اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

راه‌کار انویدیا برای کاهش هش‌ریت کارت‌های گرافیکی، بار دیگر شکست خورد!

نسخه جدید نرم‌افزار ان.بی.ماینر (NBMiner) از روشی بهره می‌گیرد که امکان استفاده از ۷۰ درصد توان محاسباتی کارت‌های گرافیکی ال.اچ.آر (LHR) انویدیا در حوزه استخراج رمزارز را فراهم می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • هجوم ماینرها به بازار فروش کارت‌های گرافیکی در طول چند ماه گذشته موجب شده است تا این شرکت سیستم محدود کننده استخراج رمزارز را بر روی کارت‌های گرافیکی سری ۳۰ خود اعمال کند. اما به‌نظر می‌رسد که بار دیگر راه‌کار انویدیا برای کوتاه کردن دست ماینرها از کارت‌های گیمینگ ساخت این شرکت شکست خورده است. توسعه‌دهندگان نرم افزار ان.بی.ماینر (NBMiner) در نسخه جدید این نرم‌افزار امکان بهره‌گیری از ۷۰ درصد توان محاسباتی کارت‌های ال.اچ.آر (LHR) در زمان استخراج اتریوم را فرآهم کرده‌اند.

نسخه جدید نرم‌افزار ان.بی.ماینر (NBMiner) محدودیت هش‌ریت کارت‌های گرافیکی ال.اچ.آر را دور می‌زند

انویدیا (Nvidia) احتمالا تصور می‌کرده که با معرفی کارت‌های گرافیکی سری هش‌ریت کاهش یافته یا به اختصار ال.اچ.آر (LHR) می‌تواند استفاده از کارت‌های گرافیکی سری گیمینگ خود را در حوزه استخراج رمزارز متوقف کند. اما توسعه‌دهندگان ان.بی.ماینر (NBMiner) که یکی از نرم‌افزارهای محبوب استخراج رمزارز محسوب می‌گردد، اخیراً راه حلی را برای خنثی کردن سیستم ضد ماینینگ انویدیا پیدا کرده‌اند.

جدیدترین نسخه از نرم‌افزار ماینینگ ان.بی.ماینر که روز یکشنبه منتشر شده، ویژگی جذابی را برای ماینرها به همراه دارد. گزارش چینج لاگ (Changelog) نشان می‌دهد که این ابزار تا 70 درصد از قدرت پردازشی استخراج رمزارز کارت‌های گرافیکی ال.اچ.آر را که توسط سیستم ضد ماینینگ انویدیا محدود شده است را بازیابی می‌کند. اگرچه نسخه جدید ان.بی.ماینر، تنها بخشی از هش‌ریت کارت گرافیک را بازیابی می‌کند و هنوز روش جامعی برای خنثی‌سازی سیستم محدود کننده هش‌ریت انویدیا ارائه نشده اما افزایش هش‌ریت کارت‌های ال.اچ.آر به معنای افزایش خرید این محصولات از سوی ماینرها و در نتیجه افزایش قیمت کارت‌های سری 30 ساخت این شرکت خواهد بود.

توسعه‌دهندگان ان.بی.ماینر توصیه می‌کنند که ماینرها از 68 درصد توان محاسباتی کارت‌های گرافیکی استفاده کنند و نتایج آزمایشات نیز پایداری عملکرد کارت‌های گرافیکی ال.اچ.آر در تنظیمات پیشنهادی را تایید می‌کند. ان.بی.ماینر در دو نسخه برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و لینوکس منتشر شده و با استفاده از آخرین درایور نرم‌افزاری شرکت انویدیا بدون هیچ مشکلی راه‌اندازی می‌شود.

سیستم ضد ماینینگ انویدیا در گذشته نیز با شکست مواجه شده است. بر اساس گزارش کوینیت، ماینرها نسخه اولیه سیستم محدود کننده استخراج رمزارز انویدیا که در کارت‌های 3060 مورد استفاده قرار گرفته بود را به کمک درایور نرم‌افزاری خود انویدیا و با استفاده از یک دانگل دور زده‌اند.

نسخه جدید ان.بی.ماینر تنها هش‌ریت اتریوم را در کارت‌های ال.اچ.آر افزایش می‌دهد

با این وجود، روش کنونی ان.بی.ماینر برای افزایش عملکرد کارت‌های گرافیکی ال.اچ.آر تنها از الگوریتم اتهش (Ethash) پشتیبانی می‌کند و ممکن است در نسخه‌های بعدی این نرم‌افزار، از سایر الگوریتم‌های استخراج رمزارز نیز پشتیبانی گردد.

پیش از اعمال سیستم محدود کننده هش‌ریت، کارت گرافیکی آر.تی.ایکس 3060 تی.آی (GeForce RTX 3060 Ti) یکی از بهترین محصولات برای استخراج اتریوم محسوب می‌گردید و در صورت حذف کامل این محدودیت امکان دست‌یابی به هش‌ریت 61 مگاهش بر ثانیه (MH/s) نیز در این کارت گرافیکی وجود دارد. نسخه جدید ان.بی.ماینر ماینرها را قادر می‌سازد تا به هش‌ریت 41 مگاهش بر ثانیه در کارت‌های گرافیکی ال.اچ.آر 3060 تی.آی برسند.

با این وجود، اعمال بروزرسانی لندن در شبکه اتریوم که حذف کارمزد ارسال تراکنش‌ها از پاداش ماینرها را به همراه داشته و مهاجرت اتریوم به الگوریتم اثبات سهام در آینده نزدیک موانع مهمی در مسیر گسترش فعالیت ماینرهای اتریوم محسوب می‌شود.

نظر شما نسبت به امکان افزایش بهره‌وری کارت‌های گرافیکی ال.اچ.آر در زمان استخراج رمزارز توسط آخرین نسخه از نرم‌افزار ان.بی.ماینر چیست؟ آیا انویدیا روش دیگری را برای مقابله با استفاده از کارت‌های گرافیکی گیمینگ در حوزه استخراج رمزارز در پیش خواهد گرفت؟ یا این شرکت در نهایت تسلیم تقاضا ماینرها خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا