اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

شروع سازش بانک‌ها با رمزارز‌ها!

یکی از بانک‌های کوچک کانادایی برای رمز‌ارز‌های شما صندوقچه امانات فراهم می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از بانک‌های کوچک کانادایی با بهره‌گیری از یکی از مهندسان امنیت سایبر شرکت بلک‌بری(BlackBerry)، در حال آماده‌سازی محل ذخیره‌سازی امنی(چیزی مثل صندوق امانات) برای ارز‌ش‌های دیجیتالی مثل ارمزارز‌ها است. 

حجم مهم نیست

بانک ورسا(VersaBank) شاید بزرگترین بانک کانادا نباشد ولی هدف‌های بزرگی در سر می‌پروراند. آنها به دنبال پیشگام بودن در امن‌سازی ارز‌های دیجیتال هستند. این بانک قصد دارد در گاو‌صندوق دیجیتال خود را در ماه ژوئن افتتاح کند و افراد از سرتاسر جهان می‌توانند در آنجا حساب باز کنند.

مدیر عامل این شرکت به خبرگزاری بلومبرگ گفت:

ما کاری را می‌کنیم که به بانک‌ها معنی می‌دهد، یعنی امنیت و سلامت دارایی‌ها؛ حرفی که اکنون ما می‌زنیم این است که جعبه‌های فیزیکی دیگر کاربرد خود را از دست داده است. اکنون دارایی‌های اکثر مردم به حالت دیجیتال تبدیل شده است؛ چه سند باشد، چه قرارداد و چه یک ارز. David Taylor

David Taylor

 

در حال حاضر ورسا بانک کوچکترین بانک کانادا از لحاظ دارایی به شمار می‌رود ولی با این کار می‌تواند برای حریفان خود رقابت را سخت‌تر کند. اعلان این شرکت در موقعی نشر پیدا کرده است که نیاز به یک فضای امن برای ذخیره‌سازی ارز‌های مجازی به دلیل هک‌های بزرگی که در عرصه رمزارز‌ها انجام شده به شدت نیاز است.

 

توجه به حریم‌خصوصی

همانند جعبه‌ امانات فیزیکی در بانک‌‌ها، صندوق ورسا(VersaVault) یا همان صندوق امانات دیجیتالی بانک ورسا کاملا خصوصی و مطعلق به کاربران این سرویس خواهد بود به طوری که نه تنها این بانک از محتویات این صندوق‌ها بی خبر خواهد بود بلکه حتی قادر به باز کردن آنها بدون اجازه مشتریان نخواهد بود. دیوید تیلور توضیح داد:

چیزی که ما را در این بازار متفاوت می‌کند این است که ما امنیت را رعایت می‌کنیم و فوق‌العاده به حریم خصوصی مشتریان اهمیت می‌دهیم. بانک هیچ نوع در پشتی(Back Door) برای خودش در این سیستم برای باز کردن صندوق‌ها تعبیه نکرده است. ما تشکیلاتی را راه‌اندازی می‌کنیم تا اشخاص بتوانند کلید‌های دیجیتالی خود را در آن بگذارند. David Taylor

با این حال امنیت هزینه هم دارد؛ تیلور می‌گوید صندوق‌های آنها گران خواهد بود، حرف مدیر ورسا می‌تواند به این معنی باشد که این سرویس بیشتر برای سرمایه‌های بزرگ مناسب است.

ورسا اولی نبوده و آخرین هم نخواهد بود

این اولین مجموعه‌ای نیست که برای ارز‌های دیجیتال مکان امنی را فراهم می‌آورد. ژاپو(Xapo) چهار سال است که این سرویس را به مشتریانش ارائه داده است. یکی دیگر از شرکت‌های تورنتو به نام گلدمانی(GoldMoney) که بر روی فلزات گران قیمت تمرکز دارد نیز این سرویس را از سپتامبر ارائه داده است و همچنین بانک شین‌هان(Shinhan) کره جنوبی هم در حال ساخت بانک بیت‌کوین خود است. ولی با وجود اینها بانک ورسا قصد دارد در این حوزه به عنوان یک پیشرو حرکت کند.

نظر شما در رابطه با بانک‌هایی با محوریت رمزارز‌ها چیست؟ به نظر شما آنها مفید خواهند بود؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا