سایبری گسترده‌ای را در مقابل سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها و افراد مختلف در سراسر جهان به راه‌انداخته است، روز جمعه یک فایل تصویری را در رابطه با ابعاد پنهان فعالیت‌های ایلان ماسک منتشر کرده‌اند. آنانیموس در ابتدای فایل تصویری اعلام کرده که پیام تهدید‌آمیزی را از طرف این گروه به ایلان ماسک ارسال می‌کند.

آنانیموس در ابتدای ویدئو دلیل شهرت یافتن ایلان ماسک را فعالیت در حوزه‌ی مورد توجه مردم یعنی خودروهای برقی و اکتشافات فضایی عنوان کرده است. این گروه هکری افزود:

شما چهره‌ی واقعی خود را پشت یک پوشش جعلی که با دقت زیادی ساخته شده پنهان کرده‌اید و مردم شما را با دیده‌ی یک فرد خودشیفته‌ی ثروتمند می‌نگرند که مایل است در معرض توجه عموم قرار بگیرد.Anonymous

آن‌ها اظهار داشتند: «تلاش شما برای نجات بشریت ناشی از نگرانی‌های واقعی برای مردم سرچشمه نمی‌گیرد و بیشتر از فاکتورهایی همانند «خود برتر بینی» و  «بازی کردن نقش ناجی» ناشی می‌شود.»

آنانیموس تاکید کرد که چهره‌ی واقعی ایلان ماسک و عدم نگرانی وی برای بشریت از مدتها قبل برای کارمندان وی که سال‌ها با شرایط غیرقابل تحملی برای وی کار می‌کردند، آشکار شده بود. آن‌ها به مقاله‌ای اشاره کردند که در آن ادعا شده بود: «شرکت تسلا برای کسب درآمد بالاتر سلامت و ایمنی کارگران خود را به خطر می‌اندازد.»

همچنین این گروه هکری به مقاله‌ی دیگری اشاره کرده که توسط نشریه‌ی تایمز با عنوان «باطری‌های خونین، موجب ثروتمند‌تر شدن ایلان ماسک می‌شود.» که به کار کودکان در معادن لیتیوم برای تامین مواد اولیه‌ی ساخت باطری‌های خودروهای برقی تسلا اشاره دارد.

درآمد واقعی تسلا از یارانه‌های دولتی حاصل می‌شود

آنانیموس در بخشی از این ویدئو در رابطه با منشاء واقعی درآمد تسلا صحبت کرده است. مردم هم‌اکنون می‌دانند که بخش بزرگی از درآمد شرکت تسلا از طریق فروش سهم تولید شرکت تسلا برای انتشار گاز دی‌اکسید کربن حاصل می‌شود که به دلیل نو‌آوری استفاده از انرژی الکتریکی به شدت کاهش یافته است. اما آنانیموس اعلام کرد که: «این نو‌آوری در حقیقت به شما(ایلان ماسک) تعلق ندارد چراکه واقعا بنیان‌گذار تسلا نیستید. شما به‌سادگی این شرکت را از دو نفر دیگر خریداری کردید که استعداد و هوش بیشتری نسبت به شما دارند.»

فعالیت تسلا در بازار بیت کوین

آنانیموس در بخشی از این فایل تصویری موضوع فعالیت تسلا در بازار بیت کوین را بررسی کرده است. این گروه با اشاره به مقاله‌ای با عنوان «فروش بیت کوین و سهمیه‌ی ایجاد آلودگی محیط زیستی سود تسلا را افزایش می‌دهد» ادعا کرد:

تسلا از فروش بیت کوین‌های خود طی دو ماه پس از سرمایه‌گذاری بر روی این رمزارز سود بیشتری را نسبت به فروش خودروهای برقی به‌دست آورده است. همچنین این احتمال وجود دارد که تسلا با استفاده از یارانه‌های دولتی بیت کوین خریده باشد. Anonymous

آنانیموس افزود: «مردم عقیده دارند که شما مجبور شده‌اید برای حفظ سهمیه‌ی دولتی تولید گاز دی‌اکسید کربن و انتقال پول‌های حاصل از آن به حساب‌های تسلا از بکارگیری بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت صرفنظر کنید.»

این گروه هکری در رابطه با مصرف انرژی الکتریکی برای استخراج بیت کوین توضیح داد که الگوریتم استخراج اثبات کار مبحث پیچیده‌ای است که درک آن نیاز به دانش بالایی در رابطه با چگونگی عملکرد شبکه‌ی برق و هدر رفت انرژی الکتریکی اضافی توسط شرکت‌های برق و جستجوی ماینرها برای منابع اضافی انرژی الکتریکی دارد.

آنانیموس خطاب به ایلان ماسک اعلام کرد: «شما برای مدت بیش از یک سال در این موضوع مشارکت داشته‌اید و از واقعیت‌های پیرامون آن اطلاع دارید اما زمانی که منبع اصلی درآمد شما در معرض تهدید قرار گرفت، وانمود کردید که از این واقعیت‌ها اطلاع ندارید تا در هر دو طرف زمین به بازی خود ادامه دهید.»

ایلان ماسک تلاش می‌کند شبکه‌ی بیت کوین را متمرکز کرده و کنترل آن را بدست بگیرد

آنانیموس در بخشی از فایل تصویری منتشر شده ادعا کرده است که ایلان ماسک تلاش می‌کند برای به‌دست گرفتن کنترل شبکه‌ی بیت کوین این رمزارز را متمرکز کند. بر اساس گزارش کوینیت، ایلان ماسک در روز بیست و چهارم می جلسه‌ی مشترکی را با جمعی از ماینرهای آمریکایی برگزار کرده است. آنانیموس اعلام کرد:

تلاش ایلان ماسک برای ایجاد شورای استخراج بیت کوین در واقعیت تلاش برای متمرکز کردن صنعت استخراج بیت کوین و به‌دست گرفتن کنترل این شبکه است. Anonymous

نابودی زندگی سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها

آنانیموس همچنین ایلان ماسک را به نابودی زندگی سرمایه‌گذاران حوزه‌ی رمزارزها متهم کرده است: «مشاهده‌ی نظرات ارسال شده در پست‌های توییتری شما نشان می‌دهد، بازی‌هایی که در بازار رمزارزها به راه‌انداخته‌اید زندگی افراد زیادی را نابود کرده است. میلیون‌ها نفر از سرمایه‌گذاران خُرد به سود سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها برای بهبود زندگی خود حساب کرده بودند.»

گروه آنانیموس با اشاره به معدن زمرد در آفریقا که روزی خانواده‌ی ماسک مالکیت آن را در اختیار داشتند افزود: «از آنجایی که در زمان تولد در ثروت حاصل از تاراج معدن زمرد آفریقایی غرق شده بودید، رنج مردم فقر را درک نخواهید کرد.»

آنانیموس به این واقعیت اشاره کرد که سرمایه‌گذاران رمزارزها با پذیرش ریسک این بازار در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و هر کسی که بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری می‌کند باید برای پذیرش ریسک نوسانات این دارایی‌ها نیز آماده شود. با این وجود، این گروه هکری به بی‌توجهی ایلان ماسک به رنج طبقه‌ی اجتماعی مردم عادی تاکید کرده است. این ویدئو با پیامی به ایلان ماسک به پایان می‌رسد:

ممکن است فکر کنی که باهوش‌ترین فرد روی کره‌ی زمین هستی، اما با حریف سختی روبرو شده‌ای. ما آنانیموس هستیم. ما قدرتمند هستیم. منتظر ما باش. Anonymous

نظر شما نسبت به انتشار ویدئوی تهدیدآمیز آنانیموس خطاب به ایلان ماسک چیست؟ آیا ادعاهای مطرح شده در این ویدئو حقیقت دارد؟ آیا فعالیت ایلان ماسک در بازار رمزارزها به این حوزه آسیب می‌رساند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا