اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مدرک دانشگاهی رشته بلاکچین در بلاروس

پس از قانونی شدن ارزهای دیجیتال در بلاروس یک دانشگاه بزرگ دوره‌ی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • پس از قانونی شدن ارزهای مجازی و ICO ‌ها در بلاروس، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های فنی بلاروس اکنون یک دوره با گواهینامه مرتبط ارائه می دهد که شامل معرفی ارزهای دیجیتال، بخش‌های فرعی آن‌ها و ICO ‌ها است. بلافاصله پس از این اتفاق سیل عظیمی از سوالات و شبحات از سوی مردم برای فهم و یادگیری در مورد این صنعت جدید روانه شد.

دوره‌ای در دانشگاه فنی ملی بلاروس
چندی پیش الکساندر لوکاشنکو (Alexander Lukashenko) رئیس جمهور بلاروس،ارزهای مجازی، قراردادهای هوشمند و ICO ها را قانونی اعلام کرد. همانطور که سایت News.Bitcoin در هفته گذشته اعلام کرد، او حکم “توسعه اقتصاد دیجیتالی” را امضا کرد که همچنین بخشی از آن باعث حذف مالیات برای 5 سال آینده از درآمد‌های مربوط به ارزهای مجازی می‌شد.

 

Alexander Lukashenko

در پی اعلام لوکاشنکو، دانشگاه فنی ملی بلاروس (BNTU) ایجاد یک دوره در زمینه ارزهای مجازی را اعلام کرد. BNTU که در سال 1920 تاسیس شده است یک دانشگاه فنی بسیار بزرگ در بلاروس است. فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل دو نخست وزیر سابق بلاروس، ویاچسلاو کیبیچ (Vyacheslav Kebich) و گرنادی نویتسکی (Gennady Novitsky) هستند.

با توجه به وب سایت این دانشگاه، این دوره دیپلم جدید شامل ” انجام عملیات به وسیله‌ی ارزهای مجازی “، ” انجام عملیات به وسیله‌ی ارزهای مجازی آتی “، ” استفاده از تکنولوژی بلاکچین ” و ” ICO به عنوان جایگزینی برای Initial Public Offering” را پوشش می دهد.
این دوره‌ی 1 سال و 8 ماهه که از 12 مارس سال آینده آغاز می شود برای ” افراد دارای تحصیلات عالی و دانشجویان ارشد موسسات عالی” در دسترس است.

علاقه زیاد مردم به رشته ارزهای دیجیتال
در صفحه فیس بوک این دانشگاه بیش از 100 نظر در پاسخ به اعلام ایجاد این رشته در دانشگاه پست شد. کاربران همچنین در مورد دوره‌های کوتاه‌تر برای یادگیری به صورت فشرده در مورد ارزهای دیجیتال را مورد پرسش قرار دادند. یک کاربر نوشت: ” با در نظر گرفتن سرعت استفاده از ارزهای مجازی و تغییرات در جهان… فارق التحصیل شدن در یک سال و هشت ماه بسیار طولانی خواهد بود… آیا واقعا ممکن است که این دوره در طی یک ماه یا دو ماه به صورت فشرده انجام شود ؟”
این مؤسسه اینگونه توضیح داد که این دوره نه تنها شامل ارزهای دیجیتال بلکه ابزارهای مختلف بازار سهام مانند سهام و اوراق قرضه و همچنین روش های جذب سرمایه سرمایه‌گذار است. علاوه بر این، فارغ التحصیلان موفق دیپلم دولتی “در دوره های بازآموزی در سطح تحصیلات عالی” دریافت خواهند کرد که اگر دوره کوتاه شود انجام این امر غیرممکن خواهد بود.
در هر حال، بسیاری از کاربران در فیس بوک اصرار دارند که دوره‌های فشرده را برای اخذ این مدرک ترجیح می دهند. یک فارغ التحصیل از دانشگاه BNTU که اکنون مدیر پروژه Mobipay ( شرکت ارائه دهنده خدمات در نامیبیا و دیگر کشورهای آفریقایی برای کیف پول‌های تلفن همراه، صدور و خرید کارت‌های اعتباری، مبادلات بدون کارت اعتباری و همچنین خدمات ارزش افزوده) در بلاروس است اظهار داشت: ” لطفا به این نکته توجه داشته باشید – هیچ کس به مدت طولانی به مدرک نیاز ندارد، دانش مهم تر است. من با این مدرک باید چه کار کنم و به چه کسی باید آن را نشان دهم ؟”

کاربران دیگر علاقه‌مند به فهمیدن هزینه این دوره‌ها، استادان، مقررات روند مصاحبه و پیش نیاز‌ها بودند. با توجه به قیمت این دوره دانشگاه اعلام کرد: ” هزینه این دوره‌ها 966 دلار آمریکا در نرخ NBRN (بانک ملی جمهوری بلاروس) است “.

هر چند که یکی از فارغ التحصیلان BNTU اظهار داشت: ” به نظر من پرداخت 1000 دلار برای یک سال بسیار بسیار زیاد است” علاوه بر این، تعدادی دوره های رایگان آنلاین به صورت زبان انگلیسی برای کسانی که علاقه‌مند به کسب دانش ارزهای مجازی هستند، همانند Coursera، Udemy و Academy Khan وجود دارد. دانشگاه نیکوزیا همچنین یک دوره مقدماتی رایگان در مورد ارزهای مجازی ارائه می دهد که آندریاس آنتونیوپولوس (Andreas Antonopoulos) را به عنوان یکی از دو معلم ارائه دهنده این دوره معرفی کرده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا