اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

دولت بایدن خواستار نظارت بیشتر و وضع مالیات بر تراکنش‌های رمزارزی شد

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده با انتشار گزارشی از یک چهارچوب مالیاتی جدید برای تراکنش‌های رمزارزی خبر داد که طی آن باید تراکنش‌های بیش از ۱۰ هزار دلار به سازمان IRS اعلام شوند

نکات برگزیده مطلب
  • آمریکا از مدت‌ها قبل به دنبال افزایش سطح نظارت در صنعت رمزارزها و ایجاد یک چهارچوب قانونی محدودکننده بوده است. در همین راستا، وزارت خزانه‌داری این کشور همزمان با انتشار یک گزارش رسمی از چهارچوب مالیاتی جدید که در آن تراکنش‌های رمزارزی نیز تحت نظارت قرار می‌گیرند، خبر داده است. طبق این چهارچوب نظارتی، از این پس تراکنش‌های رمزارزی با ارزش‌تر از ۱۰ هزار دلار باید به سرویس درآمد داخلی ایالات متحده(IRS) گزارش داده شوند.

مالیات نه محدودیت!

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز گذشته گزارشی را منتشر نموده که در آن برنامه‌ی تطبیق قوانین مالیاتی دولت جو بایدن ذکر شده است؛ از جمله یک چهارچوب مقرراتی جدید برای کسب و کارها که باید تمامی تراکنش‌های رمزارزی بیشتر از ۱۰ هزار دلار خود را به سرویس درآمد داخلی ایالات متحده(IRS) اعلام کنند.

در بخشی از این گزارش آمده است «همانند تراکنش‌های مربوط به پول نقد، مساغلی که یک تراکنش رمزارزی با ارزشی بالغ بر ۱۰ هزار دلار دریاف می‌کنند، باید این تراکنش را گزارش دهند».

طبق گزارشات منتشر شده در رابطه با این موضوع، دولت بایدن نگران این موضوع است که «صنعت رمزارزها با تسهیل گسترده‌ی فعالیت‌های غیرقانونی از جمله پولشویی و فرار مالیاتی» در حال حاضر یک مشکل بزرگ برای اقتصاد ایجاد کرده است.

در گزارش خزانه‌داری ایالات متحده اذعان شده که بازار رمزارزها در طول یک سال گذشته بالغ بر ۲ تریلیون دلار رشد داشته است، بنابراین به یک صنعت بزرگ تبدیل شده که باید تحت نظارت قرار بگیرد؛ به ویژه اینکه «تراکنش‌های رمزارزی طی یک دهه‌ی آینده به اهمیتی بالایی می‌رسند».

علاوه بر این گفته شده که روش‌های زیادی برای طفره رفتن و فرار از پرداخت مالیات وجود دارد، از جمله اقتصاد رمزارزی، زیرا سرویس درآمد داخلی ایالات متحده در زمینه‌ی همگام‌سازی با پیشرفت و فناوری بسیار کند عمل می‌کند.

سیستم‌های IRS قدیمی‌اند

در گزارش خزانه‌داری آمریکا آمده است «سیستم‌های نظارتی IRS بسیار قدیمی و منسوخ شده هستند و به دلیل محدودیت منابع، توانایی استفاده‌ی کامل از مزایای فناوری‌های مدرن را ندارند».

تنها ساعاتی پس از انتشار این گزارش و اخبار مربوط به آن، رمزارز بیت کوین باز هم وارد یک سراشیبی کاهش قیمت شد و نزدیک به ۶/۵ درصد ارزش خود را از دست داد.

البته به گفته‌ی نیراج اگراوال(Neeraj K. Agrawal) مدیر ارتباطات در گروه حمایت از رمزارزها، این اقدامات خزانه‌داری ایالات متحده را نباید لزوماً یک خبر ناخوشایند در نظر گرفت یا حتی غیرمنتظره توصیف کرد.

به گفته‌ی وی «برابری با پول نقد همیشه بهترین حالت برای رمزارزها بوده است. رمزارزها مانند پول نقد عمل می‌کنند و اینکه مانند پول نقد با آن‌ها رفتار شود اصلا تعجب‌آور نیست».

وی در رابطه با تلاش‌های IRS برای هماهنگی با دنیای سریع و روبه رشد فناوری‌های مالی نیز اظهار داشت «اگر فرم‌های پیشنهادی جدید IRS تهماجمی‌تر از قبل باشند، آنگاه این گفتگو را انجام خواهم داد».

نظر شما در رابطه با رویکرد دولت بایدن نسبت به صنعت رمزارزها و تراکنش‌های رمزارزی چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا