اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

بایننس، زیر ذره‌بین نهادهای نظارتی و مالی قرار گرفت

گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد فعالیت‌های صرافی مبادله‌ی رمزارز بایننس قرار است توسط دو نهاد مالی و قانونی آمریکا یعنی وزارت دادگستری ایالات متحده(DOJ) و همچنین دفتر خدمات درآمد داخلی آمریکا(IRS) مورد بررسی گسترده قرار بگیرد

نکات برگزیده مطلب
  • علی‌رغم ادعای پلت‌فرم‌ مبادله‌ی رمزارز بایننس مبنی بر رعایت تمامی دستورالعمل‌های موجود، به نظر می‌رسد اکنون نهاد‌های نظارتی نسبت به فعالیت‌های آن حساس شده و قرار است آن را زیر ذره‌بین قرار دهند. گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که دو نهاد نظارتی و مالی آمریکا یعنی وزارت دادگستری ایالات متحده(DOJ) و همچنین دفتر خدمات درآمد داخلی آمریکا(IRS) به زودی تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با فعالیت‌های بایننس آغاز خواهند کرد. گرچه ماهیت دقیق این تحقیقات و دلیل آغاز آن‌ همچنان مشخص نیست، اما این دو نهادنظارتی آمریکا به طور معمول با مسائل مالیاتی و جرائم پولشویی سروکار دارند.

بایننس درگیر شد

صرافی بایننس که بزرگ‌ترین پلت‌فرم مبادله‌ی رمزارز جهان از لحاظ حجم مبادلاتی به شمار می‌آید، اکنون توسط وزارت دادگستری ایالات متحده(DOJ) و همچنین دفتر خدمات درآمد داخلی آمریکا(IRS) تحت بررسی قرار گرفته است.

در حال حاضر موضوع دقیق این بررسی‌ها و تحقیقات تایید نشده است، با این حال این دو نهاد مالی و نظارتی آمریکا به طور معمول با مسائل مالیاتی و جرائم پولشویی سروکار دارند.

طبق گزارشات منتشر شده توسط منابع نزدیک به بایننس، دفتر خدمات درآمد داخلی آمریکا در این ماجرا نه تنها به دنبال بررسی و تحقیق در رابطه با وضعیت مالی کاربران بایننس است، بلکه تمامی کارمندان و کارکنان بالقوه‌ی این شرکت را هم مورد هدف قرار داده است.

صرافی بایننس
صرافی بایننس

پلت‌فرم بایننس طی سال‌های متمادی زیر ذره‌بین نهاد‌های نظارتی بوده است، به عنوان مثال این صرافی آنلاین در حال حاضر تحت بررسی کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) است تا مشخص شود آیا بایننس به شهروندان آمریکایی اجازه‌ی دسترسی به پلت‌فرم‌های عمومی را داده و یا دسترسی آن‌ها را به نسخه‌ی آمریکایی محدود کرده است.

البته بایننس مدعی شد که به طور فعال از دستیابی شهروندان ایالات متحده به محصولاتی که نیازمند اجازه و دستور کمیسیون مبادلات آتی کالا هستند، جلوگیری به عمل آورده و تمامی الزامات قانونی و نظارتی در حوزه‌های قضائی آمریکا را هم رعایت می‌کند.

تعهدات قانونی رعایت می‌شود

بایننس در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر نموده، اعلام کرده است که «ما تعهدات قانونی خود را بسیار جدی گرفته و به طور فعال با نهاد‌های نظارتی و اجرای قانون در حال همکاری هستیم. ما برای ساخت یک برنامه‌ی انطباق با الزامات قانونی که شامل اصول مبارزه با پولشویی و ابزارهای استفاده شده توسط موسسات مالی برای شناسایی و رسیدگی به فعالیت‌های مشکوک است، سخت تلاش کرده‌ایم».

صرافی بایننس Binance
پست توییتری مدیرعامل بایننس

در ماه اکتبر سال گذشته گزارشاتی منتشر شد که ادعا می‌کرد پلت‌فرم بایننس در حال برنامه‌ریزی برای فرار از قوانین و الزامات ایالات متحده است. بایننس نیز در پاسخ از انتشار کننده‌ی این گزارش شکایت کرد و تمامی ادعاهای وارده را تکذیب نمود، هرچند که پس از مدتی از تداوم و پیگیری این شکایت صرف‌نظر کرد.

آقای چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao) مدیرعامل و بنیانگذار صرافی بایننس برای احتیاط بیش از حد در زمینه‌ی محل استقرار شرکت و همچنین عدم تقابل با نهاد‌های نظارتی مشهور است. گرچه دفتر مرکزی بایننس و مقر فعالیت‌های اصلی این پلت‌فرم مبادلاتی در جزایر کایمن واقع شده، اما چانگ‌پنگ ژائو همواره مدعی است که بایننس هیچ دفتر مرکزی ندارد.

نظر شما در رابطه با این رویکرد نهاد‌های نظارتی آمریکا و سخت‌گیری‌های موجود چیست؟ آیا این دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه و رویکرد ضد رمزارز در نهایت منجر به پیروزی نهاد‌های نظارتی و سیستم مالی سنتی خواهد شد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا