اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

۱۰۰ هزار دلار جایزه برای کسی که به حل معمای صرافی QuadrigaCX کمک کند

صرافی Kraken در ازای اطلاعاتی که بتواند به پیدا شدن ۱۹۰ میلیون دلار رمزارز مفقود شده‌ی صرافی QuadrigaCX کمک کند، جایزه می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • براساس گزارشات جدید، صرافی رمزارزی Kraken برای اشخاصی که بتوانند در رابطه با روند حل مشکل عدم دسترسی به دارایی‌های کاربران صرافی QuadrigaCX کمکی کرده و یا اطلاعات مفیدی در رابطه با این موضوع در اختیار آن‌ها قرار دهند، یک جایزه‌ی ۱۰۰ هزار دلاری تعیین کرده است. به گفته‌ای صرافی Kraken این جایزه‌ی بزرگ برای افزایش آگاهی و توجه کاربران ارائه شده تا در نهایت بتواند در روند حل این مشکل به مقامات قانونی کمک کند.

طبق گزارشاتی که اخیرا منتشر شده است، یکی از بزرگ‌ترین پلت‌فرم‌های مبادله‌ی دارایی‌های دیجیتال جهان به نام کراکن(Kraken) به تازگی اعلام نموده که به شخص یا اشخاصی که بتوانند در رابطه با کشف و بازیابی ۱۹۰ میلیون دلار رمزارز از دست رفته در صرافی QuadrigaCX کمکی ارائه دهند، یک جایزه‌ی نقدی تا سقف ۱۰۰ هزار دلار اهدا خواهد کرد. لازم به یاد‌آوری است که پس از مرگ ناگهانی جری کاتن(Gerry Cotten) بنیانگذار و مدیرعامل صرافی کانادایی QuadrigaCX، کلید‌های مربوط به کیف‌پول‌های این صرافی رمزارزی که دارایی‌های کاربران در آن ذخیره‌ شده‌اند نیز بدون هیچ سرنخی مفقود شده‌اند.

 

صرافی رمزارزی Kraken با انتشار یک پست وبلاگی اعلام کرد که هدف این صرافی از ارائه‌ی چنین جایزه‌ای افزایش آگاهی و جلب توجه کاربران به موضوع QuadrigaCX است تا در نهایت روند کشف تمام یا بخشی از دارایی کاربران توسط مقامات تحقیقاتی ساده‌تر شود.

افرادی که در رابطه با این موضوع اطلاعاتی در دسترس دارند، می‌توانند با مراجعه به لینک مربوطه، اطالاعات خود را در اختیار اوپراتور‌های صرافی رمزارزی کراکن قرار دهند.

بدیهی است که تمام اطلاعات جمع‌آوری شده توسط صرافی رمزارزی Kraken در اختیار اداره‌ی تحقیقات فدرال(Federal Bureau of Investigation یا FBI) و دیگر سازمان‌های اجرای قانون مربوط به این پرونده قرار خواهد گرفت.

آیا منبع ذخیره‌سازی اتریوم‌های صرافی QuadrigaCX کشف شده است؟

در گزارش دیگری که در تاریخ ۲۸ام فوریه ۲۰۱۹ منتشر شده است،‌ پلت‌فرم تحقیقات و مشاوره‌ی رمزارزی Zeron0ncense اعلام کرد یک «احتمال بسیار قوی» وجود دارد که مقدار قابل توجهی از اتریوم‌های تحت کنترل صرافی QuadrigaCX(حدود ۶۰۰ هزار واحد) به حساب صرافی‌های دیگری همچون Kraken، Bitfinex و Poloniex انتقال داده شده باشد.

این گزارشات به نوعی با گفته‌های خانم جنیفر رابرتسون(Jennifer Robertson همسر آقای کاتن) در رابطه با احتمال ذخیره شدن مقداری از رمزارزهای تحت کنترل صرافی QuadrigaCX بر روی صرافی‌های دیگر، همخوانی دارد.

در این گزارشات همچنین به یک تراکنش اشاره شده که در ماه دسامبر ۲۰۱۸، از یکی از کیف‌پول‌های گرم(Hot Wallet) صرافی QuadrigaCX حدود ۱۰۹۹ واحد رمزارز اتریوم(با نماد ETH) به یکی از کیف‌پول‌های گرم صرافی Bitfinex ارسال شده است.

در آن زمان مجموع ارزش اتریوم‌های ارسال شده به صرافی‌های مذکور حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده شد.

باید یادآور شد که کیف‌پول‌های گرم برای صرافی‌های رمزارز به نوعی حکم «استخر جمع‌آوری» را دارند. این بدان معناست که در زمان برداشت دارایی‌های دیجیتال از حساب‌های یک صرافی، کاربر ممکن است از یک کیف‌پول گرم این دارایی‌ها را دریافت کند.

نمایشنامه‌ی صرافی QuadrigaCX

داستان صرافی QuadrigaCX از جایی شروع شد که در تاریخ ۱ام فوریه ۲۰۱۹، این صرافی با انتشار بیانیه‌ای از عدم دسترسی به ۲۵۰ میلیون دلار دارایی رمزارزی کاربران خود خبر داد که به واسطه‌ی مرگ ناگهانی جرالد کاتن، بنیانگذار و مدیرعامل صرافی مذکور رخ داده است. به گفته‌ی این صرافی، آقای کاتن تنها شخصی بوده که به کیف‌پول‌های سرد و دارایی کاربران این صرافی دسترسی داشته و پس از مرگ او هیچ نشانه‌ای از وضعیت و موقعیت رمزارز کاربران پیدا نشده است.

QuadrigaCX

این صرافی در تاریخ ۱۴ام فوریه با ارسال بیش از ۴۰۰ هزار دلار رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) به یکی از کیف‌پول‌های غیرقابل دسترس آقای کاتن، دچار مشکلات بیشتری شد.

نظر شما در رابطه با جایزه‌ی اعلام شده توسط Kraken چیست؟ آیا این کار می‌تواند به پرونده‌ی QuadrigaCX کمکی کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Btcmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا