اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

تخصیص بودجه‌ی ۳۰ میلیون دلاری برای توسعه‌ی برخی پروژه‌های اکوسیستم اتریوم

بنیاد اتریوم اعلام کرد که این هزینه در راستای پشتیبانی از نسخه‌ی اول و توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم و همچنین توسعه‌دهندگان آن‌ها خواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • بنیاد اتریوم با انتشار یک پست توییتری در روز ۲۱ام می از روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم برای سال آینده خبر داد. بخش قابل توجه‌ی این نقشه‌ی راه تخصیص بودجه‌ی ۳۰ میلیون دلاری در راستای پشتیبانی از نسخه‌ی اول و توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم و همچنین توسعه‌دهندگان آن‌ها است.

بنیاد اتریوم اخیرا اعلام نموده همانطور که روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم یا Ethereum 2.0 ادامه دارد، برای این پروژه طی ۱۲ ماه آینده ۳۰ میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده است. گفته شده که این سازمان غیردولتی بودجه‌ی مذکور را با تمرکز بر روی نسخه‌ی دوم اتریوم(Plasma)، پشتیبانی از نسخه‌ی اول اتریو‌م و همچنین توسعه‌دهندگان، «بین تمام پروژه‌های کلیدی اکوسیستم» پخش خواهد کرد.

ethereum

این بنیاد علاوه بر سرمایه‌ی در دسترس خود، حدود 0/6 درصد از کل ذخیره‌ی رمزارز اتریوم(با نماد ETH) را در اخیتار دارد. هفته‌ی گذشته قیمت اتریو‌م از روند صعودی بیت‌کوین(با نماد BTC) پیروی کرد و توانسته به بالاترین رکورد قیمت طی هشت ماه گذشته دست یابد. تنها در ماه می رمزارز اتریوم حدود 50 درصد افزایش ارزش را شاهد بوده است.

نمودار تغییرات قیمت اتریو‌م و سرمایه‌ی در حال گردش آن

نسخه‌ی دوم اتریوم یک ظاهرسازی نیست

نسخه‌ی دوم اتریوم یک تعهد به پیشرفت و تکامل است که شامل تعداد زیادی مشارکت با توسعه‌دهندگان، استارت‌آپ‌ها و موسسات عملی می‌باشد.

علاوه بر این گفته شده که این بروزرسانی‌های برنامه‌ریزی شده یک برداشت کلی از تمام اکوسیستم اتریوم دارند. اتریو‌م در حال حاضر از لحاظ سرمایه‌ی در حال گردش بازار(Market Cap) در جایگاه دوم قرار گرفته و یکی از برترین پلت‌فرم‌ها برای راه‌اندازی قرارداد‌های هوشمند غیرمتمرکز محسوب می‌شود.

 

توسعه‌دهندگان، توسعه‌دهندگان و باز هم توسعه‌دهندگان

این بنیاد طی یک سال آینده ۱۹ میلیون دلار از بودجه‌ی تعیین شده را در راستای «ساخت اتریوم فردا» صرف خواهد کرد. علاوه بر این، زبان‌های برنامه‌نویسی فرداد‌های هوشمند بیشتری در اختیار توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان قرار خواهد گرفت. همچنین تحقیق و توسعه در اثبات دانش صفر(zero-knowledge proofs) می‌تواند نسخه‌ی دوم اتریوم را خصوصی‌تر و امن‌تر سازد.

این بنیان همچنین اعلام نموده که بودجه‌ی لازم برای تحقیقات «فاز سوم اتریو‌م و فراتر از آن» را پرداخت خواهد کرد. نسخه‌ی دوم اتریوم نیز به عنوان یک پروژه‌ی تحقیقاتی کار خود را آغاز کرد. این پروژه طی زمستان رمزارزی سال گذشته وارد مرحله‌ی «مهندسی فعال» شد.

چندین پروژه‌ی ETH 1.0 نیز از بودجه‌ی ۸ میلیون دلاری لحاظ شده توسط این بنیاد استفاده خواهند کرد. این پروژه‌ها شامل یک ابزار خط فرمان برای توسعه‌دهندگان، یک زبان برنامه‌نویسی جهت نوشتن قرارداد‌های هوشمند بر روی اتریوم و دیگر بلاک‌چین‌ها، و کتابخانه‌ی کد‌های Ethers.js برای توسعه‌دهندگان خواهد بود.

در این بین ۳ میلیون دلار باقی می‌ماند که به «توسعه‌دهنگان، توسعه‌دهندگان و توسعه‌دهندگان» تخصیص داده خواهد شد.

«فلسفه‌ی تفریق» بنیاد اتریوم

حتی با وجود اینکه این پروژه چندین میلیون دلار سرمایه جهت مشارکت برای تحقیق و مهندسی خرج کرده است، باز هم رهبران اتریوم در تلاش هستند تا به «کاهش اعتبار» و «کسر ماهیت» برسند. به گفته‌ی آنها نسخه‌ی دوم اتریو‌م به شکل اساسی و بنیادی غیرمتمرکز خواهد بود:

به زبان ساده، پیروی از فلسفه‌ی تفریق به معنای مقاومت در برابر گرایش طبیعی سازمان‌ها برای رشد و تجمع ارزش در درود آن‌هاست، و اطمینان حاصل شود که این ارزش خارج از بنیاد و در گستره‌ی اکوسیستم اتریوم ایجاد خواهد شد.

آقای ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) یکی از بنیانگذاران اتریو‌م، در سال ۲۰۱۴ برنده‌ی Thiel Fellowship(یک کمک هزینه‌ی تحصیلی که توسط پیتر دیل و از طریق بنیاد Thiel برای دانش‌آموزان با استعداد در نظر گرفته شده است. این کمک هزینه شامل ۱۰۰ هزار دلار پول نقد است که حداکثر طی ۲ سال پرداخت می‌شود.) شد و توانست به واسطه‌ی آن پروژه‌ی اتریوم را جلو ببرد. در همین حین، به نظر می‌رسد که فلسفه‌ی تفریق اتریو‌م دقیقا مخالف فلسفه‌ی کسب و کار آقای پیتر دیل(Peter Thiel) می‌باشد که در کتاب «صفر به یک» نوشته است.

اما این مورد واقعا به این دلیل نیست که اتریوم(مانند بیت‌کوین که از آن الهام گرفته) بسیار منحصر به فرد و خاص است. هرچه بنیاد اتریوم کم اهمیت‌تر باشد، رمزارز اتریوم مهم‌تر می‌شود. هرچه این بنیاد فرصت‌های بیشتری به وجود آورد، اتریو‌م نیز فرصت‌های بیشتری به دست خواهد آورد. غیرمتمرکزسازی در واقع یک کیفیت بنیادی است که می‌تواند اتریوم را بسیار ارزشمند کند.

به نظر شما این حجم از سرمایه‌گذاری در آینده‌ی بازار اتریوم تغییر محسوسی ایجاد خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا