اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بلاکچین شرکت تلگرام(TON) به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی شد

بر اساس اعلام توسعه‌دهندگان ناشناسی که دسترسی به نسخه‌ی آزمایشی بلاکچین TON را به‌دست آورده‌اند، بلاکچین تلگرام در آزمایش سرعت بالایی را نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • خبرگزاری روسی Vedomosti در روز ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ گزارش کرد که اپلیکیشن پیام رسانی تلگرام نسخه‌ی آزمایشی بتای بلاکچین خود را با نام شبکه‌ی باز تلگرام(Telegram Open Network) یا به اختصار TON راه‌اندازی کرد. بلاکچین اشاره شده به‌طور خصوصی در دسترس توسعه‌دهندگان محدودی قرار گرفته است.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط Vedomosti، تلگرام دسترسی به نسخه‌ی آزمایشی بلاکچین TON را برای تعداد محدودی از توسعه‌دهندگان جهانی شامل تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی روسی، امکان پذیر کرده است.

این خبرگزاری با اشاره به دو فردی که دسترسی اولیه به نسخه‌ی آزمایشی بلاکچین TON را به‌دست آورده‌اند، گزارش کرد که تیم‌های توسعه‌دهنده قادر بودند گره‌ها(Nodes) را در بلاکچین TON راه‌اندازی کنند. هویت این دو فرد توسط Vedomosti فاش نشده است.

در حالی که هیچ نتیجه‌ی خاصی از آزمایش بلاکچین TON ارائه نشده است، یکی از آزمایش کنندگان اعلام کرد که: «بلاکچین ترون سرعت بسیار بالایی را نشان داده است». با این وجود و بر اساس اظهارات وی، از آنجایی که کد بلاکچین شامل قرارداد‌های هوشمند در فرآیند آزمایش قرار گرفته بود، شاخص‌های خاص ارائه نشده است.

پیام‌رسان تلگرام توسط برادران نیکولای(Nikolai) و پاول دورف(Pavel Durov) در سال2013 بنیان‌گذاری شده است. این پیام رسان در مارس 2018، 200 میلیون کاربر فعال جذب کرده است. دورف، 14 مارس در حساب رسمی خود در تلگرام گزارش کرد: «در حالی که در 24 ساعت گذشته، پلتفرم‌های فیسبوک(Facebook)، اینستاگرام(Instagram) و واتس‌آپ(WhatsApp) خروج تعداد قابل توجهی از کاربران را تجربه کرده‌اند، 3 میلیون کاربر جدید به جمع کاربران اپلیکیشن تلگرام اضافه شده‌اند.»

تلگرام در زمان ارائه‌ی پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) برای پلتفرم‌های TON و Telegram در سال 2018، توانست 1.7 میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

در حالی که Vedomosti گزارش کرد، تلگرام نسخه‌ی آزمایشی رمزارز TON را در پاییز 2018 عرضه خواهد کرد، هیچ تاریخ رسمی از سوی این شرکت برای راه‌اندازی بلاکچین TON اعلام نشده است. دورف نیز در مارس 2019 از ارائه‌ی تاریخ مشخص برای عرضه‌ی TON خودداری کرد.

اخیرا رسانه‌ها گزارش کرده‌اند، در صورتی که TON در 31 اکتبر 2019 راه‌اندازی نشود، توافقنامه‌ی خرید توکن‌های پیام رسان تلگرام منقضی خواهد شد.

نظر شما در رابطه با راه‌اندازی TON توسط تلگرام چیست؟ آیا TON خواهد توانست در میان رمزارزهای موفق بازار ظاهر شود یا به پروژه‌ای شکست خورده تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.8]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا