اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

انتشار رمزارز پایدار USDT بر روی بلاکچین Tron

شرکت Tether قصد دارد رمزارز پایدار USDT را در بلاک‌چین ترون و برای سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی کند

نکات برگزیده مطلب
  • به تازگی گزارشاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد کمپانی تتر(Tether صادر کننده‌ی رمزارزهای پایدار USDT) قرار است برای معرفی رمزارز پایدار USDT‌ بر روی بلاک‌چین کمپانی ترون(Tron) با آن‌ها یک همکاری دو جانبه برقرار کند. گزارشات حاکی از آن است که این رویداد برای سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده و در صورت موفقیت، عملیات تبادل این رمزارز متصل به ارز فیات در سراسر بلاک‌چین ترون عملی خواهد شد.

همکاری ترون و تتر

پروتکل بلاک‌چینی ترون(با نماد TRX) و تتر(صادر کننده‌ی رمزارز پایدار USDT) اخیرا از همکاری دو جانبه‌ی خود برای معرفی رمزارزهای پایدار USDT بر روی شبکه‌ی ترون خبر داده‌اند. اخبار مربوط به این همکاری روز ۴ام مارس منتشر شده و گزارشات حاکی از آن است که این رویداد برای سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده است.

این رمزارزهای پایدار مبتنی بر TRC20(اصطلاحی که نشان می‌دهد یک استاندارد توکن فنی توسط بلاک‌چین ترون پشتیبانی می‌شود) قرار است تا با تمامی پروتکل‌های مبتنی بر ترون و نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز(dApp) سازگاری کامل داشته باشد و اجازه دهد تا عملیات تبادل این رمزارز متصل به ارز فیات، در سراسر بلاک‌چین رخ دهد.

رمزارز پایدار USDT که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده، به طور کلی برای تسهیل ورود و خروج بدون دردسر ارزهای فیات در بازار‌های رمزارزی در نظر گرفته می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون پشت سر گذاشتن و سرو کله زدن با سرعت بسیار پایین پردازش انتقال ارز فیات، اقدام به ذخیره‌سازی و مبادله‌ی ارزش نمایند.

ترون(که به وسیله‌ی ارتباط با فناوری‌های مالی غیرمتمرکز به همراه اکوسیستم غیرمتمرکز اینترنتی خودش را یک رقیب جدی برای اتریوم معرفی می‌کند) ادعا کرده که اضافه شدن رمزارز پایدار USDT باعث «پیشرفت اکوسیستم نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز فعلی، بهبود کلی روند ذخیره‌‌سازی ارزش و افزایش نقدینگی صرافی غیرمتمرکز(DEX) خواهد شد.»

در این گزارشات همچنین گفته شده احتمالا حضور رمزارز پایدار USDT در بلاک‌چین ترون باعث خواهد شد که این بلاک‌چین در سطح موسسات سرمایه‌گذاری بزرگ و همکاری‌های اقتصادی، نهادینه شود.

همانطور که اخیرا گزارش شده است، آقای جاستین سان(Justin Sun مدیرعامل کمپانی ترون) از ارائه‌ی یک فورک قریب‌الوقوع در تاریخ ۲۸ام فوریه خبر داده است. به گفته‌ی او فورک مورد نظر برای ارائه‌ی قابلیت‌های سازگار با فعالیت موسسات، در کنار ویژگی‌های دیگری همچون فابلیت چند امضائی(Multi-Signature) و گزینه‌های مدیریت حساب، طراحی شده است.

سال گذشته روند توسعه‌ی اکوسیستم ترون با خرید حق مالکیت پلت‌فرم  انتقال داده‌های نقطه به نقطه‌ی BitTorrent یک قدم بزرگ و قابل توجه به جلو برداشت. در اوایل سال ۲۰۱۹ نیز پلت‌فرم BitTorrent از راه‌اندازی توکن‌های بومی خود با نماد BTT خبر داد که با هدف تقویت روند تکامل این پلت‌فرم توزیع محتوای غیرمتمرکز، عرضه شد.

همانطور که قبلا گزارش شده است، عرضه‌ی اولیه‌ی توکن‌های BTT بر روی پلت‌فرم Binance Launchpad رخ داد و با فروش ۵۰ میلیارد واحد توکن BTT در کمتر از ۱۵ دقیقه، سرمایه‌ای بالغ بر 7/1 میلیون دلار جمع‌آوری شد.

گرچه رمزارز پایدار تتر همچنان سهم قابل توجهی از بازار رمزارزهای پایدار را به خود اختصاص داد است، اما سال گذشته با وجود رمزارزهای جدید مرتبط با ارزهای فیات شاهد افزایش رقابت در این زمینه بوده است.

این رمزارز پایدار پس از روبرو شدن با انتقاداتی مبنی بر اینکه میزان ارز دلار‌ ذخیره‌ شده‌ی آن با حجم توکن‌های در حال گردش مطابقت ندارد، دچار مشکلات و مشاجرات فراوانی شد. ماه دسامبر نیز گزارشاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد تتر ذخایر فیات کافی و متناسب با حجم توکن‌های در حال گردش در بازار خود، در اختیار دارد. با تمام این تفاسیر، تتر تا کنون هیچ گزارش رسمی در رابطه با ارزهای فیات ذخیره‌ی خود منتشر نکرده است.

نظر شما در رابطه با این همکاری چیست؟ اضافه شدن رمزارز پایدار تتر به بلاک‌چین ترون چه تاثیری بر گسترش این اکوسیستم غیرمتمرکز خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا