اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اقدام جنجالی ایلان ماسک فروشندگان بیت کوین را غافلگیر کرد

مدیرعامل شرکت‌های خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس اخیراً اموجی بیت کوین را در قسمت بیوگرافی حساب کاربری توییتر خود قرار داد و این اقدام وی تغییرات ملموسی را در بازار رمزارزها به همراه داشته است

نکات برگزیده مطلب
  • ایلان ماسک(Elon Musk) که هم‌اکنون به ثروتمند‌ترین فرد جهان تبدیل شده است، اخیراً در قسمت بیوگرافی حساب کاربری توییتر خود تنها اموجی بیت کوین را قرار داده است. اقدام اخیر وی جهش چند هزار دلاری در قیمت این دارایی را موجب شده است و در نتیجه بسیاری از فعالان بازارهای معاملاتی بیت کوین نیز غافلگیر شده‌اند.

اموجی بیت کوین در بیوگرافی ایلان ماسک

شرکت توییتر اموجی بیت کوین را در روز دوم فوریه‌ی سال 2020 میلادی معرفی کرد و به‌نظر می‌رسد که ایلان ماسک(Elon Musk) از عملکرد بدون توقف شبکه‌ی بیت کوین برای توصیف وظایف تمام وقت خود به عنوان مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا(Tesla)، مدیرعامل شرکت فضا نوردی اسپیس ایکس(SpaceX) و همچنین مدیرعامل شرکت حفاری زیرزمینی بورینگ(Boring Company) در قسمت بیوگرافی حساب کاربری توییتر خود استفاده کرده است.

بیوگرافی حساب توییتر ایلان ماسک

 

بازار بیت کوین به سرعت به اقدام اخیر ایلان ماسک واکنش نشان داد و ارزش این دارایی در طول چند ساعت از سطح 32 هزار دلاری به 38,500 دلار رسید.

ماسک اخیراً در زمینه‌ی پدیده‌ی گیم استاپ(GameStop) توئیت‌هایی را منتشر کرده است که به افزایش نارضایتی در بازار سهام آمریکا اشاره دارد. وی توییت کرد که «با نگاهی به گذشته در می‌یابیم که این امر اجتناب نا‌پذیر بوده است.» این جمله‌ی ایلان ماسک در بلاک شماره‌ی 668,197 شبکه‌ی بیت کوین نیز برای همیشه به‌طور تغییر ناپذیری ثبت شده است.

 مدیرعامل شرکت تسلا به دلیل انتشار توئیت در رابطه با خصوصی‌سازی شرکت تسلا با 420 دلار به ازای هر سهم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا 20 میلیون دلار جریمه شده است.

ایلان ماسک اخیراً در رابطه با مشروعیت بیت کوین به عنوان جایگزین بادوام ارزهای فیات، سوالات مختلفی را مطرح کرده است که اشتیاق وی به استفاده از جایگزین‌های مطمعن ارزهای فیات را بازتاب می‌کند. بر اساس گزارش کوینیت؛ مایک سیلور مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی به ایلان ماسک پیشنهاد کرده است که بخشی از ذخایر ارزی شرکت تسلا را به بیت کوین تبدیل کند.

فروشندگان بیت کوین غافلگیر شدند

داده‌های وب‌سایت تحلیلی بای‌بی‌تی(Bybt) نشان می‌دهد که 62 درصد از معامله‌گران پیش از تغییر بیوگرافی ایلان ماسک موقعیت فروش را اتخاذ کرده بودند و اقدام اخیر وی زیان 420 میلیون دلاری را برای فروشندگان بیت کوین به همراه داشته است.

در همین زمان معامله‌گرانی که موقعیت فروش را در بازار مبادلات مشتقات بیت کوین اتخاذ کرده بودند، دارایی‌های خود را از دست دادند. داده‌های وب‌سایت بای بی‌تی نشان می‌دهد که پس از تغییر بیوگرافی ایلان ماسک به ارزش 350 میلیون دلار موقعیت فروش بیت کوین به‌طور پیش از موعد تسویه شده است. همچنین به دلیل نوسانات قیمت به ارزش 120 میلیون دلار از موقعیت‌های معاملاتی خرید بیت کوین نیز به‌طور پیش از موعد تسویه شده است.

نظر شما نسبت به رویکرد اخیر ایلان ماسک در رابطه با رمزارزها و بازار بیت کوین چیست؟ آیا مدیرعامل شرکت تسلا به یکی از بزرگترین طرفداران بیت کوین تبدیل خواهد شد؟ در صورت وقوع این سناریو بازار بیت کوین چه شرایطی را تجربه خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا