اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

کارت‌های ال.اچ.آر انویدیا در زمان استخراج رمزارز بطور بلادرنگ قفل می‌شوند!

نتایج غیررسمی آزمایش کارت گرافیکی آر.تی.ایکس ۳۰۶۰ انویدیا(Nvidia) سری ال.اچ.آر(LHR) نشان می‌دهد که سیستم محدود کننده‌ی توان محاسباتی کارت‌های گرافیکی انویدیا بطور موثر و تقریباً بلادرنگ هش‌ریت کارت گرافیکی را کاهش می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت انویدیا(Nvidia) برای کوتاه‌کردن دست ماینرها از کارت‌های گیمینگ این شرکت سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت را بر روی این محصولات اعمال کرده است. با این وجود، نسخه‌ی اولیه‌ی این سیستم کارایی چندانی نداشته و در مدت زمان کوتاهی توسط ماینرها دور زده شده است. اما شکست نسخه‌ی اولیه‌ی این پروژه مانع انویدیا در اعمال گسترده‌ی سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت کارت‌های گرافیکی جدید خود(دارای برچسب ال.اچ.آر(LHR)) نشده است.

بررسی عملکرد سیستم قفل ماینینگ انویدیا در کارت گرافیکی آر.تی.ایکس 3060

تلاش ناموفق شرکت انویدیا(Nvidia) برای اعمال محدودیت بر توان محاسباتی کارت‌های گرافیکی سری گیمینگ خود در زمان استخراج رمزارز که از انتشار اشتباه نسخه‌ی آزمایشی از درایور نرم‌افزاری ناشی می‌شود، مانع این شرکت برای ادامه‌ی اعمال محدودیت برای ماینرها نشده است. بر اساس گزارش کوینیت، انویدیا از بکارگیری سیستم قفل ضد ماینینگ خود در طیف وسیع‌تری از محصولات جدید خود خبر داده بود.

شرکت‌های بزرگ تولید کننده‌ی کارت‌های گرافیکی هم‌اکنون برای عرضه‌ی سری جدید محصولات انویدیا آماده می‌شوند که به همراه سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت و با برچسب هش‌ریت کاهش یافته(LHR) منتشر خواهند شد. در همین زمان علاقه‌مندان به حوزه‌ی استخراج رمزارز و فناوری مشتاق آزمایش عملکرد این محصولات در زمان استخراج رمزارز هستند.

یکی از وب‌سایت‌های تکنولوژی محور چینی اخیراً نتیجه‌ی آزمایش کارت گرافیکی 3060 زوتک(Zotac GeForce RTX 3060 LHR Apocalypse) را منتشر کرده که به همراه قفل محدود کننده‌ی ماینینگ انویدیا عرضه شده است.

بر اساس همین گزارش کارت گرافیکی 3060 زوتک بر روی الگوریتم اتهش هش‌ریت 20-22 مگاهش بر ثانیه را با انرژی مصرفی 119 وات ارائه می‌کند. در نتیجه، سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت توان پردازشی کارت‌های 3060 را بر روی الگوریتم اتهش به نصف مقدار واقعی کاهش داده است.

همچنین گزارش شده است که سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت در کارت‌های سری ال.اچ.آر(LHR) به‌طور تقریباً بلادرنگ در زمان استخراج رمزارز اجرا می‌شود در حالی که در کارت‌های تولیدی قبلی(کارت‌هایی که برچسب ال.اچ.آر را ندارند) فعال شدن این سیستم پس از مدت زمان کوتاهی اتفاق می‌افتد. ایکس‌پرویو(Expreview) اعلام کرد که کارت‌ گرافیکی 3060 ال.اچ.آر زوتک در حوزه‌ی گیمینگ با دیگر کارت‌های 3060 تفاوتی ندارد.

کارت گرافیکی 3080 تی.آی برای استخراج رمزارز مناسب نیست

از آنجایی که نام کارت‌های آر.تی.ایکس 3080 تی.آی انویدیا(GeForce RTX 3080 Ti) در دسته‌ی محصولاتی که برچسب ال.اچ.آر(LHR) را به همراه خواهند داشت اعلام نشده است، انتظار می‌رود که این محصولات هش‌ریت پیش‌فرض خود را در زمان استخراج رمزارز ارائه کنند.

نتایج غیررسمی آزمایش این محصول در زمان استخراج اتریوم نیز نشان می‌دهد که کارت‌های گرافیکی آر.تی.ایکس 3080 تی.آی با توان مصرفی 299 وات به توان محاسباتی 58 مگاهش بر ثانیه رسیده است. در حقیقت بنظر می‌رسد که هش‌ریت آر.تی.ایکس 3080 تی.آی با آر.تی.ایکس 3070 برابر است اما قیمت و توان مصرفی بیشتری دارد.

نظر شما نسبت به اعمال سیستم محدود کننده‌ی توان محاسباتی در کارت‌های گرافیکی شرکت انویدیا چیست؟ آیا تحولات آتی صنعت استخراج رمزارز و به ویژه بروزرسانی‌های آتی شبکه‌ی اتریوم موجب خواهد شد که کارت‌های گرافیکی دارای برچسب ال.اچ.آر به شکست بزرگی برای شرکت انویدیا تبدیل شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا