اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

کار برای ماینرها سخت شد!

افزایش اشتیاق ماینرها به فعالیت در شبکه‌ی بیت کوین موجب شده است تا سختی استخراج در این شبکه با جهش ۱۱ درصدی سطح بیشینه‌ی تاریخی خود را پشت‌سر بگذارد

نکات برگزیده مطلب
  • ثبت رکورد‌های جدید قیمت بیت کوین موجب شده است تا افراد جدیدی فعالیت خود را در صنعت استخراج بیت کوین آغاز کنند. سختی استخراج در شبکه‌ی بیت کوین در روز نهم ژانویه نزدیک به ۱۱ درصد افزایش یافته و برای نخستین مرتبه در طول تاریخچه‌ی فعالیت شبکه‌ی بیت کوین به بیش از ۲۰ تریلیون واحد رسیده است.

جهش سختی استخراج بیت کوین

سختی استخراج بیت کوین در نخستین روزهای سال 2021 میلادی نزدیک به 11 درصد افزایش یافته و برای نخستین مرتبه در طول تاریخچه‌ی فعالیت شبکه‌ی بیت کوین به بیش از ۲۰ تریلیون واحد رسیده است. داده‌های وب‌سایت بی.تی.سی دات‌کام نشان می‌دهد که در روز هفدهم اکتبر 2020 میلادی نیز سختی استخراج شبکه‌ی بیت کوین به محدوده‌ی 20 تریلیون واحد رسیده بود اما تاکنون با موفقیت از این سطح عبور نکرده بود، در همین زمان قیمت بیت کوین نیز به محدوده‌ی بیش از 11 هزار دلار رسیده است.

سختی استخراح بیت کوین
سختی استخراح بیت کوین

با این وجود، در ماه اکتبر سختی شبکه تنها 3.6 درصد افزایش یافته بود، در حالی که افزایش 11 درصدی سختی استخراج بیت کوین در روز نهم ژانویه استخراج بیت کوین را بسیار دشوارتر ساخته است. اما با توجه به افزایش شگفت‌انگیز قیمت بیت کوین در طول چند ماه گذشته، جهش 11 درصدی سختی استخراج ماینرها را در شرایط نامطلوب قرار نداده است.

در حقیقت، افزایش قیمت بیت کوین به سطوح بیشینه‌ی جدید، افراد بیشتری را به فعالیت در صنعت استخراج بیت کوین تشویق می‌کند. در این شرایط ماینرها توان محاسباتی بیشتری را به شبکه‌ی بیت کوین اختصاص می‌دهند و در نتیجه قدرت شبکه ‌ی بیت کوین به‌طور متناسب افزایش می‌یابد.

تغییرات هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین
تغییرات هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین

در همین زمان هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین نیز به سطح بیشینه‌ی جدیدی رسیده است. داده‌ها هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را در محدوده‌ی 149/652 اگزاهش بر ثانیه(EH/s) نشان می‌دهند و در نتیجه انتظار می‌رود که در آینده نیز جهش سختی شبکه‌ی بیت کوین را شاهد خواهیم بود.

افزایش تمایل ماینرها به فروش بیت کوین

جهش سختی شبکه‌ی بیت کوین در پی یکی از بزرگترین سقوط‌های سختی شبکه تجربه شده است. سختی استخراج بیت کوین در نوامبر 2020 و پس از افزایش قیمت بیت کوین به محدوده‌ی 19 هزار دلاری 16 درصد سقوط کرده بود. تنظیم سختی شبکه‌ی بیت کوین در روز نهم ژانویه نخستین تنظیم سختی در سال 2021 میلادی محسوب می‌شود.

شاخص موقعیت ماینرها(MPI) نشان می‌دهد که ماینرها به فروش بیت کوین در این سطوح قیمتی تمایل نشان می‌دهند. در نمودار ارائه شده جهش بزرگی در این شاخص قابل مشاهده است که به افزایش فروش دارایی توسط ماینرها اشاره دارد.

شاخص موقعیت ماینرها
شاخص موقعیت ماینرها که تمایل ماینرها به فروش دارایی‌های خود را نشان می‌دهد

این نمودار نشان می‌دهد که ماینرها 10,840 بیت کوین را در طول یک هفته به فروش رسانده‌اند در حالی که در همین مدت زمان تنها 7,050 بیت کوین را استخراج کرده‌اند. با این وجود، افزایش سختی شبکه ممکن است موضع ماینرها برای خرید و فروش رمزارز را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس گزارش کوینیت، سختی استخراج بیت کوین در جولای 2020 رکورد جددیی را در سطح 17 تریلیون واحد ثبت کرده بود.

نظر شما نسبت به جهش اخیر سختی استخراج شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ آیا در آینده شاهد رکود‌های جدیدی برای سختی استخراج بیت کوین خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا