اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

شبکه‌ی ترون مورد حمله‌ی هکر‌ها قرار گرفته و بیش از سه ساعت متوقف شد!

مدیرعامل بنیاد ترون در روز دوم نوامبر اعلام کرد که شبکه‌ی ترون در زمان بروزرسانی به نسخه‌ی ۴/۱ هدف حملات مهاجمان قرار گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • گسترش صنعت رمزارزها، جلب توجه بازیگران مخرب همانند هکر‌ها و اسکمر‌ها(کلاهبرداران) به این حوزه را نیز موجب شده است. به همین دلیل ارتقاء امنیت پروژه‌های رمزارزی همزمان با رشد این صنعت ضروری به‌نظر می‌رسد. شبکه‌ی بلاکچین ترون در روز دوم نوامبر هدف حمله‌ی مهاجمان قرار گرفته است و در نتیجه فعالیت این شبکه برای مدت بیش از سه ساعت متوقف شده است.

حمله‌ی هکر‌ها به شبکه‌ی ترون

شبکه‌ی بلاکچین ترون(TRON) در روز دوم نوامبر دو ساعت متوقف شده است، حمله‌ی هکری اسرارآمیز دلیل این اتفاق معرفی شده است اما بر اساس اعلام جاستین سان(Justin Sun)؛ مدیرعامل ترون فعالیت این شبکه به حالت طبیعی خود بازگشته است.

سان در چند توییت متوالی اطلاعات بیشتری را در رابطه با حادثه‌ی توقف شبکه‌ی ترون منتشر کرده است. وی اظهار داشت که شبکه‌ی بلاکچین ترون به نسخه‌ی 4.1 بروزرسانی شده است و شبکه‌ی اصلی توسط یک قرارداد مخرب مورد حمله قرار گرفت.

توییت جاستین سان
وضعیت شبکه‌ی ترون در روز دوم نوامبر: در طول بروزرسانی شبکه‌ی ترون به نسخه‌ی 4.1 در تاریخ 2020.11.02، شبکه‌ی ترون توسط یک قرارداد مخرب مورد حمله قرار گرفت.

سان اظهار داشت که مهاجم تراکنش‌های مخرب مبتکرانه‌ای را ارسال کرده است که در نهایت توقف تولید بلاک‌های جدید توسط نماینده‌ی عالی(نمایندگان عالی وظیفه‌ی بررسی صحت عملکرد توابع شبکه‌ی ترون را بر عهده دارند) را موجب شده است.

نمایندگان عالی مدیران شبکه‌ی بلاکچین ترون هستند و بر ایجاد بلاک‌های جدید در این شبکه نظارت دارند. این نمایندگان توسط هولدر‌های توکن‌های تی.آر.ایکس(TRX) انتخاب می‌شوند(چندین شرکت متعلق به جاستین سان، خود جاستین سان و دوستان وی).

سان بدون ارائه‌ی توضیحات بیشتر اظهار داشت که مهاجم قصد داشت با متوقف ساختن ایجاد بلاک‌های جدید در شبکه‌ی ترون به اهداف خود دست یابد.

وی اظهار داشت که جامعه‌ی ترون به سرعت به حمله‌ی مهاجمان واکنش نشان داده است. یعنی؛ آن‌ها مشکل را کشف و به سرعت آن را برطرف کرده‌اند. سان افزود که جامعه‌ی کاربران شبکه‌ی ترون در بروزرسانی گره‌ها با نمایندگان ارشد همکاری کرده‌اند و فعالیت شبکه در طول سه ساعت و نیم به حالت عادی بازگشته است.

توانایی شبکه‌ی ترون در مقابله با مهاجمان

مدیرعامل ترون اظهار داشت که داده‌های شبکه‌ی ترون تحت تاثیر حمله‌ی مهاجمان قرار نگرفته است و دارایی کاربران شبکه‌ی ترون نیز کاملاً امن هستند.

سان این حادثه را نشان‌دهنده‌ی توانایی شبکه‌ی غیرمتمرکز ترون در مقابله با حملات مهاجمان ارزیابی کرده است.

شرکت ترون همواره تلاش می‌کند ویژگی‌های معرفی شده توسط سایر رقبال را به سرعت در شبکه‌ی ترون ارائه کند. اما به‌نظر می‌رسد که امنیت این شبکه‌ در اولویت قرار ندارد.

بر اساس گزارش کوینیت، محققان امنیتی کدهای رمزگذاری کیف‌پول ترون‌لینک(TronLink) را بسیار ضعیف ارزیابی کرده‌اند و نسبت به امکان سرقت دارایی کاربران این کیف‌پول هشدار داده‌اند.

نظر شما نسبت به توقف شبکه‌ی ترون به دلیل حمله‌ی مهاجمان به این شبکه چیست؟ آیا در آینده شاهد افزایش امنیت پروژه‌های رمزارزی و کاهش حملات مهاجمان به شبکه‌ی رمزارزها خواهیم بود؟ آیا شبکه‌ی بیت کوین همچنان امن‌ترین شبکه‌ی غیرمتمرکز در صنعت رمزارزها محسوب می‌شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا