اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

معاون بانک مرکزی چین: هیچ کس حق ندارد از پذیرش رمزارز بانکی ما امتناع کند!

در مقاله‌ای که فَن یی‌فِی، معاون رئیس بانک مرکزی چین منتشر کرده است، به قانون‌گذاری و نظارت بر رمزارز بومی این کشور و همچنین پذیرش آن در جامعه پرداخته شده است

نکات برگزیده مطلب
  • در مقاله‌ای که روز ۱۴ام سپتامبر توسط فن ییفی(Fan Yifei) معاون رئیس بانک مرکزی چین(PBoC) منتشر شده است، وی اصول و دستورالعمل‌های نظارتی برای فعالیت رمزارز بومی در جامعه‌ی این کشور را توضیح داده است. به گفته‌ی وی، هیچ‌کس اجازه عدم پذیرش یوان دیجیتال را ندارد. آقای ییفی همچنین خاطرنشان کرد ارز دیجیتال بومی باید طبق قوانین و مقررات فعلی مرتبط با پول تنظیم و قانون‌گذاری شود.

رمزارز بانکی چین

به گفته‌ی یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی کشور چین، رمزارز بانکی بومی این کشور(CBDC) که در جامعه‌ی رمزارزها با نام یوان دیجیتال از آن یاد می‌شود، باید مطابق با قوانین مربوط به پول تنظیم و قانون‌گذاری شود.

چین رمزارز ملی
یوان دیجیتال

در مقاله‌ای که روز ۱۴ام سپتامبر توسط فن ییفی(Fan Yifei) معاون رئیس بانک مرکزی چین(PBoC) منتشر شده است، وی اصول و دستورالعمل‌های نظارتی برای فعالیت یوان دیجیتال در جامعه‌ی این کشور را تعیین کرد. به گفته‌ی وی، این رمزارز بانکی به عنوان «نسخه‌ی دیجیتال ارز رسمی کشور چین» عرضه خواهد شد.

ارز دیجیتال مکمل سیستم بانکی؟

به گفته‌ی آقای ییفی، سیستم ارز دیجیتال از نظر قانونی مکمل ارز سنتی فیات کشور چین خواهد بود. وی در مقاله‌ی فوق‌الذکر توضیح داد که رمزارز ملی چین «عمدتاً» به عنوان M0 عرضه خواهد شد، این بدان معناست که ارز دیجیتال بومی کشور چین بخشی از ذخیره‌ی اسکناس‌های کاغذی و سکه‌های بانک مرکزی این کشور به شمار خواهد آمد.

این معاون ریاست بانک مرکزی در ادامه توضیح داده است که طبق مقررات مربوط به سیستم پولی کشور، برای جبران خسارات می‌توان از این ارز دیجیتال جهت پرداخت «تمام بدهی‌های عمومی و خصوصی» استفاده نمود. آقای ییفی همچنین تاکید کرد که ارز دیجیتال بومی باید در همه جای کشور مورد پذیرش قرار گرفته و «در صورت احراز شرایط، هیچ واحد صنفی یا فردی نمی‌تواند از پذیرش آن امتناع ورزد».

آقای ییفی همچنین اظهار داشت که سیستم ارز دیجیتال چین باید با قوانین و مقررات فعلی که در زمینه‌ی مدیریت پول نقد، مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم تدوین شده‌اند، هماهنگی کامل داشته باشد.

گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که یوان دیجیتال در حال حاضر در تعدادی از مناطق کشور چین از جمله پکن، تیانجین، هبی، و همچنین منطقه‌ی خلیج بزرگ هنگ‌کنگ به طور آزمایشی فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. در اواخر ماه آگوست گزارش شد که بانک مرکزی چین در حال برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از یوان دیجیتال در بازی‌های المپیک زمستانه‌ی ۲۰۲۲ می‌باشد.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های معاون رئیس بانک مرکزی چین چیست؟ آیا رمزارز بومی این کشور در آینده‌ای نه چندان دور وارد چرخه‌ی اقتصادی دنیا خواهد شد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا