اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رئیس فدرال رزرو آمریکا: داژکوین تنها یک حباب بی‌ارزش است

جروم پاول رئیس بانک فدرال رزرو ایالات متحده در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود بازار رمزارزها را یک شور و هیجان بی‌اساس توصیف کرد و اعلام نموده که داژکوین تنها یک حباب سرگرم‌کننده اما بی‌ارزش است

نکات برگزیده مطلب
  • آقای جروم پاول(Jerome Powell) رئیس بانک فدرال رزرو ایالات متحده در تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود نسبت به صنعت رمزارزها به ویژه داژکوین و بیت کوین موضع‌گیری نموده و آن‌ها را عامل بی‌ثباتی اقتصادی توصیف کرده است. به گفته‌ی پاول رمزارز داژکوین(DOGE) یک حباب توخالی سرگرم‌کننده اما کاملاً بی‌ارزش است. صحبت‌های وی درحالیست که طی چند روز گذشته و پس از پست‌های توییتری آقای ایلان ماسک، داژکوین یک روند صعودی قدرتمند را آغاز نموده و رکورد‌های جدیدی را به ثبت رسانده است.

داژکوین خطرناک است

آقای جروم پاول(Jerome Powell)، رئیس بانک فدرال رزرو ایالات متحده اخیراً با اشاره به رمزارز داژکوین(DOGE) اعلام نموده که بازار سرمایه اخیراً بسیار سرگرم‌کننده اما بی‌ارزش شده است.

وی در تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود اعلام نموده که شور و هیجان ایجاد شده پیرامون صنعت دارایی‌های رمزارزی مبتنی بر اینترنت مانند داژکوین و بیت کوین که طی یک هفته‌ی گذشته سروصدای زیادی به پا کرده‌اند، ممکن است در نهایت منجر به افزایش خطر بی‌ثباتی اقتصادی برای مردم شود.

وی در بخشی از صحبت‌های خود اظهار داشت که « قیمت برخی از این دارایی‌ها بسیار زیاد است. شما در حال مشاهده‌ی چیزهایی در بازار سرمایه هستید که کف‌آلود(حجیم اما بی‌ثبات) هستند. این یک حقیقت است؛ آینده‌ی صنعت مالی بسیار پیچیده و نامشخص است، اما در حالت تعادل می‌توان آن را کنترل کرد».

Dogecoin داژکوین ایلان ماسک
داژکوین

وی در این مصاحبه چندین مرتبه به صورت مستقیم به رمزارز داژکوین و جهش قیمت دارایی‌های رمزارزی طی هفته‌های اخیر اشاره کرد. در بخشی دیگری از صحبت‌های آقای پاول آمده است که:

در تلاش برای مقابله با تبعات اقتصادی بیماری کووید۱۹، بانک‌های مرکزی سراسر جهان فرآیند تزریق نقدینگی جدید به بازار و تداوم آن را در پیش گرفتند، روندی که به نوبه‌ی خود از طریق تورم قیمت دارایی‌ها توانست تاثیر چشم‌گیری بر صنعت رمزارزها بگذارد.

روند صعودی داژکوین ادامه دارد

صحبت‌های رئیس فدرال رزرو ایالات متحده درحالیست که روند صعودی بازار رمزارزها همچنان ادامه داشته و شاهد ثبت رکوردهای جدید در این بازار رو به رشد هستیم. چند روز قبل پس از انتشار پست‌های توییتری جدید آقای ایلان ماسک(Elon Musk) مدیرعامل شرکت تسلا و همچنین صحبت‌های جنجالی مارک کوبان(Mark Cuban) مالک تیم ورزشی دالاس موریک و سرمایه‌گذار موفق صنایع مالی در رابطه با رمزارز داژکوین، این رمزارز یک روند صعودی قدرتمند را آغاز کرده و توانست نزدیک به ۲۴ درصد افزایش ارزش را به ثبت برساند.

نمودار تغییرات قیمت داژکوین
نمودار تغییرات قیمت داژکوین طی یک ماه گذشته

صحبت‌های آقای مارک کوبان در رابطه با صنعت رمزارزها و داژکوین به شکل ویژه‌ای برای کاربران اهمیت داشت. وی در بخشی از صحبت‌های خود اظهار داشت که بزرگ‌ترین و عمده‌ترین مشکل رمزارز داژکوین این است که نمی‌توان از آن برای خرید چیزهای ساده استفاده کرد. وی در پست توییتری پس از صحبت‌های خود افزود:

مارک کوبان Mark Cubanبزرگ‌ترین مانع بازدارنده‌ی رشد داژکوین این است که شما نمی‌توانید از این رمزارز که از طریق صرافی‌هایی همچون رابین‌هود(Robinhood) خریداری کرده‌اید، برای خرید چیزهای مختلف استفاده کنید. Mark Cuban

تنها ساعاتی پس از این پست توییتری اقای ولاد تنو(Vlad Tenev) مدیرعامل پلت‌فرم رابین‌هود در نرم‌افزار مالی این شرکت(که قابلیت خرید و فروش دارایی‌های رمزارزی را دارد) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «به زودی امکان استفاده از رمزارز داژکوین در اختیار مردم قرار خواهد گرفت».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های رئیس فدرال رزرو آمریکا چیست؟ آیا دارایی‌های رمزارزی همچون داژکوین بی‌ارزش و برای اقتصاد خطرناک هستند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا