اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بلاکچین قابل ویرایش؟ قرارداد‌های آتی؟

سال 2017 پر از ثبت اختراعات مربوط به دنیای ارزهای دیجیتال بود

12 ماه گذشته طیف وسیعی از برنامه‌های جدید ثبت شد که همگی بر روی کاربرد ارزهای مجازی یا بلاکچین متمرکز شده بودند، از جمله برخی نرم‌افزار ساخت شرکت‌های بزرگی همچون غول بانکی آمریکا و شرکت FICO پیشرو در صنعت کارت‌های اعتباری. در مجموع، جریان ثبت علائم و ثبت اختراعات در سال گذشته نشان می‌دهد که برخی از این شرکت‌های بزرگ به طور جدی بر روی این موضوع تمرکز دارند که تکنولوژی بر روی کارکرد آن‌ها چه تاثیری خواهد گذاشت یا حداقل به عنوان پایه ای برای افزایش مالکیت‌های ایده‌های آن‌ها قرار گیرد. در مطلب بعدی ما به برخی از کاربرد‌های قابل توجه (و پیشنهاد شده) فن‌آوری از سال گذشته نگاه می‌کنیم، از بحث‌های داغ در مورد بلاکچین تا یک سیستم پیشنهادی برای مبادله ارزهای مجازی از بانک مرکزی آمریکا خواهیم پرداخت.

صرافی بانک آمریکا؟
ثبت اختراع در یکی از بانکهای برتر ایالات متحده، شاید این موضوع که جایزه‌ای برای آن دریافت کردند غیر منتظره بود.
خبری که در اوایل ماه جاری منتشر شده و به سال 2014 باز می‌گردد، بانک مرکزی آمریکا پیشنهاد داد که اگر به طور کامل حق ثبت اختراع صرافی ارزهای دیجیتال تحقق یابد، کاربران را قادر می‌سازد تا به راحتی پول صادر شده دولت را به یک ارز مجازی تبدیل کنند و در آنجا همانطور که قبلا توسط مقالات دیگر توضیح داده شده است، کاربر می‌تواند پس از انتخاب ارز مجازی مورد نظر آن را به ارز دیگری تبدیل کند.
صرافی می‌تواند از سه حساب متمایز به عنوان مکانی موقت برای نگهداری هر یک از انواع ارز دیجیتال استفاده کند، به طور مثال صرافی از اولین حساب برای نگهداری پول نقد کاربر همانند حساب بانکی، از دومین حساب برای نگهداری ارز‌های دیجیتال کاربر همانند کیف پول‌ها و از حساب آخر برای نگهداری ارز‌های دیگر استفاده کند.
در حالی که تقریبا بعید به نظر می‌آید که بانک مرکزی آمریکا در آینده نزدیک صرافی ارزهای دیجیتال خود را راه‌اندازی کند، امار و اخبار و جوایز اهدا شده امسال نشان دهنده تعداد و انواع زیادی از نرم‌افزارهایی است که مرتبط با دنیای مالی می‌باشند.
در آینده‌ای فرضی که در آن ارزهای دیجیتال به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند، ایده اینکه به نزدیک‌ترین شعبه بانکی محل سکونت خود برویم و ارز دیجیتالی خود را به نوع دیگری تبدیل کنیم زیاد دور از انتظار و غیر ممکن نیست.

بلاکچین قابل ویرایش
شرکت Accenture (شرکتی پیشرو در زمینه خدمات حرفه ای جهانی، ارائه دهنده طیف وسیعی از استراتژی‌ها، مشاوره‌ها، خدمات دیجیتال، تکنولوژی و عملیات و راه حل‌های تجاری) در سال جاری توانست به یک حق ثبت برای بلاکچین قابل ویرایش برسد، یک مفهوم جدید که توسط برخی بزرگ شمرده شد و برخی دیگر به صورت تند و تیزی از آن انتقاد کردند.
ایده‌ی این مفهوم جدید این است که افراد مجاز به دسترسی به یک دفترکل توزیع شده، تحت شرایط خاصی می‌توانند داده‌هایی که مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند یا به هر نحوی اضافه شده‌‌اند را تغییر دهند. طرفداران این مفهوم جدید می‌گویند که این دسترسی بسیار ویژه این امکان را می‌دهد که اساسا به صورت مستمر مسیر پیش رو از افراد غیر قابل اعتماد و تراکنش‌های مشکوک پاک شود.
با این حال منتقدان این ایده جدید را بحث برانگیز می‌دانند و بیان می‌کنند که این مفهوم در برابر سیاست بیت‌کوین، اساساً به شکل یک درب باز عمل خواهد کرد که هرکسی می‌تواند یک نسخه از آن را دانلود کرده و تراکنش و اطلاعات دلخواه خود را به راحتی به بلاکچین وارد کند.
در نهایت، ثبت اختراع بلاکچین قابل ویرایش، احتمالا دیدگاه‌های مختلفی را در صنعت خواهد دید و همچنین راه‌های مختلفی که در آن، این فن‌آوری می‌تواند توسط شرکت کنندگان در فضای بلاکچین مورد استفاده و اصلاح قرار گیرد.

مراقبت‌های سایت FICO
آیا یکی از بزرگ‌ترین تحلیل گران صنعت ارزهای مجازی به بیت‌کوین وارد می‌شود؟
این یکی از سوالات همیشگی بود که توسط یک درخواست حق ثبت اختراع از FICO که در ماه سپتامبر منتشر شد که در آن متودی ارئه شد که روشی بود برای شناسایی مبادلات “غیرقانونی” ارزهای دیجیتال و کشف آن‌ها و همچنین روشی متفاوت برای تعیین این که تراکنش‌ها جعلی یا بخشی از یک روند پول شویی هستن یا خیر.
این ثبت اختراع به طور مشخص توضیح داد که سیستم داده‌هایی را از صرافی‌های بیت‌کوین جمع‌آوری می‌کند و با استفاده از آن داده‌ها برای هر تراکنش یک “میزان تهدید” را مشخص می‌کند. تراکنش‌ها با نمرات تهدید بالاتر علامت گذاری می‌شوند و این اجازه را به مقامات می‌دهند که تراکنش را قبل از رسیدن به مقصد مورد بررسی و بازبینی دوباره قرار دهند.
در حالی که مشخص نیست که آیا FICO شروع به ردیابی داده‌های صرافی‌های بیت‌کوین کرده است یا نه، اخبار نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ مالی خارج از بانک‌ها، کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری در حال بررسی نحوه تاثیر فناوری بر کسب و کارهایشان هستند و به دنبال توابعی در میان این فن‌آوری‌ها هستند که بتوانند به خدمت گرفته در آینده‌ی ممکن پیش رو یعنی دنیایی که کاملا دیجیتالی شده است، مورد استفاده قرار گیرد.

خودپرداز‌های زنجیره‌ای
یکی از اخبار قابل توجه امسال توسط شرکت UnionPay بزرگ‌ترین غول کارت‌های اعتباری و دستگاه‌های خودپرداز منتشر شد.
همانطور که توسط اسناد اداره مالکیت معنوی نشان داده شده است، همتای چینی دفتر ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده یعنی شرکت UnionPay چینی به دنبال چگونگی اتصال شبکه‌ خودپردازهای خود از طریق یک بلاکچین است.
در مرکز این ایده، سیستم پیشنهادی از بلاکچین به عنوان یک نوع ساعت جهانی برای همگام سازی دستگاه‌های خودپرداز و توده‌های عظیم داده‌هایی که باید پردازش شوند، استفاده می‌کند.
این شرکت هنوز مشخص نکرده است که آیا این ایده به طور فعال بلاکچین را برای اتصال دستگاه‌های خودپرداز مورد استفاده قرار می‌دهد یا خیر، اما ChinaPower در درخواست خود اشاره کرد که امنیت ارائه شده توسط این تکنولوژی می‌تواند یک مشکل عمده که شبکه با آن مواجه است را حل کند.

تجارت ارزی
آیا پدر آینده‌ی مالی به دنیای ارزهای دیجیتال وارد می‌شود؟
در یک ثبت اختراع پتانسیل بسیار بالایی وجود داشت و این محصول یک سخت‌افزار ماینینگ بود که قادر به مبادله ارزهای دیجیتال نیز است و جدای از این نام یکی از مخترعان ذکر شده برای آن، اقتصاددان ریچارد شاندور است. وی به عنوان یکی از بزرگان و پیشگامان محصولات مالی در دهه 70 اعتبار دارد. سندور همچنین اقتصاددان ارشد شورای تجارت شیکاگو و معاون رئیس جمهور بوده است.
مشارکت سندور در این چنین اختراعی پس از انتشار اولین اطلاعات عمومی، یک جنبه قابل توجه بود. با این حال، تحولات نظارتی و تنظیم مقررات اخیر در ایالات متحده احتمالا چنین پیشنهاد اختراعی را دوباره مورد بررسی قرار خواهد داد.
کمتر از دو هفته پیش، CFTC (کمیسیون مبادلات آینده کالا) تعریف پیشنهادی خود که چیزی شبیه “تحویل فیزیکی” یک ارز مجازی است را منتشر کرد. در حالی که این تعریف هنوز در معرض نظّرات عمومی و تغییرات احتمالی قرار دارد، بعد از ماه‌ها این آژانس در حال رسیدن به یک سیاست کلی و رسمی برای این پیشنهاد است.
در نتیجه، اختراع‌های پیشنهادی مانند این (یا چیزی شبیه به این) می‌توانند یک نقش کلیدی در کمک به صرافی‌ها برای ارائه فیزیکی چیزی که تنها به صورت مجازی وجود دارد، داشته باشند.

ماینینگ فرعی
گروه CME اولین قرارداد آتی بیت‌کوین خود را در 18 دسامبر راه اندازی کرد و خبری پیش از این در سال جاری منتشر شد که نشان می‌دهد که این شرکت می‌تواند محصولاتی را برای بخش‌های خاصی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال بسازد.
ماینینگ یک فرایند است که مقدار بسیار زیادی انرژی برای انجام عملیات خود مصرف می‌کند که توسط آن تراکنش‌های جدید به یک بلاکچین اضافه می‌شود و همچنین انجام این عمل باعث می‌شود تا کوین‌های جدید به عنوان جایزه برای ماینر‌ها به دست آید. به سادگی می‌توان گفت که ماینر‌ها مقدار بسیار زیادی انرژی را مصرف می‌کنند تا به طور خوش‌بینانه حداقل یک یا دو بلاک در روز را به بلاکچین اضافه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CoinDesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا