اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مشتریان حقوقی گلدمن ساکس، در کمین بیت کوین ۱۰۰هزار دلاری

نظر‌سنجی اخیر گلدمن ساکس(Goldman Sachs) نشان می‌دهد که بخش بزرگی از مشتریان حقوقی بانک گلد‌من ساکس بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌ و اغلب سرمایه‌گذاران افزایش قیمت این دارایی‌ها را انتظار می‌کشند

نکات برگزیده مطلب
  • بدون شک در طول چند ماه گذشته تحول عظیمی را در دیدگاه سرمایه‌گذاران حقوقی نسبت به بازار رمزارزها را شاهد بوده‌ایم. نظر‌سنجی اخیر بانک گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) به خوبی تغییر دیدگاه سرمایه‌گذاران حقوقی نسبت به رمزارزها را نشان می‌دهد. همچنین این نظر‌سنجی نشان می‌دهد که عدم شفافیت قانون‌گذاری مهم‌ترین مانع حضور سرمایه‌گذاران حقوقی در بازار رمزارزها است.

نظر‌سنجی بانک گلدمن ساکس از سرمایه‌گذاران حقوقی

نظر‌سنجی اخیر بانک گلدمن ساکس نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان ادامه‌ی روند صعودی بیت کوین و دیگر رمزارزها را انتظار می‌کشند. نمایندگان شرکت‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بانک‌ها نیمی از شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی را تشکیل می‌دهند و اغلب آن‌ها انتظار دارند که در طول دو سال آتی ارزش پرتفوی(سبد سرمایه‌گذاری) که رمزارزها را نیز شامل می‌شود،  افزایش یابد.

در حقیقت، 280 شرکت‌کننده در نظر‌سنجی گلدمن ساکس را صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های بیمه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیران دارایی و شرکت‌های بزرگ تشکیل می‌دهند. اگرچه بخش بزرگی از شرکت‌کنندگان در حوزه‌های مالی سنتی فعالیت دارند، اما 40 درصد از آن‌ها اعلام کردند که بخشی از سبد سرمایه‌گذاری را به رمزارزها اختصاص دادند.

بر اساس این نظر‌سنجی، 40 درصد از مشتریان حقوقی شرکت گلدمن ساکس بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و 34 درصد معتقدند که در طول 12 ماه آتی امکان افزایش قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار وجود دارد.

61 درصد از سرمایه‌گذاران معتقدند که ثروت آن‌ها به دلیل سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی رمزارزها در طول 12-24 ماه آتی افزایش خواهد یافت. نیمی از سرمایه‌گذاران در حوزه‌ی رمزارزها معتقدند که قیمت بیت کوین در سال آتی میلادی به سطوح شش رقمی خواهد رسید.

54 درصد معتقدند که قیمت بیت کوین در سال آتی میلادی به 40-100 هزار دلار خواهد رسید. 35 درصد از شرکت‌کنندگانی که همچنان بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری نکرده بودند، عدم شفافیت در موضع قانون‌گذاری نسبت به رمزارزها را مهم‌ترین مانع برای ورود به این حوزه عنوان کرده‌اند.

بیت کوین محبوب‌ترین گزینه‌ی سرمایه‌گذاری

در این میان، 42 درصد از شرکت‌کنندگان بیت کوین را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند در حالی که اتریوم 29 درصد از  انتخاب سرمایه‌گذاران را تشکیل می‌دهد و در جایگاه دومین رمزارز محسوب از نظر سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

در حالی که بر اساس گزارش کوینیت گلدمن ساکس در سال 2020 میلادی به مشتریان خود توصیه کرده بود تا بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری نکنند اما بنظر می‌رسد که بازار رمزارزها هم‌اکنون مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران حقوقی قرار گرفته است.

نظر شما نسبت به نتیجه‌ی نظر‌سنجی گلدمن ساکس در رابطه با سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها چیست؟ آیا همزمان با بلوغ بازار رمزارزها و افزایش شفافیت در موضع قانون‌گذاران، سرمایه‌گذاران حقوقی بیشتری به بازار رمزارزها وارد خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا