اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

محصولات جدید انویدیا احتمالاً باز هم بدون قفل ماینینگ عرضه خواهند شد!

تصاویر منتشر شده از آزمایش کارت گرافیکی ۳۰۸۰ تی.آی(3080 Ti) شرکت انویدیا(Nvidia) بر روی الگوریتم اتهش(Ethash)، هش‌ریت این محصول را بیش از ۱۱۸ مگاهش برثانیه نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • انویدیا برای هدایت ماینرها به استفاده از کارتهای گرافیکی سی.ام.پی(CMP) خود سیستم جدیدی را برای محدود کردن توان کارت‌های گرافیکی ارائه کرده است. با این وجود، تصاویر منتشر شده از آزمایش جدیدترین محصول کارت گرافیکی شرکت انویدیا(Nvidia) بر روی الگوریتم اتهش(Ethash) نگرانی گیمرها و خرسندی ماینرها را به همراه داشته است.

هش‌ریت کارت گرافیکی 3080 تی.آی

شکست طرح قفل ماینینگ انویدیا در کارت گرافیکی 3060(RTX 3060) موجب شده است تا این شرکت از به‌کارگیری روش دیگری برای محدود کردن استفاده از کارت‌های گرافیکی ساخت این شرکت در صنعت استخراج رمزارز خبر دهد.

در حالی که همچنان زمان رسمی برای عرضه‌ی کارت گرافیکی 3080 تی.آی تعیین نشده است و برخی منابع 25 ماه می(ابتدای خرداد) را به عنوان زمان عرضه‌ی این محصول اعلام کرده‌اند، تصاویر منتشر شده از هش‌ریت 3080 تی.آی در زمان استخراج اتریوم مورد توجه ماینرها قرار گرفته است.

تولید سری جدید کارت‌های گرافیکی آر.تی.ایکس 30(RTX 30) انویدیا به دلیل تغییر سیستم قفل ضد ماینینگ این شرکت بحث گسترده‌ای را در میان ماینرها و گیمرها موجب شده است. با این وجود، تصاویر منتشر شده از استخراج رمزارز به کمک این کارت گرافیکی نشان می‌دهند که در این محصولات از سیستم محدود کننده‌ی انویدیا اثری وجود ندارد. این تصاویر که توسط وب‌سایت ویدئو‌کاردزدات‌کام(VideoCardz.com) منتشر شده توان محاسباتی(هش‌ریت) کارت گرافیکی 3080 تی.آی را 118/9 مگاهش‌ بر ثانیه نشان می‌دهد(چهار برابر مقدار تعیین شده برای این محصول).
هش‌ریت 3080 تی.آی
هش‌ریت 3080 تی.آی

هش‌ریت واقعی 3080 تی.آی پس از عرضه‌ی رسمی آن مشخص خواهد شد

هیچ تضمینی وجود ندارد که کارت‌های گرافیکی 3080 تی.آی بدون سیستم محدود کننده عرضه شوند و ممکن است مُدل آزمایش شده پیش از تصمیم انویدیا برای اعمال قفل جدید ضد ماینینگ خود ساخته شده باشد.

همچنین اشتباهات انویدیا در عرضه‌ی سری قبلی کارت‌های گرافیکی ضد ماینینگ خود موجب شده است تا این شرکت در فرآیند عرضه‌ی این محصولات بازنگری کند و در نتیجه ممکن است محصولاتی که در فروشگاه‌ها عرضه خواهند شد، خریداران را غافلگیر کنند.

در صورتی که هش‌ریت 118/9 مگاهش برای 3080 تی.آی واقعیت داشته باشد، ناکارآمدی کارت‌های سی.ام.پی(CMP) این محصول به یکی از جذابترین گزینه‌های موجود برای ماینرها تبدیل خواهد شد. درصورتی که نرخ برق مصرفی را 0.08 دلار برای هر کیلووات ساعت فرض کنیم، چنین قدرت پردازشی در شبکه‌ی اتریوم ماهیانه 378 دلار برای ماینرها سود‌آوری خواهد داشت.

نظر شما نسبت به قدرت کارت گرافیکی 3060 در صنعت استخراج رمزارز چیست؟ آیا انویدیا این کارت گرافیکی را بدون قفل ماینینگ عرضه خواهد کرد؟ یا نسخه‌ی نهایی  کارت گرافیکی 3060 خریداران را غافلگیر خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا