اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

Nasdaq: ما می‌توانیم از دستکاری بازار رمزارزی جلوگیری کنیم

بورس نزدک اعلام کرد تجربیات زیادی در رابطه با پیچیدگی‌های بازار مبادله دارد که می‌تواند به بازار رمزارزی کمک کند

نکات برگزیده مطلب
  • بورس اوراق بهادار Nasdaq به تازگی اعلام نموده که می‌تواند با استفاده از تکنولوژی جدید خود و ایجاد نظارت بر بازار رمزارزی، به مقابله با دستکاری قیمت‌ها در بازار و کلاهبرداری‌های رمزارزی بپردازد.

کمک به مبارزه علیه کلاهبرداری رمزارزی

براساس گزارشات منتشر شده توسط خبرگزاری‌های داخلی، Nasdaq غول بورس اوراق بهادار ایالات متحده، معتقد است که می‌تواند برخی از مسائل و مشکلات مربوط صنعت رمزارزی، خصوصا در زمینه‌ی کلاهبرداری و دستکاری بازی را حل کرده و کمک‌هایی ارائه نماید. در گزارشاتی که روز ۱ام نوامبر(جمعه ۱۱ام آبان) منتشر شده است، Nasdaq اشاره کرد که تجربه‌ی زیادی در رابطه با پیچیدگی‌های بازار مبادله‌ی دارایی در اختیار دارد.

 

در بخش‌هایی از این گزارش آمده است:

قانون‌گذاران، کارگزارن و صرافی‌ها دارای تیم‌های هستند که به صورت فعال و مداوم مسئولیت نظارت را بر عهده دارند و از فناوری‌های پیشرفته برای کمک به ضبط و تجزیه‌ی و تحلیل رفتار‌های تعدی‌گرانه، از جمله طرح‌های Pump and Dump(فرایندی که طی آن مقدار زیادی رمزارز خریداری شده و با ایجاد تقاضای کاذب باعث افزایش قیمت می‌شوند، فرد متخلف پس از این افزایش قیمت اقدام به فروش رمزارزهای خود می‌کند)، تجارت داخلی(یک شرکت رمزارزها خود را میخرد همانند Pump and Dump پس از مدتی به فروش می‌رساند)، تجارت پولشویی و همچنین جعل و لایه‌بندی(رشوه دادن به بخش‌های مختلف یک سازمان برای کنترل کامل بر آن)، استفاده می‌کنند. Nasdaq Reports

زمانی که حرف از انگیزه برای انواع تجارب غیرقانونی در میان باشد، بسیاری از منتقدان صنعت رمزارزی سریعا به فقدان مقررات مستحکم و دائمی در این صنعت اشاره می‌کنند. اخیرا در ایالات متحده، وزارت دادگستری با یک همکاری نزدیک با CFTC در رابطه با اتهامات مربوط به دستکاری قیمت بیت‌کوین(BTC) در صرافی‌های رمزارزی، شروع به تخقیقات کردند.

صرافی‌ها در حال استفاده از این ایده هستند

طبق اعلام Nasdaq، برخی از مهم‌ترین اعضای فضای مبادله‌ی رمزارزی، اکنون در حال استفاده از تکنولوژی نظارت بر بازار آن‌ها هستند.

در اواسط سال ۲۰۱۸، گزارشاتی منتشر شده که طی آن گفته شده بود صرافی رمزارزی Gemini(که تحت مالکیت برادران وینکولوس فعالیت می‌کند)، صرافی رمزارزی SBI Virtual Currencies و سه پلت‌فرم دیگر اکنون در حال استفاده از تکنولوژی SMARTS هستند. این تکنولوژی به Nasdaq تعلق دارد. با وجود تحولات و افزایش توسعه‌ در فضای مبادله‌ی رمزارزی، به نظر می‌رسد که این کمپانی اکنون با تقاضای بیشتری روبرو است.

تونی سیو(Tony Sio) رئیس بخش صرافی‌ها و نظارت بر قانون‌گذاری در Nasdaq اعلام کرد:

در حال حاضر هر هفته یا هر دو هفته یکبار با تقاضا برای این تکنولوژی روبرو می‌شویم. از آنجایی که اغلب این شرکت‌ها در مراحل اولیه‌ی توسعه خود قرار دارند و یا هنوز معتبر نیستند، ما با آن‌ها کار نمی‌کنیم. Tony Sio

Nasdaq در حال پذیرش صنعت رمزارزی است

از آغاز سال ۲۰۱۸، حرکت از مرحله‌ی آزمایش به سمت مشارکت‌های واقعی در صنعت نوظهور رمزارزی، ، برای Nasdaq به یک مسئله‌ی مهم تبدیل شده بود. ادنا فرایمن(Adena Friedman) مدیرعامل Nasdaq در بسیاری از مواقع نسبت به چشم‌انداز‌های آینده‌ی صنعت رمزارزی با رویکردی مثبت صحبت کرده است و در عین حال نیاز به مقررات و قانون‌گذاری در این صنعت را بار‌ها تکرار کرده است.

در گزارشات مذکور نشان داده شده که این کمپانی به دنبال راه‌اندازی یک پلت‌فرم مبادله‌ی رمزارزی است. با این حال، چنین برنامه‌هایی برپایه‌ی ظهور یک چهارچوب قانونی مناسب برای این صنعت وابسته است.

نظر شما در رابطه با گفته‌های Nasdaq چیست؟ آیا هیچ موسسه‌ای در بازار رمزارزی از تجربیات نزدک برخوردار نیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا