اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

نامزد پست ریاست کمیسیون SEC: رمزارزها عامل تسریع کننده‌ای‌ برای ایجاد تغییر هستند

به گفته‌ی گری گنسلر ریاست سابق کمیسیون مبادلات آتی کالا، بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزارزی باعث ایجاد تغییر رویکرد ما در زمینه‌ی پرداخت و خدمات مالی شده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • گری گنسلر(Gary Gensler) کاندید ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) از طرف جو بایدن، در جلسه‌ی تایید صلاحیت خود اعلام نموده که دارایی‌های رمزارزی نقش کاتالیزور و تسریع‌کننده‌ی تغییرات هستند. به گفته‌ی این مقام دولتی که پیش از این ریاست کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) را برعهده داشته است، کمیسیون SEC باید در راستای ترویج نوآوری‌های مالی و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاران تلاش کرده و به دنبال ترویج راهکارهای مناسب برای استفاده از مزایای بالقوه‌ی اینگونه صنایع رو به رشد باشد. آقای گنسلر در ابتدای جلسه‌ی بررسی صلاحیت خود اظهار داشت که «من معتقدام فناوری‌های مالی می‌توانند نیروی قدرتمندی برای پیشبرد اهداف مثبت باشند؛ اما این موضوع تنها در صورتی محقق خواهد شد که ما ارزهای اصلی کمیسیون SEC را در خدمت سرمایه‌گذاران، ناشران و عموم مردم به کار بگیریم».

صحبت‌های گری گنسلر

آقای گری گنسلر(Gary Gensler) کاندیدای رئیس جمهور ایالات متحده برای جایگاه ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) امروز در جلسه‌ی تایید سنا توضیح داد که رمزارزها «یک کاتالیزور برای ایجاد تغییر هستند».

گنسلر در بخش‌هایی از صحبت‌های خود اظهار داشت که «بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزارزی باعث ایجاد یک رویکرد جدید در زمینه‌ی پرداخت و خدمات مالی شده‌اند، اما از سوی دیگر مباحثی در رابطه با حمایت از سرمایه‌گذاران نیز مطرح که ما همچنان نیاز به بررسی و ارائه‌ی راهکار مناسب برای آن‌ها داریم».

گری گنسلر در ادامه‌ی صحبت‌های خود تاکید کرد که در صورت تایید صلاحیت از طرح مجلس سنا، در راستای ترویج نوآوری‌های جدید و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاران تلاش خواهد کرد.

یک فعال حوزه‌ی فناوری‌های مالی

آقای گنسلر که پیش از ورود به بخش دولتی نزدیک به ۲۰ سال در بانک بزرگ گلدمن ساکس(Goldman Sachs) فعالیت مستمر داشته است، در دولت باراک اوباما به عنوان رئیس کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) فعالیت کرده است. وی همچنین در دانشگاه فناوری ماساچوست(MIT) به عنوان استاد فناوری‌های بلاک‌چین و رمزارزها به تدریس مشغول است.

طی یک دهه‌ی گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نقش کلیدی در روند قانون‌گذاری و تنظیم دارایی‌های رمزارزی داشته است. گرچه به نظر می‌رسد که رمزارز بیت کوین از نظر این کمیسیون دولتی نوعی اوراق بهادار محسوب نمی‌شود، سایر پروژه‌های رمزارزی از جمله ریپل(XRP) به همین اندازه خوش‌شانس نبوده و با اقدامات قانونی این کمیسیون روبرو شده‌اند.

آقای گنسلر در سال ۲۰۱۸ اظهار داشت که رمزارز ریپل نوعی اوراق بهادار است. اواخر همان سال، کمیسیون SEC اقدامات قانونی علیه شرکت صادر کننده‌ی این رمزارز یعنی ریپل لبز(Ripple Labs) را آغاز کرد و مدعی شد که این شرکت اقدام به فروش اوراق بهادار ثبت نشده و غیرقانونی با ارزشی بالغ بر ۱/۳ میلیارد دلار کرده است.

گری گنسلر در بیانیه‌ی ابتدایی خود در مجلس سنا اظهار داشت که «من معتقدام فناوری‌های مالی می‌توانند نیروی قدرتمندی برای پیشبرد اهداف مثبت باشند؛ اما این موضوع تنها در صورتی محقق خواهد شد که ما ارزهای اصلی کمیسیون SEC را در خدمت سرمایه‌گذاران، ناشران و عموم مردم به کار بگیریم».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های گری گنسلر و رویکرد وی در رابطه با صنعت رمزارزها چیست؟ آیا تایید وی به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در دولت جو بایدن به نفع دارایی‌های رمزارزی بوده و در نهایت باعث تسهیل مقررات و الزمات مربوط به این حوزه می‌شود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا