اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

دولت آمریکا بیت‌کوین می‌فروشد!

دولت ایالات متحده قصد فروش بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش‌های توقیف شده از فضای وب تاریک را دارد

نکات برگزیده مطلب
  • دولت ایالات متحده به تازگی توانسته از یک قاضی عالی رتبه در شهر یوتا برای فروش بیش از 513 بیت‌کوین و 512 بیت‌کوین‌کش که از یک فروشنده در فضای وب تاریک یا همان دارک‌وب به نام آرون میکائیل شامو(Aaron Michael Shamo) توقیف شده بود، مجوزهای لازم را دریافت کند.

مقدار بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش توقیفی چیزی حدود 10 میلیون دلار است!
دولت ایالات متحده در حال آماده سازی تمامی دارایی‌های توقیف شده آرون میکائیل شامو پس از دستگیری اخیر وی است که این دارایی ها شامل یک دستگاه وانت کامیون فورد، یک خودرو بی‌ام‌دبیلیو و مقداری بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش معادل 10 میلیون دلار است.

شامو در ماه نوامبر سال 2016 به دلیل فروش داروهای تقلبی و همچنین استفاده از سرویس پست ایالات متحده برای توضیع محصولات غیرقانونی، دستگیر شد. او به همراه دیگر اپراتورهای این وب‌سایت غیرقانونی از جمله درو ویلسون کراندال(Drew Wilson Crandall)، ماریو آنتونی نوبل(Mario Anthony Noble) و شان میکائیل گایجی(Sean Michael Gygi) در تاریخ 31 می سال 2017 به اتهام توزیع مواد غیرقانونی، کمک رسانی برای واردات موارد غیر قانونی، فروش عمدی مواد مخدر، استفاده از سرویس پست ایالات متحده برای قاچاق مواد مخدر، توطئه برای پولشویی و مشارکت در مبادلات غیر قانونی مالی حاصل از فعالیت‌های غیر قانونی، توسط هیئت منصفه گناهکار شناخته شدند. این اتهامات وارده بر آن‌ها حداقل 10 سال زندان در پی خواهد داشت.
بلافاصله پس از اعلام این حکم، دارایی‌ ارزهای مجازی این اپراتورهای تحت دارک وب که شامل مقدار زیادی بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش بود، توقیف شده و به یک حساب سرویس مارشال ایالتی (USMS) انتقال داده شد. در پی این اقدام دولت آمریکا نیز ابراز نگرانی خود را در مورد هزینه نگهداری این ارزهای توقیفی برای مدت طولانی ابراز نمود و خواستار فروش فوری آن‌ها شد.

ما دلایل خوبی برای فروش موارد توقیفی داریم که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه‌های ماهانه جهت نگهداری و انبار کردن این خودروهای گرانقیمت را نام برد که نگهداری هرکدام در پارکینگ مجموعاَ مبلغی معادل چندصد دلار در ماه هزینه در پی خواهد داشت. از سوی دیگر در حین مجازات و اعلام محکومیت افراد نام برده، قیمت و ارزش فروش این اموال توقیفی به شکل قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. US Court Authorities

لازم به ذکر است که دولت ایالات متحده برای اعلام فروش اموال توقیفی یک دوره 60 روزه صبر می‌کند که این امر باعث تعویق اعلام این فروش برای اوایل سال 2018 می‌شود.

این اولین اقدام برای فروش ارزهای دیجیتال توسط دولت ایالات متحده نیست
در ماه اکتبر دولت ایالات متحده پس از غیر فعال کردن سایت مخفی و غیرقانونی جاده ابریشم (Silk Road) اقدام به فروش 144336 عدد بیت‌کوین توقیف شده از این سایت کرد. مقامات در آن زمان در مورد نوسانات بازار ابراز نگرانی کردند و معتقد بودند که این نوسانات احتمالا موجب کاهش ارزش این تعداد بیت‌کوین خواهد شد در نتیجه دولت را مجبور به فروش فوری آن‌ها کردند. زمان فروش این بیت‌کوین‌ها به سال 2014 بر‌می‌گردد، قیمت هر بیت‌کوین تنها 336 دلار بود که مجموع ارزش فروش بیت‌کوین‌های توقیفی در آن زمان چیزی بیش از 48 میلیون دلار برآورد می‌شود.
با این حال دولت در صورتی که صبر می‌کرد و به جای فروش این بیت‌کوین‌ها آن‌ها را نگه می‌داشت، حال می‌توانست آن تعداد بیت‌کوین را به مبلغی در حدود 2.4 میلیارد دلار به فروش برساند.
نوسانات زیاد در قیمت ارزهای مجازی و همچنین افزایش چشمگیر هزینه‌های انجام تراکنش باعث شده تا مقامات برای فروش سریع بیت‌کوین‌های توقیفی به جای نگهداری آن‌ها برای مدتی مشخص، به دولت فشار بیاورند. از این رو دولت ایالات متحده قصد دارد 513 بیت‌کوین و 512 بیت‌کوین‌کش را در هفته آینده با مجموع ارزش مادی 9.9 میلیون دلار به فروش برساند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا