اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار سایتاخبار و مقالات

نیجریه مرکز رمزارز جهان شد

به گزارش بایننس کشور نیجریه با در اختیار داشتن بالاترین نرخ پذیرش صنعت رمزارز اکنون به مرکز دارایی‌های رمزارزی تبدیل شده است

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی بزرگ بایننس اخیراً تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با میزان پذیرش دارایی‌های رمزارزی در جوامع مختلف انجام داده و نتایج بدست آمده را به صورت گزارش منتشر کرده است. طبق این گزارشات، درحال حاضر کشور نیجریه با در اختیار داشتن بالاترین نرخ پذیرش دارایی‌های رمزارزی در رتبه اول جهان قرار دارد. کشور نیجریه در بین پنج کشور برتر از لحاظ پذیرش رمزارزها قرار گرفته و با در اختیار داشتن بالاترین رقم در بین کشورهای دوستدار صنعت رمزارزها(۳۲ درصد مردم این کشور از دارایی‌های رمزارزی استفاده می‌کنند)، توانسته از ویتنام، فیلیپین، ترکیه و کشور پرو عبور کند.

رمزارزها در نیجریه

گزارشات منتشر شده توسط پلت‌فرم مبادله رمزارز بایننس نشان می‌دهد که علی‌رغم اعلام ممنوعیت مبادلات رمزارزی توسط دولت کشور نیجریه، این کشور در سال ۲۰۲۱ بالاترین میزان تراکنش‌های رمزارزی را به خود اختصاص داده و در جهان پیشتاز است.

بایننس در یک پست وبلاگی توضیح داده است که براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، کشور نیجریه در بین پنج کشور برتر از لحاظ پذیرش رمزارزها قرار گرفته و با در اختیار داشتن بالاترین رقم در بین کشورهای دوستدار صنعت رمزارزها(۳۲ درصد مردم این کشور از دارایی‌های رمزارزی استفاده می‌کنند)، توانسته از ویتنام، فیلیپین، ترکیه و کشور پرو عبور کند.

نیجریه Nigeria صنعت رمزارزها

این افزایش چشم‌گیر نرخ پذیرش دارایی‌های رمزارزی در بین مردم کشور نیجریه درحالیست که دولت این کشور از مدت‌ها قبل اعلام نموده که خرید و فروش و مبادله رمزارزها کاملاً غیرقانونی است.

استقبال گسترده از بیت کوین در این کشور

طبق اعلام پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های آماری یوزفول‌تیپس (UsefulTips) طی ۳۰ روز گذشته بالغ بر ۴۰ میلیون دلار تراکنش بیت کوین در بین شهروندان کشور نیجریه صورت گرفته است، درحالیکه بیشترین جستجوی واژه «بیت کوین» نیز در پلت‌فرم گوگل ترندز هم به شهروندان نیجریه تعلق دارد.

بانک مرکزی این کشور در ماه فوریه اعلام کرد که استفاده از رمزارزها در این کشور ممنوع است؛ گرچه در ابتدا ادعا شده بود که این تصمیم‌گیری در راستای محافظت از شهروندان در برابر بی‌ثباتی بازار رمزارز اتخاذ شده است، اما مدتی بعد و در ماه اکتبر این بانک اعلام کرد که به دنبال توسعه رمزارز بومی و بررسی میدانی آن می‌باشد.

در میان اعتراضات مربوط به واکسیناسیون مردم نیجریه در برابر بیماری کرونا و همچنین نیاز مالی موسسات خیریه به کمک‌های مالی برون مرزی، بانک مرکزی نیجریه هرگونه تراکنش مرتبط با دارایی‌های رمزارزی و مبادله آن‌ها در میان مردم را غیرقانونی اعلام کرد.

نظر شما در رابطه با پذیرش دارایی‌های رمزارز در کشور نیجریه چیست؟ آیا کشورهایی که اقتصاد ضعیفی دارند در زمینه پذیرش دارایی‌های رمزارزی نسبت به سایر کشورها یک قدم جلوتر هستند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا