اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

شهروندان چینی در حال طرد شدن از صنعت رمزارز هستند

در پی سختگیری اخیر دولت چین، صرافی‌های هوبی(Huobi) و اوکی‌اکس(OKEx) ارائه‌ی خدمات به کاربران چینی را محدود کرده و ماینرهای چینی نیز از دسترسی به استخر ماینینگ هوبی محروم خواهند شد

نکات برگزیده مطلب
  • سختگیری دولت چین نسبت به فعالیت شهروندان چینی در بازار رمزارزها موجب شده است تا صرافی‌های هوبی(Huobi) و اوکی.اکس(OKEx) کاربران چینی را به بازار مبادلات رمزارز محدود سازند. استخر ماینینگ هوبی(Huobi Pool) نیز اعلام کرده که ارائه‌ی خدمات به ماینرهای چینی را متوقف خواهد کرد.

محدودیت ارائه‌ی خدمات به کاربران چینی صرافی‌ها

تنها چند روز پس از تصمیم‌گیری دولت چین برای مقابله با مبادلات و استخراج بیت کوین صرافی‌های هوبی(Huobi) و اوکی.اکس(OKEx) محدودیت بیشتری را برای دسترسی کاربران چینی به خدمات خود اعمال کرده‌اند.

هوبی با اشاره بر تغییرات اخیر رویکرد قانون‌گذاری در برابر رمزارزها اعلام کرد که بطور موقت مبادلات مشتقات رمزارزها را برای گروهی از مشتریان خود و در راستای حفظ منافع سرمایه‌گذاران متوقف کرده است.

اگرچه سخنگوی هوبی بطور مستقیم به توقف مبادلات مشتقات برای کاربران چینی خود اشاره نکرده است، شهروندان چینی تنها گروهی از کاربران این پلتفرم هستند که محدودیت در معاملات رمزارزی را گزارش کرده‌اند.

سخنگوی هوبی همچنین اعلام کرد که استخر ماینینگ هوبی(Huobi Pool) خرید و فروش و ذخیره‌سازی رمزارز توسط کاربران چینی را محدود کرده است. وی افزود که هوبی بر روی گسترش فعالیت خود در خارج از چین تمرکز کرده است.

کولین وو(Colin Wu)؛ روزنامه‌نگار چینی اظهار داشت؛ ماینرهای چینی که پیشتر تجهیزات استخراج رمزارز را خریداری کرده‌اند از این استخر حذف خواهند شد. حساب کاربری وی‌یو بلاکچین اعلام کرد:

استخر ماینینگ هوبی
استخر ماینینگ هوبی اعلام کرد که ارائه‌ی خدمات به کاربران چینی را متوقف خواهد کرد. ارائه‌ی سرویس بر کسانی که قبلاً تجهیزات استخراج بیت کوین را خریداری کرده‌اند متوقف خواهد شد اما هوبی به‌طور جالبی اعلام کرده است که این محدودیت تاثیری بر تجهیزات استخراج فایل کوین نخواهد داشت.

سخنگوی صرافی اوکی.اکس نیز اعلام کرد که بطور موقت توکن اوکی.بی(OKB) را در پلتفرم مبادلات فرد به فرد(P2P) از دسترس کاربران چینی خود خارج می‌کند. وی دلیل مشخصی را برای این اقدام عنوان نکرده اما بر تعهد صرافی اوکی.اکس بر پیروی از مقررات تاکید کرده است.

در طول یک هفته‌ی گذشته و بطور همزمان با تجربه‌ی اصلاح بازار رمزارزها، ارزش توکن اوکی.بی(OKB) 67 درصد و ارزش توکن صرافی هوبی 63 درصد کاهش یافته است.

قانون‌گذاران چینی مجدداً رمزارزها را هدف قرار دادند

صرافی هوبی و اوکی.اکس در سال 2017 و پس از اعمال قانون ممنوعیت مبادلات رمزارزها در چین این کشور را ترک کردند. با این وجود، پایگاه بزرگ مشتریان چینی خود را حفظ کردند و شرکت‌های مادر این صرافی‌ها نیز در خارج از چین فعالیت می‌کند.

در روز هفدهم می سه انجمن پرداخت چینی شامل انجمن ملی اقتصاد اینترنتی چین(National Internet Finance Association)، انجمن بانکداری چین(China Banking Association) و انجمن پرداخت و تسویه‌ی حساب چین(Payment and Clearing Association of China)  تعهد خودشان را بر قوانین ممنوعیت فعالیت موسسات مالی در حوزه‌ی رمزارزها را اعلام کردند. این انجمن‌ها همچنین نسبت به فعالیت در بازار رمزارزها هشدار دادند.

در پی انتشار این خبر که بطور اشتباه توسط رسانه‌ها ممنوعیت جدید چین برای مبادلات رمزارزها گزارش شده قیمت مبادلات بیت کوین کاهش یافت. اما دولت چین در روز بیست و یکم می اعلام کرد که برای کنترل ریسک‌های مالی مرتبط با شبکه‌ی بیت کوین، اقدامات سختگیرانه‌ای را نسبت به استخراج بیت کوین و معاملات آن در پیش خواهد گرفت.

بر اساس گزارش کوینیت، سختگیری چین بر فعالان صنعت استخراج رمزارز موجب شده تا ماینرهای چینی مهاجرت و انتقال کسب و کار خود به کشورهای دیگر را بررسی کنند.

نظر شما نسبت به محدودسازی ارائه‌ی خدمات صرافی‌های رمزارزی به کاربران چینی چیست؟ آیا سایر استخرهای ماینینگ نیز از محدودیت استخر ماینینگ هوبی برای ارائه‌ی خدمات به کاربران چینی تبعیت خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا