اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

گلدمن ساکس برنامه‌های رمزارزی خود را متوقف نخواهد کرد!

مدیر مالی گلدمن ساکس توقف طرح میز معاملاتی بیت‌کوین را انکار و این خبر را جعلی خواند

نکات برگزیده مطلب
  • مدیر مالی موسسه مالی و سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس، مارتین چاوز(Martin Chavez)، این هفته با صحبت در کنفرانس TechCrunch Disrupt در سانفرانسیسکو در مورد خبر توقف راه‌اندازی میز معاملاتی بیت‌کوین و برنامه‌های رمزارزی این موسسه توضیحاتی را ارائه داد.

 

پیش‌تر خبری منتشر شده بود مبنی بر این‌ که گلدمن ساکس، پنجمین بانک بزرگ آمریکا، به آرامی عملیات‌ مرتبط با بیت‌کوین را کاهش داده و در حال متوقف کردن این بخش است.

چاوز بر اساس پوشش خبری CNBC از رویداد گفت:

من هرگز تصور نمی‌کردم مجبور شوم از این عبارت استفاده کنم، اما واقعا باید این خبر را به عنوان یک خبر جعلی توصیف کنم.

Martin Chavez

طبق گزارشات خبرگزاری Business Insider با اشاره به منبع نامشخص و آگاه به این موضوع، گزارش داد که گلدمن ساکس در حال کاهش و توقف طرح راه‌اندازی میز معاملاتی بیت‌کوین به دلیل تیره بودن شرایط محیطی قانون‌گذاری برای مبادلات رمزارزها است.

با این حال، در این گزارش تاکید شد که گلدمن ساکس عملیات در این عرصه‌ی نوظهور را ترک نمی‌کند. در عوض گفته شده است که این بانک بر روی محصولات دیگر به ویژه یک محصول ذخیره‌سازی تمرکز می‌کند که به موسسات این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتالی را در چهارچوب آن ذخیره نمایند.

از سوی دیگر، چاوز گفت که گلدمن ساکس به هیچ وجه قصد کاهش فعالیت‌هایش را نداشته است. این بانک به طور خاص قصد دارد یک محصول مشتق شده از بیت‌کوین ایجاد نماید که مشابه قرارداد‌های آتی که در بورس CME و CBOE جریان دارد در دسترس است.

چاوز گفت:«مرحله‌ی بعدی شناسایی است که ما آن‌ را «توسعه‌ی محصول غیر قابل تحویل» می‌نامیم، آن‌ها قابلیت تسویه با دلار آمریکا را داشته و مرجع قیمتی، قیمت بیت‌کوین/دلار در مجموعه‌ای از صرافی‌ها است.»

با این وجود، چاوز افزود که این شرکت هنوز آماده‌ی آغاز ساخت بازار‌های «بیت‌کوین فیزیکی» نیست.

او گفت:

هنگامی که در مورد شناسایی دارایی‌های دیجیتالی صحبت می‌کنیم که در طول زمان در حال تکامل هستند، شاید کسی که در مورد فعالیت‌های ما در این حوزه فکر کرده باشد، از این که ما بازار اصلی و بیت‌کوین فیزیکی را بسازیم، بسیار هیجان زده شده باشد، این بخشی از تکامل این حوزه است اما بستر آن هنوز ایجاد نشده است.

Martin Chavez

او اضافه کرد: «بیت‌کوین فیزیکی، فوق العاده جالب و چالش برانگیز است. از دیدگاه امنیت، ما هنوز راه حل محفاظت از بیت‌کوین در سطح موسسات و نهاد‌ها در اختیار نداریم، ما علاقه‌مند به در اختیار داشتن آن هستیم و این یک راه طولانی است.»

البته لازم به یادآوری است که این بانک همیشه آمادگی ارائه‌ی برنامه‌هایش در زمینه‌ی رمزارزها را ندارد. لوید بلانکفین(Lloyd Blankfein) مدیرعامل گلدمن ساکس، بارها وجود برنامه‌ی راه‌اندازی میز معاملاتی بیت‌کوین را انکار می‌کرد، تا زمانی که مشخص شد این بانک بدون سرو صدا در حال انجام این پروژه است.

نظر شما در مورد اخبار ضد و نقیض گلدمن ساکس در راه اندازی میز معاملاتی بیت‌کوین چیست؟ آیا این اخبار به عمد منتشر می‌شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN
دکمه بازگشت به بالا