اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

وب‌سایت صرافی بایننس از دسترس کاربران ایرانی خارج شد!

طبق گزارشات بدست آمده از کاربران صرافی بایننس، به نظر می‌رسد که وب‌سایت این صرافی شناخته شده و محبوب از طرف ایران از دسترس خارج شده است

نکات برگزیده مطلب
  • پس از اعمال قوانین شناخت مشتریان(KYC) در پلتفرم‌های مبادلات جهانی رمزارزها کاربران ایرانی با مشکلات متعددی برای دسترسی به این دسته از سرویس‌دهندگان مواجه شده‌اند. بررسی کوینیت نشان می‌دهد که امکان دسترسی به پلتفرم مبادلاتی صرافی بایننس با استفاده از آی‌پی ایران دیگر وجود ندارد. و کاربران ایرانی که در گذشته با ممنوعیت فعالیت در این پلتفرم مواجه شده‌اند هم‌اکنون با پیغام «دسترسی به این سایت امکان‌پذیر نیست» مواجه می‌شوند. با این وجود این اتفاق ناخوش‌آیند احتمالاً در راستای منافع کاربران قرار دارد.

پلتفرم صرافی بایننس از دسترس کاربران ایرانی خارج شد

در پی ایجاد بازار صعودی و گسترش رمزارزها در سال 2017 میلادی دیدگاه مردم و دولت‌ها نسبت به این صنعت نوظهور دچار تحول شده است. در حقیقت دولت‌ها که پیشتر این حوزه را جدی نمی‌گرفتند تلاش کردند تا به سرعت قوانینی(که غالباً بر طبیعت این نو‌آوری انطباق ندارد) را برای فعالیت در این حوزه وضع کنند. در نتیجه‌ی اعمال قوانین کاربران ایرانی که پیشتر به‌طور آزاد در این حوزه فعالیت می‌کردند و در طول زمان نیز بر تعداد آن‌ها افزوده شده است، با محدودیت‌های متعددی مواجه شده‌اند.

در همین راستا صرافی بایننس نیز همزمان با اجرای طرح احراز هویت کاربران کاربران ایرانی را از فعالیت در این پلتفرم منع کرد. بر اساس گزارش کوینیت، صرافی بایننس در نوامبر 2018 و در پی اجرای تحریم‌ها از کاربران ایرانی درخواست کرد تا به سرعت دارایی‌های خودشان را از پلتفرم مبادلات این صرافی خارج کنند.

صرافی بایننس
صرافی بایننس

با این وجود، با توجه به محدودیت‌های موجود برخی از کاربران این پلتفرم معاملاتی تصمیم گرفتند تا ریسک‌های مرتبط با فعالیت در این پلتفرم را بپذیرند و تلاش کنند با استفاده از روش‌های دیگری به فعالیت خود در بایننس ادامه دهند.

از طرفی تلاش کشو‌رهای جهان برای قانون‌گذاری حوزه‌ی رمزارزها ایجاد دستور العمل گروه ویژه‌ی اقدام مالی برای فعالیت سرویس‌دهندگان این حوزه محدودیت فعالیت صرافی‌های متمرکز را موجب شده است.

اما بررسی اخیر تیم کوینیت عدم امکان دسترسی کاربران ایرانی به پلتفرم معاملات بایننس با استفاده از آی‌پی این کشور را نشان می‌دهد. در حقیقت کاربران ایرانی هم‌اکنون برای دسترسی به پلتفرم بایننس با پیغام «دسترسی به این سایت امکان‌پذیر نیست(This Site Can’t Be Reached)» مواجه می‌شوند.

مسدود شدن پلتفرم بایننس در راستای منافع ایرانی‌ها است!

از آنجایی که تعدادی از کاربران ایرانی پس از لوگین کردن ناآگاهانه با استفاده از آی‌پی مرتبط با کشور ایران به پلتفرم معاملاتی بایننس مسدود شدن دارایی‌هایشان را تجربه کرده‌اند، عدم امکان دسترسی به این پلتفرم با استفاده از آی‌پی ایرانی از تجربه‌ی اتفاقات مشابه جلوگیری می‌کند و در حقیقت به سود کاربران ایرانی ارزیابی می‌گردد.

از طرفی محدودیت دسترسی کاربران ایرانی به پلتفرم‌های بزرگ و جهانی مبادلات رمزارزها ضرورت گسترش پلتفرم‌های بومی را به خوبی نشان می‌دهد. در صورت پشتیبانی از پلتفرم‌های معتبر و شناخته شده با ایجاد شرایط پایدار و مناسب برای فعالیت این سرویس‌دهندگان و همچنین ایجاد شرایط رقابتی برای کاهش کارمزد و ارتقاء خدمات توجه فعالان این صنعت را جلب خواهند کرد. پشتیبانی از پلتفرم‌های معتبر همچنین از پراکنده شدن فعالان این صنعت به سوی پلتفرم‌های غیرمعتبر و یا قرارگرفتن آن‌ها در دام کلاهبرداران جلوگیری خواهد کرد.

نظر شما نسبت به عدم امکان دسترسی کاربران ایرانی با استفاده از آی‌پی ایران به صرافی بایننس چیست؟ آیا این اتفاق در راستای منافع کاربران این پلتفرم معاملاتی قرار دارد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا