اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ابداء یک روش جدید برای پیش‌بینی کمینه‌ی قیمت بیت‌کوین

محققان توانسته‌اند یک روش‌ محاسباتی جدید ارائه کنند که با استفاده از آن می‌توان پایین‌ترین سطح قیمت برای بیت‌کوین را تعیین کرد

نکات برگزیده مطلب
  • دو محقق فعال در صنعت رمزارزی اخیرا روش‌های محاسباتی جدیدی ارائه کرده‌اند که احتمالا بتوان به واسطه‌ی آن‌‌ها پایین‌ترین سطح ممکن برای قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کرد.

محاسبه‌ی پایین‌ترین سطح قیمت

دو محقق با نام‌های ویلی وو(Willy Woo) و دیوید پوئل(David Puell) که در رشته ریاضی و زمینه‌ی اعداد حسابی فعالیت دارند، اخیرا یک روش‌ محاسباتی جدید ارائه کرده‌اند که احتمالا بتوان به واسطه‌ی آن‌ پایین‌ترین سطح قیمت برای بیت‌کوین را پیش‌بینی کرد.

این تحلیل‌گران رمزارزی پس از تجزیه و تحلیل تغییرات مرتبط با نمودار ارزش-زمان قیمت بیت‌کوین که نشان می‌دهد یک سرمایه‌گذار چه مدت رمزارزهای خود را نگه می‌دارد، در جدید‌ترین سری پست‌های توییتری خود نتایج حاصل از ۲ آزمایش را به اشتراک گذاشتند.

آزمایش آقای وو در رابطه با پیدا کردن مقدار انباشت ارزش-روز تخریب شده(CVDD) بود. در واقع CVDD یک روش برای پیگیری ارزش-زمان کاسته شده(مقدار ارزشی که در طول زمان کاهش می‌یابد) در شرایطی است که یک دارنده‌ی رمزارز، مالکیت بیت‌کوین‌های خود را به شخص دیگری انتقال می‌دهد.

از سوی دیگر آزمایشات آقای پوئل بر روی یافتن قیمت انتقال‌ یافته(Transferred Price) یافته و قیمت متعادل شده(Balanced Price) با استفاده از ذخیره‌ی کلی رمزارز به عنوان یک شاخص اصلی، تمرکز دارد.

پس از قرار دادن این روش‌های اندازه‌گیری در یک ترکیب ریاضی محض، به عنوان خروجی هر دو محقق با یک نسخه‌ی «دقیق» از معادله‌ی نشان‌دهنده حداقل قیمت ممکن برای بیت‌کوین(یا حداقل روشی برای مشخص کردن دامنه‌ای که حداکثر انباشت را در انتهای یک روند نزولی نشان می‌دهد) روبرو شدند.

نتایج این تحقیقات چه بود؟

خروجی روش CVDD بسیار نزدیک به پایین‌ترین سطح قیمت اخیر رمزارز بیت‌کوین بود که نشان می‌دهد آقای وو در طراحی یک فرمول برای پیش‌بینی قیمت‌های بالقوه و احتمالی آینده، موفق شده است. گرچه این آزمایش هنوز جای کار دارد، درستی بیش از حد تغییرات قیمت بیت‌کوین و روش CVDD نشان می‌داد که تحقیقات آقای وو به سمت درستی در حال حرکت است.

نتایج حاصل از آزمایشات CVDD آقای وو با سطوح حمایتی حدافل قیمت ممکن برای بیت‌کوین همخوانی دارد.

وی در رابطه با این موضوع توضیح داد:

زمانی که رمزارز از یک سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذار دیگری انتقال می‌یابد، تراکنش مذکور «ارزش دلاری» و همچنین «ارزش کاسته شده در طول زمان» را به همراه خواهد داشت که نشان می‌دهد سرمایه‌گذار اولی چه مدت زمانی رمزارزهای خود را نگه داشته است. زمانی که مالکیت رمزارز از سرمایه‌گذار قدیمی به شخص جدید منتقل می‌شود، CVDD به عنوان یک ضریب نشان دهنده‌ی سن تجاری، ترکیبی از مجموع این ارزش-زمان کاسته شده را پیگیری می‌کند. Willy Woo

از سوی دیگر، خروجی‌های بدست آمده در زمان آزمایش «قیمت انتقال یافته» کمتر از قیمت یافته بود. نتیجه‌ی کار یک قیمت متعادل بود که به وسیله‌ی «تفاوت بین دو روند تغییرات بلند مدت متوسط بیت‌کوین» اندازه‌گیری شده بود.

آزمایش قیمت انتقال یافته‌ی آقای پوئل از ذخیره‌ی کلی برای پیش‌بینی پایین‌ترین سطح قیمت استفاده می‌کند.

آقای پوئل در رابطه با این تحقیقات اعلام نموده:

بدون شک می‌توان گفت که این یافته قیمت دلتا(Delta Price) را در محاسبات و تجسم تغییرات نمایان می‌کند. ما معتقدیم که قیمت دلتا به عنوان یک پروکسی تحلیل فنی برای قیمت متعادل شده عمل می‌کند. به نظر می‌رسد که CVDD به اندازه‌ی کافی دقیق و سریع بوده که بتواند پایین‌ترین قیمت ممکن را نشان دهد، در حالی که قیمت دلتا سطح انباشت کامل قبل از شروع روند نزولی را نشان داده و همچنین تعریفی از لحظه‌ی کوتاهی که در آن قیمت‌ها به عنوان «تسلیم» در سطح پایین باقی می‌مانند، ارائه می‌کند. David Puell

آیا این آزمایشات شروع روند صعودی بیت‌کوین را ثابت می‌کنند؟

با تجزیه و تحلیل آزمایشات CVDD و قیمت انتقال یافته از دید مبادله‌گران، می‌توان متوجه شد که خروجی بدست آمده خودش را با تغییرات قیمت بیت‌کوین تنظیم می‌کند. موارد ذکر شده به هیچ عنوان یک روش برای بررسی و اندازه‌گیری پتانسیل روند صعودی برای بیت‌کوین نبوده‌اند. در مقابل، بیشتر شبیه یه یک روش عمل کرده‌اند که مبادله‌گران می‌توانند با استفاده از آن پایین‌ترین سطح ممکن قیمت را پیش‌بینی کرده و موقعیت خود را مطابق با آن تنظیم کنند.

آقای وو تاکید کرد که «روش CVDD توانسته برای نمودار‌های پیشین با دقت قابل توجهی پایین‌ترین سطوح قیمت بیت‌کوین را نشان دهد». آزمایش آقای پوئل نیز نشان داد که یک رابطه‌ی دقیق میان نقاط حمایتی قیمت بیت‌کوین و نتایج قیمت متعادل شده، وجود دارد.

نظر شما در رابطه با روش‌های جدید پیش‌بینی حداقل ممکن برای قیمت بیت‌کوین چیست؟ این روش‌ها تا چه اندازه‌ای دقیق خواهند بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

منبع
Newsbtc

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا