اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

مایکروسافت بدون بیت‌کوین یا بیت‌کوین بدون ماکروسافت؟

ماکروسافت انجام تمامی تراکنش‌های مرتبط با بیت‌کوین را به دلیل "بی‌ثبات بودن این ارز" متوقف کرد

نکات برگزیده مطلب
  • به تازگی شرکت ماکروسافت پشتیبانی از بیت‌کوین به عنوان یک راه برای پرداخت هزینه‌ی خرید محصولاتش را متوقف کرده است. چند کارمند این شرکت اعلام کردند که این حرکت موقتی بوده و دلیل آن نیز عدم ثبات قیمت این ارزمجازی است. شرکت ماکروسافت پشتیبانی از پرداخت توسط بیت‌کوین را در سال 2014 راه اندازی کرد و در گذشته نیز چندین بار به صورت موقت این روش پرداخت را غیر فعال کرده است.

استیم نیز تصمیم مشابهی را در سال قبل اتخاذ کرد
این عمل ماکروسافت بسیار شبیه به همان دلایلی است که استیم در دسامبر 2017 تمامی تراکنش‌های مرتبط با بیت‌کوین را بر اساس آن‌ها متوقف کرد.
پلت‌فرم استیم اعلام کرد که “هزینه‌های تراکنش بالا و عدم ثبات قیمت” دلایل اصلی توقف روش پرداختی بیت‌کوین است. هزینه‌ی انجام تراکنش‌های بیت‌کوین طی چند سال اخیر به شکل سرسام آوری از چند سنت به چند ده دلار رسیده تا جایی که تقریبا انجام تراکنش‌های کوچک بی‌معنی شده و برخی کاربران درصد بالایی از مبلغ انتقال داده شده را به عنوان هزینه باید به صرافی مورد استفاده پرداخت کنند.

 

برای کمپانی‌های بزرگی همچون ماکروسافت یا استیم، این قیمت فرار و بی‌ثبات بیت‌کوین یک مسئله بزرگ به حساب می‌آید؛ تا جایی که کاهش ناگهانی یا غیر قابل پیش‌بینی در قیمت این ارز، هرچند خیلی ناچیز ممکن است باعث زیان‌ بزرگی برای این شرکت‌ها بشود.
شرکت ماکروسافت به کاربرانش اجازه خرید مستقیم محصولات به وسیله‌ی بیت‌کوین را نمی‌دهد اما این امکان را برای آن‌ها فراهم کرده بود تا کاربران بتوانند مقدار مشخصی دلار را به شکل از پیش تعیین شده انتخاب کرده و با پرداخت هزینه آن به شکل بیت‌کوین این مبلغ را به حساب کاربری خود اضافه کنند.
البته باز هم این تراکنش‌ها در معرض هزینه‌های انجام انتقال ارز قرار می‌گیرند و در این حالت ماکروسافت بازهم مقداری از ارزش بیت‌کوین‌های دریافت شده‌اش را از دست می‌دهد، موضوعی که بخش مالی هرشرکتی آن‌ را یک مشکل به چشم می‌بیند.

نوسانات اخیر قیمت بیت‌کوین دردسر ساز شده است
با اینکه قیمت بیت‌کوین همواره نوسان داشته است، اما هرگز تغییراتی این چنین بزرگ همانند آنچه که در سه ماه گذشته بر سر آن آمده را به خود ندیده بود. برای اینکه این ارز بتواند توسط بخش مالی هر شرکتی به رسمیت شناخته شود باید ثابت یا حداقل دارای نوسانات عادی و در حد قابل قبولی باشد، موردی که قطعا بیت‌کوین از پس آن بر نخواهد آمد.
در همین زمان که ماکروسافت فعالیت‌های خود را با بیت‌کوین قطع کرده، از مشتریان و کاربران محصولات خود درخواست کرده است که از روش‌های دیگر پرداختی همانند کارت اعتباری یا حساب پی‌پال یا یک حساب بانکی مطمئن و به شکل مستقیم استفاده کنند. همچنین در همین هفته، ویزا قرارداد خود را با شرکت WaveCrest که یک صادر کننده کارت‌های اعتباری است، خاتمه داد و باعث شد تا صدها هزار کارت از پیش پرداخت شده‌ی بیت‌کوین که توسط Bitwala، BitPay، Cryptopay و دیگر شرکت‌ها تولید شده، دیگر کاربردی نداشته و عملا به تکه‌ای زباله تبدیل شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BleepingComputer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا