اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

گره‌های پرونده‌ی قضایی ریپل به این زودی باز نخواهند شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) به عنوان شاکی پرونده‌ی ریپل، یک پاسخ‌نامه‌ی ۶۰ صفحه‌ای برای رد درخواست مدیران شرکت ریپل آمده کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • حدود بیست روز قبل وکلای آقایان برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) و کریس لارسن(Chris Larsen) با ارائه‌ی درخواستی به دادگاه خواستار پایان دادن به پرونده‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) علیه شرکت ریپل شدند. به گفته‌ی آن‌ها تراکنش‌های مربوط به این دو نفر که مقامات ارشد شرکت ریپل هستند «عمدتاً برون مرزی» بوده و کمیسیون SEC هیچ مدرکی دال بر تراکنش‌های غیرقانونی در داخل ایالات متحده ارائه نکرده است. حال به نظر می‌رسد که کمیسیون SEC با ارسال نامه‌ای به قاضی پرونده با این درخواست مخالفت نموده و یک گزارش ۶۰ صفحه‌ای در رابطه با آن منتشر کرده است.

کمیسیون SEC پاسخ می‌دهد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قصد دارد به درخواست متهمان پرونده‌ی ریپل یعنی برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) و کریس لارسن(Chris Larsen) که خواستار انصراف و پایان پرونده بوده‌اند، پاسخ دهد.

جیمز کی‌فیلان(James K. Filan) یکی از وکلای نماینده‌ی آزمایشگاه‌های ریپل روز جمعه با انتشار چندین پست توییتری در رابطه با پرونده‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) علیه شرکت ریپل و چند تن از مقامات ارشد آن توضیح داد که پاسخ شاکیان این پرونده یعنی کمیسیون SEC نسبت به درخواست حضور و دخالت تمام ذینفعان در این پرونده منفی بوده و این نهاد نظارتی همچنین به دنبال رد درخواست متهمان مبنی بر پایان دادن به پرونده می‌باشد، پاسخی که احتمالاً بالغ بر ۶۰ صفحه خواهد بود.

علاوه بر این، کی‌فیلان خاطرنشان کرد که مشاوران متهمان پرونده یعنی برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) و کریس لارسن(Chris Larsen) هم با این پاسخ کمیسیون SEC موافقت نخواهند کرد.

فرصت کافی وجود داشته است

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، وکلای آقایان گارلینگهوس و لارسن استدلال می‌کنند که تراکنش‌های مربوط به این دو نفر «عمدتاً برون مرزی» بوده و کمیسیون SEC هیچ مدرکی دال بر تراکنش‌های غیرقانونی در داخل ایالات متحده ارائه نکرده است.

به گفته‌ی آن‌ها کمیسیون SEC‌ پیش از طرح شکایت بالغ بر ۲ سال نیم زمان صرف تحقیقات گسترده جهت جمع‌آوری اطلاعات حساب‌های مالی مقامات ریپل داشته است؛ با این حال تا به امروز نتوانسته یک مدرک مستند برای دست داشتن گارلینگهوس و لاردن در روند فروش XRP به شهروندان آمریکایی ارائه کند. برهمین اساس وکلا درخواست رد دعوی کمیسیون SEC و پایان دادن به پرونده را مطرح کرده‌اند.

نامه‌ی ارسال شده از طرف کمیسیون SEC به آنالیزا تورس قاضی منطقه‌ای ایالات متحده نیز این صحبت‌های جیمز کی‌فیلان را تایید می‌کند. علاوه بر این آقای کی‌فیلان انتظار دارد کمیسیون مذکور در نامه‌ی مخالف خود به دادگاه دلایل عدم رضایت خود را اعلام کند.

جیمز کی‌فیلان که وکیل مدافع فعالی در شرکت حقوقی به همین نام است(Filan LLC)، در ادامه توضیح داد که در این پرونده باید به دلایل ارائه‌ی درخواست از طرف متهمان هم پرداخته شود. با این حال، وی معتقد است که توضیحات ارائه شده توسط آن‌ها «نسبتاً ساده» خواهد بود. وی در پست توییتری منتشر شده در رابطه با این موضوع توضیح داد که «بهتر از به جای حدس زدن دلایل آن‌ها، از خودشان این سوال را بپرسیم».

به دنبال مداخله

جیمز ‌فیلان با ارسال پست‌های توییتری پی‌درپی در طول مراحل مختلف این پرونده همواره به دنبال آن بود تا کاربران ریپل و همچنین سایر افرادی که به دنبال پایان پرونده‌ی کمیسیون SEC علیه شرکت ریپل هستند را بروز نگه داشته و تمام اطلاعات موجود را تا حد امکان در اختیارشان قرار دهد.

وی در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر که پرسیده بود آیا در روزهای آتی شاهد برگزاری یک دادگاه دیگر خواهیم بود یا خیر توضیح داد که «هیچ جلسه‌ی دادگاهی برای یک هفته‌ی آینه در نظر گرفته نشده است». با این حال، وی اظهار داشت که طرفین این پرونده یک کمیسیون SEC و آزمایشگاه‌های ریپل باید تا تاریخ ۳ام می پیشنهادات خود در رابطه با مداخله‌ی افراد ذینفع در پرونده را به جان ای‌دیتون(John E. Deaton) وکیل ارشد ارائه دهند.

آقای دیتون بنیانگذار وکیل عالی‌رتبه و بنیانگذار پلت‌فرم کریپتو‌لا(Crypto Law) که در این پرونده نمایندگی هزاران کاربر شبکه‌ی ریپل و مالک رمزارز XRP را برعهده دارد، در روز ۱۹ام آوریل درخواست مداخله‌ی تمامی کاربران در پرونده را مطرح کرده بود. البته دلیل انتخاب این وکیل شناخته شده نیز مشخص است، وی در طول این پرونده سروصدای زیادی به پا کرده است. آقای دیتون در رابطه با درخواست حضور کاربران ریپل در پرونده نیز یک پست توییتری منتشر کرد و توضیح داد که:

این درخواست من از دادگاه نیست؛ این درخواست بالغ بر ۱۶ هزار نگه‌دارنده‌ی رمزارز XRP است و تعداد بسیار زیادی افراد باهوش در جامعه‌ی ریپل وجود دارد.

نظر شما در رابطه با رویکرد کمیسیون SEC در این پرونده پاسخ منفی آن‌ها به درخواست متهمان چیست؟ کمیسیون مذکور با تداوم این پرونده به دنبال چه چیزی است؟ نظرات و پیشنهادات خود را باتیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا