اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جزئیات شهر ۶ میلیارد دلاری «رمزارز محور» ایکان منتشر شد

ایکان؛ خواننده‌ی مشهور آمریکایی اخیراً جزئیات اجرای شهر رویایی ایکان سیتی را بر پایه‌ی استفاده از رمزارز اِیکوین(Akoin) منتشر کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • ایکان جزئیات نقشه‌ی ساخت شهر ۶ میلیارد دلاری ایکان سیتی(Akon City) مبتنی بر رمزارزها را منتشر کرد. وی با الهام از فیلم پلنگ سیاه(Black Panther) این شهر را «زندگی واقعی در واکاندا(شهری خیالی است که در کتاب‌های مصور مارول به تصویر کشیده شده است)» نام‌گذاری کرده است. در این شهر هفت منطقه‌ی اصلی وجود خواهد داشت و این شهر با استفاده از رمزارز ایکوین(Akoin) اداره خواهد شد.

جزئیات ساخت شهر ایکان به‌طور رسمی منتشر شد

ایکان(Akon)؛ خواننده‌ی مشهور آمریکایی در روز دوشنبه جزئیات اصلی ساخت شهر ایکان سیتی را منتشر کرد. این شهر با بودجه‌ی 6 میلیارد دلاری و برپایه‌ی به‌کارگیری رمزارز ایکوین(Akoin) در سِنِگال(کشوری در غرب آفریقا) ساخته خواهد شد.

این شهر به هفت بخش بزرگ تقسیم خواهد شد: منطقه‌ی فرهنگ روستایی آفریقا، منطقه‌ی مسکونی و ادارات، منطقه‌ی تفریحی، منطقه‌ی سلامتی و ایمنی، بخش آموزش، منطقه‌ی تکنولوژی و منطقه‌ی با نام سِنِوود(Senewood) این هفت بخش را تشکیل می‌دهند.

منطقه‌ی فرهنگ آفریقا دارای استراحتگاه ساحلی و آبگرم است که فروشگاه‌های خرده فروشی، سالن رقص، مرکز تجاری، بخش مربوط به رستوران‌ها، باشگاه‌های شبانه، مرکز تناسب اندام و هتل را شامل می‌شود. همچنین به تعداد بیست خانه‌ی چوبی و بازار آزاد وجود خواهد داشت. نشریه‌ی آسوشییتد پرس(The Associated Press) در روز دوشنبه گزارش داد که هتلی در این شهر قصد دارد اتاق‌هایش را مطابق با رسوم 54 کشور آفریقایی تزئین کند.

ایکان سیتی
تصویر مفهومی از ایکان سیتی(Akon City)؛ شهر 6 میلیارد دلاری مبتنی بر به‌کارگیری رمزارز ایکوین که ایکان با اقتباس از فیلم «پلنگ سیاه آن را «زندگی واقعی در واکاندا» نامیده است.

شهر ایکان از هفت منطقه تشکیل خواهد شد

منطقه‌ی مسکونی و اداری از شش ساختمان مسکونی، دو ساختمان اداری و چهار سازه‌ی پارکینگ تشکیل خواهد شد. وب‌سایت ایکان‌سیتی از ساخت یک سیستم پارکینگ هوشمند خبر داده است که به‌طور کارآمد‌تر، امن‌تر و پایدار فعالیت خواهد کرد. این سیستم از پارکینگ الکترونیکی، سیستم پارک خودکار و حمل و نقل الکترونیکی در سطح شهر را شامل می‌شود.

منطقه‌ی تفریحی از کازینو، استادیوم، ساختمان تفریحی با هتل و زمین ورزشی تشکیل خواهد شد. یک مرکز خرید با سینما و منطقه‌ی تفریحی برای کودکان و بزرگسالان و همچنین یک منطقه‌ی مُد ایجاد خواهد شد. منطقه‌ی سلامت و ایمنی از یک بیمارستان عمومی، یک مرکز درمان سرپایی به همراه داروخانه، آزمایشگاه و کلینیک‌های مختلف تشکیل خواهد شد. همچنین ایستگاه پلیس، آتش‌نشانی و همچنین مناطقی برای آموزش، خواب و تناسب اندام در این شهر ایجاد خواهد شد.

منطقه‌ی آموزش دارای سه ساختمان اصلی برای شاخه‌هایی از دانشگاه ام‌آی‌تی(MIT)، برکلی(Berkeley)، هاروارد(Harvard) و استنفورد(Stanford) خواهد بود. سکونتگاهی برای دانشجویان و اعضاء هیئت علمی ایجاد خواهد شد. منطقه‌ی تکنولوژی یک پارک فن‌آوری با چند ساختمان را شامل می‌شود، در حالی که منطقه‌ی سِنِوود برج ایکان، برج رسانه‌ای و چهار استدیوی فیلمبرداری و ضبط را با هدف کمک به توسعه‌ی صنعت فیلم‌سازی سنگال شامل می‌گردد.

کلبه‌ی تفریحی شهر ایکان
اتاقی در کلبه‌ی تفریحی منطقه‌ی فرهنگ آفریقایی شهر ایکان
منطقه‌ی فرهنگ آفریقایی شهر ایکان
منطقه‌ی فرهنگ آفریقایی شهر ایکان

موقعیت مکانی شهر ایکان و استفاده از رمزارز ایکوین

بر اساس اطلاعات منتشر شده، شهر ایکان در قلب پارک کاداسترال دِ مبودین(Cadastral de Mbodiene) با چشم‌انداز زیبایی از آب و طبیعیت اطراف آن واقع شده است. این منطقه به سادگی در دسترس مسافران و عموم مردم قرار خواهد داشت. در وب‌سایت شهر ایکان ادعا شده است که:

شهر ایکان استانداردی را برای توسعه‌ی املاک و مستقلات در کشور سنگال و به‌طور کلی در این منطقه به‌وجود می‌آورد. Akon Website

موقعیت مکانی شهر ایکان
نقشه‌ای که در آن موقعیت مکانی شهر ایکان مشخص شده است

بر اساس گزارش نشریه‌ی آسوشییتد پرس(Associated Press)؛ به دلیل عدم دسترسی سریع به یک شرکت مناسب و پایدار معماری در آفریقا این شهر توسط یک شرکت معماری در دوبی طراحی شده است. همچنین گزارش شده است که سطح تامین مصالح ساختمانی و تیم‌های ساخت و ساز با استفاده از افراد بومی همچنان مشخص نیست.

با این وجود انتظار می‌رود که ساخت شهر ایکان موجب تغییر کیفیت زندگی مردم این منطقه خواهد شد. میشل دیوم(Michel Diom)؛ رئیس دهکده‌ای در این منطقه اعلام کرد: «ما بسیار امیدوار هستیم، افراد زیادی به ما قول آغاز این پروژه را داده‌اند اما ما تاکنون اجرای آن را مشاهده نکرده‌ایم.» ایکان همچنین اظهار داشت که قصد دارد این ایده را در دیگر کشور‌های آفریقایی پیاده‌سازی کند.

تامین بودجه‌ی مورد نیاز برای اجرای این طرح

وی در روز دوشنبه اعلام کرد که یک سوم بودجه‌ی 6 میلیارد دلاری مورد نیاز برای اجرای این طرح تامین شده است. با این وجود، کی‌ای اینترنشنال(KE International)؛ شرکت مشاوره و مهندسی مستقر در آمریکا که قرارداد ساخت و اجرای طرح شهر ایکان را به‌دست آورده است، در ماه ژوئن اعلام کرد که به ارزش 4 میلیارد دلار از بودجه‌ی مورد نیاز برای آغاز مراحل اول و دوم شهر ایکان تامین شده است.

سنگ بنای شهر ایکان
ایکان در تاریخ سی و یکم آگوست سنگ بنای شهر ایکان را قرار داد.

شهر ایکان در سال 2029 تکمیل خواهد شد

بر اساس گزارش خبرگزاری اسوشییتد پرس، ایکان در روز دوشنبه به همراه مقامات دولت سنگال به علفزار‌های موبودیان در 100 کیلومتری خارج از پایتخت این کشور(محل در نظر گرفته شده برای ساخت شهر ایکان) مسافرت کرده‌اند. ایکان اظهار داشت که ساخت این شهر در سال آینده‌ی میلادی آغاز خواهد شد. وی افزود که نخستین فاز این پروژه به تنهایی بیش از سه‌سال طول خواهد کشید. وی در گذشته عنوان کرده بود که نخستین فاز احداث شهر ایکان در سال 2023 تکمیل خواهد شد و کل شهر ایکان که بر محوریت رمزارز ایکوین فعالیت خواهد کرد در سال 2029 تکمیل خواهد شد.

بر اساس گزارش کوینیت، ایکان در تاریخ سی و یکم ژانویه از نهایی شدن توافق‌نامه‌های مربوط به ساخت شهر ایکان خبر داده بود.

رمزارز ایکوین که بر پایه‌ی شبکه‌ی استلار ایجاد شده است، در شهر ایکان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بر اساس گزارش کوینیت، رمزارز ایکوین با هدف استفاده به عنوان ابزار مبادلات مشترک در میان 54 کشور آفریقایی ایجاد شده است. این نو‌آوری امکان مشارکت شهروندان و کارآفرینان آفریقایی در اقتصاد دیجیتالی را تنها با استفاده از تلفن همراه فراهم می‌کند.

رمزارز ایکان دارای یک کیف‌پول اختصاصی است که با استفاده از تکنولوژی مبادلات اتمی(Atomic Swap) امکان مبادلات مستقیم رمزارزهای بزرگ را بدون نیاز به یک صرافی واسطه فراهم می‌کند.

نقش شهر ایکان در ایجاد اشتغال برای آفریقایی‌ها و رونق  صنعت توریسم سنگال

ایکان در سال 2018 برای نخستین مرتبه ایده‌ی ساخت شهر ایکان را مطرح ساخت. وی در مقایسه‌ی شهر ایکان با شهر پیشرفته‌ی نمایش داده شده در فیلم «پلنگ سیاه» آن را با عبارت «زندگی واقعی در واکاندا» توصیف کرده است. وی در روز دوشنبه ابزار امیدواری کرد که پروژه‌ی ساخت شهر ایکان فرصت‌های شغلی مورد نیاز مردم سنگال را فراهم کند و به خانه‌ی سیاه‌پوستان آمریکایی و دیگر افرادی که با تبعیض نژادی مواجه هستند تبدیل شود. آفریقایی‌های آمریکایی تبار در زمان بازگشت به وطن خود با برخورد‌های غیرمنصفانه مواجه می‌شوند که قایبل تصور نیست. آن‌ها به دلیل اینکه فکر می‌کنند راه دیگری وجود ندارد، این شرایط را تحمل می‌کنند. وی افزود:

بنابراین، اگر با هدف بازدید از آفریقا از آمریکا یا اروپا و یا دیگر مناطق جهان خارج شده‌اید، می‌خواهیم که سنگال به نخستین توقفگاه شما تبدیل شود. Akon

ایکان که دو مرتبه موفق به اخذ جایزه‌ی گِرَمی(Grammy Award) شده است، معتقد است: ویروس کویید 19 بذر شک و تردید را در سراسر جهان پراکنده کرده است. یعنی کسانی که در جذابیت سنگال دچار شک و تردید هستند، باید خودشان را متقاعد کنند هنوز مردان و زنانی وجود دارند که به پیشرفت آفریقا معتقدند.

شرح مختصر زندگی نامه‌ی ایکان

وی از پدر و مادر سنگالی در آمریکا متولد شده است، وی بخش بزرگی از دوران کودکی خود را در این کشور آفریقای غربی گذرانده است. ایکان در سال 2014 پروژه‌ی ایکان لایتنینگ آفریقا(Akon Lighting Africa) را با هدف تامین برق مناطق روستایی با استفاده از انرژی خورشیدی آغاز کرده است. بر اساس گزارش کوینیت، ایکان اخیراً به کمپین تبلیغاتی بروک پیرس؛ کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا و یکی از طرفداران بیت کوین پیوسته است.

نظر شما نسبت به ساخت شهر ایکان سیتی مبتنی بر رمزارز ایکوین چیست؟ آیا شهر ایکان به نمونه‌ی موفقی برای ساخت دیگر شهر‌های مشابه در سراسر جهان تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا