اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سختی استخراج بیت کوین رکورد جدیدی را برجای گذاشت

همزمان با افزایش قدرت پردازش شبکه‌ی بیت کوین، سختی استخراج در این شبکه نیز به سطح بیشینه‌ی جدیدی افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • شبکه‌ی بیت کوین در سال جاری میلادی و در نتیجه‌ی عواملی همانند سقوط بازارهای مالی در نتیجه‌ی شیوع ویروس کرونا، اجرای هالوینگ، تزریق نقدینگی گسترده توسط بانک‌های مرکزی و قانون‌گذاری با شرایط متلاطمی مواجه بوده است. با این وجود هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین و در نتیجه سختی استخراج بیت کوین به سطح بیشینه‌ی جدیدی افزایش یافته است.

افزایش سختی شبکه‌ی بیت کوین به سطح بیشینه‌ی جدید

سختی استخراج بیت کوین در روز دوشنبه 9.89 درصد افزایش یافت و برای نخستین مرتبه سختی شبکه‌ی بیت کوین در سطح بیشینه‌ی 17 تریلیون قرار گرفت.

نرخ سختی پیچیدگی معمای ریاضی مطرح شده برای ماینر‌ها را مشخص می‌کند و در طول هر دو هفته یکبار تنظیم می‌گردد. با توجه به افزایش توان محاسباتی یا هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین به سطح 124 اگزاهش بر ثانیه(EH/s)، سختی این شبکه در سطح 17.34 تریلیون واحد تنظیم شده است.

سختی استخراج بیت کوین

سختی استخراج بیت کوین تاکنون در ارتباط مستقیم با نوسانات هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین در سال جاری میلادی تغییر کرده است. این فاکتور در آغاز سال جاری میلادی به دلیل تاخیر در حمل و نقل تجهیزات استخراج بیت کوین ناشی از توقف فعالیت‌های اقتصادی در نتیجه‌ی شیوع ویروس کویید 19 تحت تاثیر قرار گرفته است. در ماه می همزمان با اجرای هالوینگ بیت کوین پاداش استخراج هر بلاک از 12.5 به 6.25 بیت کوین کاهش یافت و در نتیجه کاهش موقت هش‌ریت به دلیل توقف فعالیت برخی از ماینر‌ها تجربه شده است.

با این وجود، از ابتدای ژوئن تاکنون سطح سختی استخراج بیت کوین به‌طور موازی با افزایش نرخ هش‌ریت به‌طور پیوسته افزایش یافته است. وب سایت بیت کوین دات‌کام پیش‌بینی کرده است که در رویداد بعدی تنظیم سختی استخراج بیت کوین، این فاکتور در سطح 19 تریلیون واحد قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی تغییرات شبکه‌ی بیت کوین با توجه به افزایش سختی شبکه

بر اساس گزارش کوینیت، درصورتی که قیمت بیت کوین همزمان با افزایش سختی افزایش نیابد پدیده‌ی سرسپردگی ماینر‌ها انتظار می‌رود. در این شرایط ماینر‌هایی که قادر به رقابت نیستند فعالیتشان را متوقف می‌کنند.

با وجود افزایش هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین و در نتیجه افزایش سختی در سال جاری میلادی قیمت بیت کوین به‌طور متناسب با این فاکتور افزایش را تجربه نکرده است. همچنین اجرای هالوینگ به عنوان یک عامل برای کاهش میزان تورم در این سیستم اقتصادی نوظهور نیز تاکنون تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین نداشته است. در همین راستا برخی از تحلیلگران معتقدند که این دارایی در آینده بازار صعودی گسترده‌ای را تجربه خواهد کرد.

نظر شما نسبت به افزایش سطح سختی شبکه‌ی بیت کوین به مقدار بیشینه چیست؟ آیا استمرار این پدیده آغاز پدیده‌ی سرسپردگی ماینر‌ها را موجب شد و یا قیمت بیت کوین به طور متناسب افزایش خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا