اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اتریوم از بیت کوین کاربردی‌تر است

تاد مورلی(Todd Morley)؛ یکی از مدیران سرمایه‌گذاری و فعال حوزه‌ی رمزارزها معتقد است که هنوز پدیده‌ی گسترش استفاده از شبکه‌ی اتریوم در مقیاس وسیع اتفاق نیفتاده و این رمزارز در آینده از بیت کوین سبقت خواهد گرفت

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که اتریوم و بیت کوین پروزه‌های رمزارزی متفاوتی هستند و اهداف متفاوتی را نیز دنبال می‌کنند اما برخی از فعالان صنعت رمزارزها تلاش می‌کنند با مقایسه‌ی پتانسیل و کاربرد هر دو پروژه آینده‌ی آن‌ها را پیش بینی کنند. تاد مورلی(Todd Morley)؛ یکی از مدیران سرمایه‌گذاری اخیراً بر پتانسیل موفقیت هر چه بیشتر اتریوم در مقایسه با تاکید کرده است.

کاربرد اتریوم در مقایسه با بیت کوین

تاد مورلی(Todd Morley)؛ یکی از بنیان‌گذاران و مدیر سابق سرمایه‌گذاری شرکت گوگنهایم پارتنرز(Guggenheim Partners) معتقد است که اتریوم کاربرد بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.

مورلی روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه‌ی تلوزیونی بلومبرگ(Bloomberg TV) اظهار داشت که بیت کوین یک ابزار مالی است اما اتریوم از طریق معرفی ویژگی قرارداد‌های هوشمند برای من کاربرد بیشتری دارد.

بر اساس اظهارات مورلی هر صنعتی که استراتژی مناسبی را برای عصر دیجیتالی به‌کار نگیرد در نهایت از دور رقابت خارج خواهد شد.

مورلی معتقد است که استفاده از فناوری بلاکچین به سرعت در نقاط مختلف جهان در حال گسترش است. به‌عنوان مثال، تعداد توسعه‌دهندگان اتریوم در طول شش سال به سرعت و حتی با سرعت بیشتری نسبت به قانون مور(Moore’s Law) افزایش یافته است بنابراین این پروژه‌ی رمزارزی بطور پویا در حال توسعه است.

قانون مورتوسط گوردون مور(Gordon Moore) در سال 1965 میلادی معرفی شده است. بر اساس قانون مور تعداد ترانزیستورهای موجود در یک مدار متراکم هر دو سال یکبار دو برابر می‌شود. به عبارت دیگر، سرعت و ظرفیت کامپیوترها در توالی هر دو سال افزایش می‌یابد و مردم هزینه‌ی کمتری را برای قدرت محاسباتی پرداخت می‌کنند.

مورلی معتقد است که هنوز گسترش استفاده از شبکه‌ی اتریوم در مقیاس وسیع اتفاق نیفتاده و ابراز امیدواری کرد که اتریوم در این زمینه از سایر رمزارزهای بازار سبقت بگیرد.

بازار رمزارزها نسبتاً جوان است

مورلی هم‌اکنون ریاست پروژه‌ی بلاکچینی اورلاین نتورک(Overline Network) را بر عهده دارد. اورلاین پروتکلی است که برای اتصال شبکه‌های بلاکچینی به یکدیگر طراحی شده و بعنوان مثال بیت کوین را به پروتکل سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) متصل می‌کند.

اورلاین در ابتدای سال جاری میلادی بازار غیرمتمرکزی را به نام اینترچینج(Interchange) راه‌اندازی کرده و مبادلات دارایی بر پایه‌ی وثیقه در شبکه‌های بلاکچینی مختلف و بدون استفاده از توکن‌های بسته‌بندی شده(Wrapped Tokens) و پرداخت کارمزد ارسال تراکنش در شبکه‌ی اتریوم را فرآهم می‌کند.

دو دارایی رمزارزی متفاوت در شبکه‌ی اورلاین منتشر شده است که رمزارز اورلاین(OL) و امبلمس(EMB) را شامل می‌گردد. اورلاین توکن اصلی شبکه‌ی اورلاین محسوب می‌شود در حالی که ای.ام.بی توکن بر پایه‌ی استاندارد ای.آر.سی20(ERC-20) ارائه شده و برای ارائه‌ی پاداش به ماینرهایی استفاده می‌شود که این توکن‌ها را سپرده‌گذاری می‌کنند.

مورلی در مصاحبه‌ی اخیر خود در رابطه با نوسانات قیمت در بازار رمزارزها نیز صحبت کرده و اظهار داشت:

بازار رمزارزها هنوز بازار مالی کوچکی محسوب می‌شود بنابراین قابلیت نقدشوندگی پایینی داشته و نسبتاً جوان محسوب می‌شود. Todd Morley

مورلی معتقد است تغییری که بازار رمزارزها در نحوه‌ی ارتباط مردم با یکدیگر و سطح دسترسی آن‌ها به بازار‌های مالی ایجاد کرده شگفت انگیز است: «ما معتقدیم که رمزارزها به دستاوری بزرگی برای مردم جهان تبدیل خواهند شد.»

نظر شما نسبت به اظهارات مدیر سابق سرمایه‌گذاری شرکت گوگنهایم پارتنرز نسبت به پتانسیل‌ موفقیت اتریوم در مقایسه با بیت کوین چیست؟ آیا ویژگی قرارداد‌های هوشمند اتریوم که پروژه‌های رمزارزی رقیب نیز برای ارائه‌ی خدمات مبتنی بر این ویژگی تلاش می‌کنند به اهرمی برای موفقیت هرچه بیشتر اتریوم تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا