اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

همه‌ی نمایندگان کنگره‌ی آمریکا مقداری بیت کوین دارند!

گروه حمایت از فن‌آوری بلاکچین برای آشنا ساختن اعضاء کنگره با بیت کوین و صنعت رمزارزها طرح « کریپتو برای اعضاء کنگره» را راه‌اندازی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • قانون‌گذاری همواره یکی از مهم‌ترین نگرانی فعالان صنعت رمزارزها را تشکیل داده است. درک نادرست قانون‌گذاران از فن‌آوری‌های نوظهور و ترس از ایجاد تغییرات ممکن است به وضع قوانین نامناسب و سختگیرانه منجر شود. گروه حمایت از فن‌آوری بلاکچین آمریکا اخیراً برای آشنا ساختن نمایندگان با رمزارزها به آن‌ها مقداری بیت کوین اهداء کرده است.

اهداء بیت کوین به نمایندگان کنگره‌ی آمریکا برای آشنایی آن‌ها با این فن‌آوری

چهره‌های سرشناس معمولاً هدایای مختلفی را به‌طور رایگان دریافت می‌کنند، این موضوع 541 نماینده‌‌ی کنگره را به مالکان بیت کوین تبدیل کرده است. گروه حمایت از فن‌آوری بلاکچین برای آشنا ساختن نمایندگان کنگره به آن‌ها بیت کوین اهداء کرده است.

آشنا ساختن قانون‌گذاران آمریکایی با بیت کوین هدف اصلی برنامه‌ی «کریپتو برای اعضاء کنگره(Crypto For Congress)» را تشکیل می‌دهد. گروه حمایت از فن‌آوری بلاکچین امیدوار است که این برنامه موجب آشنایی بیشتر اعضاء کنگره در رابطه با فن‌آوری بلاکچین گردد.

اگرچه ممکن است اعضاء کنگره‌ی آمریکا فن‌آوری مورد استفاده در بیت کوین را درک نکنند، ضرورت حفاظت از کسب و کارها و محصولات تولید شده در آمریکا را درک می‌کنند. به همین دلیل بیت کوین‌های توزیع شده در میان اعضاء کنگره در ایالات متحده‌ی آمریکا استخراج شده‌اند. شرکت آمریکایی کور ساینتفیک(Core Scientific) که در حوزه‌ی تولید تجهیزات استخراج رمزارزها فعالیت دارد، استخر ماینینگ لوکسور(Luxor) را برای ماینر‌های بیت کوین در کنتاکی(Kentucky) و کارولینای شمالی(North Carolina) راه‌اندازی کرده است که سرورهای آن در ایالات آیووا قراردارند.

اتاق تجارت دیجیتال آمریکا یک گروه مدافع فن‌آوری بلاکچین محسوب می‌گردد که از شرکت‌های پیشرو در این صنعت همانند شاخه‌ی آمریکایی صرافی بایننس(Binance.US)، شرکت دلوئیت(Deloitte)، مایکروسافت(Microsoft) و جی‌پی‌مورگان(JPMorgan) تشکیل شده است. کمیته‌ی اقدامات سیاسی یا پک(PAC) یک نهاد مستقل است که به کمپین‌های سیاسی در آمریکا کمک مالی ارائه می‌کند.

کریپتو برای اعضاء کنگره

این سازمان که شش سال از زمان فعالیتش سپری شده است، برنامه‌های کلان سیاست‌گذاری را پیگیری می‌کند. اعضاء این سازمان خواستار شفافیت سازمان‌های قانون‌گذاری به ویژه در زمینه‌ی پیشنهاد‌های اولیه‌ی سکه(ICOها) و همچنین راهنمایی در زمینه‌ی اخذ مالیات و اقدامات ضد پولشویی هستند.

آمریکا در گوی رقابت حضور ندارد

آن‌ها از دولت ایالات متحده‌ی آمریکا درخواست کرده‌اند تا برنامه‌ای را برای تبدیل شدن این کشور به پیشگام صنعت بلاکچین طراحی کند. پرین بورینگ(Perianne Boring)؛ بنیان‌گذار و رئیس این سازمان اظهار داشت:

ایالات متحده‌ی آمریکا حتی در گوی رقابت(صنعت بلاکچین) حضور ندارد و این موضوع برای ما نگران کننده است. Perianne Boring

در صورتی که اعضاء کنگره همچنان نتوانند اهداف بیت کوین و چگونگی عملکرد این نوآوری را درک کنند، اتاق تجارت دیجیتال در نظر دارد برای تغییر قوانین خاصی از رویکرد لابی استفاده کند. بورینگ اظهار داشت: «زمانی که مردم از درک اصولی که برای حفاظت از آن تلاش می‌کنید ناتوان هستند، دفاع از قوانین مشخص و یا رفع مشکلات دشوار می‌گردد. بنابراین، ما برای ساده ساختن درک اصول تلاش می‌کنیم و به مردم کمک کنیم تا این فن‌آوری را بهتر درک کنند.»

گروه حمایت از فن‌آوری بلاکچین، با هدف کمک به مشارکت اعضاء کنگره در صنعت رمزارزها در کنار ارسال رمزارزها که برای آن‌ها 27,000 دلار هزینه در پی داشته است، ابزار آموزش آنلاین و منابع آموزشی را نیز برای تمامی اعضاء کنگره ارسال کرده است.

تام امر(Tom Emmer)؛ یکی از اعضاء کنگره پس از دریافت این هدایا برنامه‌ی «کریپتو برای اعضاء کنگره» را به صورت یک چراغ توصیف کرده است. وی اظهار داشت که این برنامه فرصتی را برای تمامی اعضاء کنگره فراهم می‌کند تا به تغییرات در حال شکل‌گیری در حوزه‌ی فن‌آوری مالی و تکنولوژی بپیوندند.

نظر شما نسبت به تلاش گروه حمایت از فن‌آوری بلاکچین برای آشنا ساختن قانون‌گذاران با بیت کوین چیست؟ آیا این اقدام موجب آشنایی هرچه بیشتر اعضاء کنگره با بیت کوین و در نهایت وضع قوانین مناسب خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکمه بازگشت به بالا