اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

تلگرام قصد دارد مهلت تعیین شده برای راه‌اندازی شبکه‌ی TON را تغییر دهد

شرکت تلگرام با ارسال پیامی به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که قصد دارد مهلت تعیین شده برای راه‌اندازی شبکه‌ی TON را به ۳۰ آپریل ۲۰۲۰ تغییر دهد

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت تلگرام در پی مشکلات ایجاد شده با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا(SEC)، قصد دارد تاریخ راه‌اندازی شبکه‌ی بلاکچین TON را تغییر دهد. در همین راستا از سرمایه‌گذاران در خواست شده است تا پیش از 23 اکتبر نسبت به افزایش مهلت تعیین شده در توافقنامه‌ی خرید توکن‌های گرام تصمیم گیری کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌ها، شرکت تلگرام با ارسال پیامی به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که قصد دارد مهلت تعیین شده برای راه‌اندازی شبکه‌ی TON را به 30 آپریل 2020 تغییر دهد.

مهلت تعیین شده برای راه‌اندازی TON، پایان اکتبر 2019 تعیین شده بود، اما بر اساس گزارش کوینیت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به‌طور ناگهانی پیشنهاد 1.7 میلیارد دلاری توکن‌های گرام را غیر قانونی اعلام کرد. در نتیجه تلگرام فعالیت رمزارزی خود را به منظور بررسی شرایط متوقف کرد.

تلگرام با فروش توکن‌های گرام به سرمایه‌گذاران واجد شرایط در دو مرحله‌ی جداگانه، سرمایه‌ی عظیمی را جمع‌آوری کرده است.

مشکلات قانون‌گذاری و دسته‌بندی اوراق بهادار

شرکت تلگرام در فوریه‌ی 2018 فُرم D را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا ارائه کرد. این فُرم به منظور فروش اوراق بهادار به ‌طور خصوصی و بدون نیاز ثبت نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا استفاده می‌شود.

بر اساس این فُرم، یک شرکت فقط با پیشنهاد اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران واجد شرایط قادر است از معافیت ثبت پیشنهاد نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا استفاده کند. با این وجود، از آنجایی که سرمایه‌گذاران توکن‌های گرام قادر خواهند بود دارایی‌های خود را مجددا در بازار آزاد به فروش برسانند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این موضوع را به‌صورت نقض شرایط معافیت ارزیابی کرده است.

در دادخواست مطرح شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بر علیه تلگرام اعلام شده است که تلگرام و TON فروش توکن‌های گرام را نزد این سازمان ثبت نکرده‌اند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا توکن‌ها را به عنوان نوعی اوراق بهادار در نظر می‌گیرد.

تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش مهلت راه‌اندازی TON

شرکت تلگرام در روز چهارشنبه در نامه‌ی به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که تایید اکثریت سرمایه‌گذاران شرکت کننده در مرحله‌ی A از توافقنامه‌ی خرید به منظور تغییر مهلت راه‌اندازی شبکه‌ی TON الزامی است. تغییر مهلت ارائه شده در توافقنامه‌ی خرید از مرحله‌ی پیش فروش نیز به همین صورت قابل افزایش است.

این بدان معنا است که سرمایه‌گذاران شرکت کننده در یک مرحله از خرید توکن‌های گرام می‌توانند به افزایش مهلت تعیین شده رای بدهند، در حالی که دیگر شرکت‌کنندگان می‌توانند با این پیشنهاد مخالفت کنند. تلگرام اعلام کرد:

در شرایطی که تنها یک گروه پیشنهاد افزایش مهلت راه‌اندازی را تایید کند، توافقنامه‌ی خرید این گروه همچنان معتبر خواهد بود، در حالی که توافقنامه‌ی گروه‌‌های دیگر لغو می‌شود. در این شرایط ما اصلاحات محدودی را در بند‌های توافقنامه‌ی خرید توکن‌های گرام پیشنهاد می‌کنیم، تا این واقعیت را بازتاب کند که توکن‌های گرام کمتری در زمان راه‌اندازی شبکه‌ی TON منتشر خواهد شد.

تلگرام از سرمایه‌گذاران در خواست کرد تا پیش از 23 اکتبر نسبت به افزایش مهلت راه‌اندازی TON تصمیم‌گیری کنند.

بر اساس گزارش کوینیت، در صورت عدم راه‌اندازی پروژه‌ی رمزارزی تلگرام تا ۳۱ اکتبر، این شرکت متعهد شده است که پول سرمایه‌گذاران را به آن‌ها بازگرداند.

جلسه‌ی رسیدگی به پرونده‌ی این شرکت به‌همراه قانون‌گذاران در تاریخ 24 اکتبر 2019 و در نیویورک برگزار خواهد شد. تلگرام قصد دارد اعلام کند که فعالیت این شرکت در راستای قوانین بوده است و ارزیابی کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا نادرست است.

نظر شما در رابطه با واکنش سرمایه‌گذاران نسبت به پیشنهاد تغییر مهلت تعیین شده برای راه‌اندازی شبکه‌ی TON چیست؟ آیا تمامی سرمایه‌گذاران با پیشنهاد تلگرام موافقت خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا