اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

فورک جدید بیت کوین کش در روز پانزدهم نوامبر اجرا خواهد شد

راجر ور در اطلاعیه‌ای تایید کرد که در نتیجه‌ی اختلاف بر سر اعمال سهم توسعه‌دهندگان، پروژه‌ی رمزارزی بیت کوین کش بزودی فورک جدیدی را تجربه خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • اختلاف توسعه‌دهندگان بیت کوین کش برای اعمال سهم توسعه‌دهندگان بار دیگر به اجرای فورک در این پروژه‌ی رمزارزی منجر شده است. در همین راستا راجر ور(Roger Ver) اجرای فورک بیت کوین کش را در روز پانزدهم نوامبر اعلام کرد. با این وجود اجرای فورک تبعاتی را برای این پروژه‌ی رمزارزی به همراه خواهد داشت و بهتر است کاربران برای تجربه‌ی آثار اجرای فورک جدید آماده شوند.

اجرای فورک بیت کوین کش در روز پانزدهم نوامبر

راجر ور(Roger Ver) اعلام کرد که آموری اسچت(Amaury Sechet) توسعه‌دهنده‌ی اصلی شبکه‌ی Bitcoin ABC با اجرای یک فورک در روز پانزدهم نوامبر مسیر خود را از بیت کوین کش جدا می‌کنند.

توییت راجر ور
بیت کوین ای‌بی‌سی(Bitcoin ABC) و یکی از توسعه‌دهندگان آن اعلام کرده‌اند که در روز پانزدهم نوامبر از پروژه‌ی بیت کوین کش جدا خواهند شد. ما امیدواریم که در مسیر جدیدشان(برای ایجاد رمزارز جدید) موفق باشند و از آن‌ها بخاطر اهداء همگانی(ایردراپ) رایگان به تمامی هولدر‌های بیت کوین کش تشکر می‌کنم.

با این وجود، فورک جدید بیت کوین کش بدون حاشیه صورت نمی‌گیرد. این پست در حقیقت نشان می‌دهد که جامعه‌ی کاربران این رمزارز پس از جدا کردن مسیرشان از یکدیگر، بر سر اخذ نام تجاری «بیت کوین کش» نبرد بزرگی را با یکدیگر آغاز خواهند کرد. اختصاص سهم 8 درصدی از تمامی رمزارزهای استخراج شده به صندوق توسعه‌ی بیت کوین کش اختلاف میان جامعه‌ی کاربران این پروژه‌ی رمزارزی را موجب شده است. بر اساس گزارش کوینیت، این اختلاف موجب شده است تا توسعه‌دهندگان برای اجرای فورک جدیدی به نام «گره‌ی بیت کوین‌کش» یا «Bitcoin Cash Node» برنامه‌ریزی کنند.

دیدگاه جامعه‌ی کاربران بیت کوین کش

برخی از کاربران بیت کوین کش از این فورک استقبال کرده‌اند و آن را به عنوان فرصتی برای پاکسازی این شبکه از دیدگاه‌های مخالف ارزیابی می‌کنند. وین آرمانیا(Vin Armania) مدیر ارشد تکنولوژی شرکت کوین تکست(CoinText) در توییتی اظهار داشت:

توییت وین
اگر راجر ور واقعا معتقد است که بیت کوین ای‌بی‌سی پس از اجرای فورک در روز پانزدهم نوامبر شانسی برای حفظ نام بیت کوین کش ندارد، چرا مرتباً بر علیه این پروژه توییت ارسال می‌کند و از آن‌ها درخواست می‌کند که دست نگه‌دارند؟

دیگر طرفداران بیت کوین کش نسبت به صدمات جبران‌ناپذیر سومین فورک بیت کوین کش بر این پروژه‌ی رمزارزی ابزار نگرانی کرده‌اند. یکی از کاربران توییتر در واکنش به توییت راجر ور پاسخ داد:

آیا می‌دانید تقسیم مجدد بیت کوین کش احتمالا این پروژه‌ی رمزارزی را از لیست ده رمزارز برتر بازار خارج خواهد کرد؟ یکی از کاربران توییتر

نبرد برای تصاحب عنوان بیت کوین کش!

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین‌دنس(Coin.Dance) 126 گره‌ی‌ BCHN دقیقا 10 درصد از گره‌های شبکه‌ی بیت کوین کش(با مجموع 1,260 گره) را تشکیل می‌دهد، در حالی که بیت کوین ای‌بی‌سی با 533 گره 42 درصد از گره‌های شبکه‌ی بیت کوین کش را تشکیل می‌دهد.

با این وجود، پیاده‌سازی بیت کوین نامحدود(Bitcoin Unlimited) که در پروتکل بیت کوین ایکس‌تی(Bitcoin XT) توسعه داده شده است در تضاد با قوانین کوین‌بیس قرار دارد و هم‌اکنون با 565 گره یا 44 درصد از گره‌های شبکه بیشترین سهم را از گره‌های شبکه‌ی بیت کوین کش دارا است. درصورتی که این گره‌ها از رویکرد گره‌های BCHN پشتیبانی کنند، در نتیجه 54 درصد از گره‌ها بروزرسانی ماه نوامبر را رد می‌کنند و در نتیجه بیت کوین کش کنونی این برند را حفظ خواهد کرد.

اگرچه بر اساس گزارش کوینیت، بیت کوین کش خود از اجرای فورک بیت کوین در سال 2017 حاصل شده است، اما در نتیجه‌ی اختلاف با فورک بیت کوین اس‌وی مواجه شده است. این پروژه‌ی رمزارزی هم‌اینک با فورک دیگری مواجه شده است. اجرای فورک در حقیقت کاهش جامعه‌ی کاربران و ضعیف‌تر شدن یک پروژه‌ی رمزارزی را موجب می‌شود. در نتیجه پیش‌بینی کاهش قیمت بیت کوین کش دور از انتظار نخواهد بود.

نظر شما نسبت به اجرای فورک جدید بر روی بیت کوین کش چیست؟ آیا اختلاف در پروژه‌ی بیت کوین کش در نهایت به مرگ این پروژه‌ی رمزارزی منجر می‌گردد؟ یا در نتیجه‌ی اعمال سهم توسعه‌دهندگان بیت کوین کش به روزهای اوج خود باز خواهد گشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا