جاستین سان کیست؟

بیوگرافی جاستین سان

جاستین سان(Justin Sun) در تاریخ ۱۰ جولای ۱۹۹۰ متولد شده است. وی یک کارآفرین در حوزه‌ی تکنولوژی و بنیان‌گذار بنیاد ترون(TRON) است که رمزارزی با همین نام (TRON) را منتشر کرده است. سان که هم‌اکنون ساکن شهر سانفرانسیسکو در کالیفرنیا است، بنیان‌گذار، مدیرعامل و رئیس Peiwo بزرگترین پلتفرم گپ صوتی در چین نیز به شمار می‌رود.

در سال ۲۰۱۷ ، نام وی در فهرست چهره‌های زیر سال نشریه‌ی فوربز(Forbes) قرار گرفت. همچنین در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نام وی در فهرست چهره‌های زیر ۳۰ سال کشور چین نشریه‌ی فوربز قرار گرفته است.

تحصیلات

جاستین سان در سال ۲۰۱۱ با اخذ مدرک لیسانس در رشته‌ی تاریخ از دانشگاه پکن(Peking University) فارق التحصیل شد. وی در سال ۲۰۱۳ توانست با مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد سیاسی از دانشگاه پنسیلوانیا(Pennsylvania) فارق التحصیل گردد.

سان در دسامبر ۲۰۱۸ از دانشگاه هوپان(Hupan University) که دانشگاهی برای افراد کارآفرین است، فارق التحصیل شد. وی پایان‌نامه‌ی خود را با عنوان «تولد اینترنت غیر متمرکز(The Birth of a Decentralized Internet)» ارائه کرده است که در آن دیدگاه خود را از گذشته، حال و آینده‌ی صنعت بلاکچین ارائه کرده است.

کسب و کار

سان فعالیت کاری خود را با شرکت ریپل(Ripple Labs) آغاز کرد. وی در طی سال‌های ۲۰۱۳-۲۰۱۶ به عنوان نماینده‌ی ویژه و مشاور شرکت ریپل در کشور چین فعالیت کرده است.

سان از سال ۲۰۱۷ تاکنون به عنوان بنیان‌گذار و مدیر عامل بنیاد ترون شناخته می‌شود. این بنیاد یکی از مشهور‌ترین پروتکل‌های بر پایه‌ی بلاکچین با نام ترون(TRX) را ایجاد کرده است. پس از آن‌که ترون در سال ۲۰۱۸ شرکت بیت‌تورنت(BitTorent) را با ارزش ۱۴۰ میلیون دلار خریداری کرد، جاستین سان به مدیر عامل این شرکت تبدیل شد.

توکن TRX در ابتدا به‌صورت اهدای همگانی(Airdrop) در میان مالکان رمزارز اتریوم(ETH) توزیع شد. و به عنوان یک توکن در پروتکل ERC20 اتریوم فعالیت می‌کرد. اما هم‌اکنون و با راه‌اندازی شبکه‌ی ترون، توکن‌های TRX به این شبکه منتقل شدند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دکمه بازگشت به بالا