اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

صرافی Coinbase به دنبال ارائه‌ی ETF

این صرافی رمزارزی برای ETF خود از کمپانی بزرگ مدیریت مالی BlackRock کمک مالی دریافت کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • طبق گزارشات منتشر شده از منابع آگاه به نظر می‌رسد که صرافی رمزارزی Coinbase به دنبال توسعه و ارائه پیشنهاد یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله است و در این راستا علاوه بر کمک‌های مالی سنگین، از کمپانی BlackRock کمک‌های فنی نیز دریافت کرده است.

صرافی رمزارز Coinbase به دنبال توسعه و ارائه‌ی یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله یا ETF است و در رابطه با این موضوع یک کمک مالی ۶ تریلیون دلار از شرکت مدیریت سرمایه‌ی BlackRock دریافت نموده است.

این صرافی رمزارزی که به دلیل مدل گسترده‌ی کسب و کار خود که شامل مدریت دارایی، سرمایه‌‌گذاری قابل ریسک، تجارت، صندوق نگهداری و کارگزاری می‌باشد، شناخته شده است. حال طبق گزارشات منابع ناشناس به نظر می‌رسد که این صرافی قصد دارد تا یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله را به عنوان راهی برای ایجاد دسترسی سرمایه‌گذاران خرده فروش به بازار‌های رمزنگاری فرار، ارائه کند.

طبق گزارشات مختلف صرافی رمزارزی Coinbase در هفته‌های اخیر گفتگوهایی را با کارگروهی از بخش بلاک‌چینی کمپانی BlackRock آغاز کرده تا از تخصص این افراد در مراحل راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی خود استفاده نماید. کمپانی بزرگ BlackRock در حال حاضر به عنوان یکی از پیشگامان اولیه بازار ETF به دلیل بخش iShares در این شرکت، شناخته شده است.

به گفته‌ی یکی از افراد آگاه، کارگروه بلاک‌چین کمپانی BlackRock که در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد، شامل کارکنان شرکت‌های متعددی است که هدف آن‌ها شناسایی کاربرد‌های فناوری‌های مرتبط با صنعت بلاک‌چین در خدمات مالی است.

هنوز مشخص نشده است که این مذاکرات هنوز هم ادامه دارد و یا بین صرافی رمزارزی Coinbase و کمپانی بزرگ BlackRock به پایان رسیده و نتیجه‌ی آن مشخص شده است. این فرد که خواسته نامش فاش نشود اعلام نموده که نمایندگان کمپانی BlackRock از این کارگروه بلاک‌چینی هیچ پیشنهادی مشخصی برای اوپراتور‌های صرافی ذکر شده‌ی حاضر در این جلسه، ارائه نکرده‌اند.

برای اطمینان هرچه بیشتر کمپانی BlackRock تاکیید کرد که هیچ علاقه‌ای به ایجاد یک صندوق صدور دارایی رمزنگاری ندارد و لری فینک(Larry Fink) مدیر عامل این کمپانی نیز با اشاره به بیت‌کوین به عنوان یک «شاخص فرایند پول‌شویی» اعلام کرده که مشتریان این شرکت هیچ علاقه‌ای به این بازار ۳۰۰ میلیارد دلاری رمزارزی نشان نداده‌اند.

اگر صرافی رمزارز Coinbase در حال توسعه‌ی یک ETF رمزنگاری باشد، شرکت‌های متعدد دیگری نیز اقدام به راه‌اندازی ETFهای خود خواهند کرد، به عنوان مثال صرافی رمزارزی Gemini که از رقبای کمپانی مدیریت دارایی Bitwise و VanEck محسوب می‌شود.

صرافی رمزارزی Coinbase در ماه مارس از یک صندوق شاخص رمزارزی با هدف سرویس‌دهی به سرمایه‌گذاران معتبر رونمایی کرد. طبق گفته‌ی این فرد آگاه، ETF یاد شده نیز احتمالا رمزارزها متعددی را در بر خواهد داشت و تنها شامل بیت‌کوین نخواهد بود. یک ETFبیت‌کوین اکنون به عنوان یک گام طبیعی برای رسیدن به بلوغ صنعت رمزارزی محسوب می‌شود و در ادامه می‌تواند منجر به ورود سرمایه‌گذاران خرده فروش بیشتری با بازار رمزارزی شود.

با تمام این تفاسیر، ایده‌ی یک ETFبیت‌کوین تا کنون توسط قانون‌گذاران پشتیبانی نشده است و آن‌ها فکر می‌کنند که بازار رمزارزی هنوز به درستی تحت نظارت نیست؛ کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) نیز تا کنون بیش از ۹ پیشنهاد صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله ارائه شده توسط مدیران دارایی‌های مختلف را رد نموده است.

با این حال، گفتگو‌های صرافی Coinbase و کمپانی بزرگ BlackRock نشان دهنده‌ی جدید‌ترین نمونه‌ از علاقه‌ی رو به رشد سراسرجهان در میان محافل سنتی وال‌استریت است.

بانک بزرگ گلدمن‌ساکس نیز در حال توسعه‌ی یک صندوق نگهداری برای صنعت رمزارزی است که از طریق آن بانک یادشده توانایی نگهداری رمزارزهای مشتریان را کسب خواهد کرد و به طور بالقوه می‌تواند تغییرات قیمت را از طرف مشتریان صندوق پیگیری کند.

دو موسسه‌ی Fidelity و JPMorgan نیز گزارش داده‌اند که به دنبال توسعه‌ی چنین صندوقی هستند. کمپانی ICE که به عنوان شرکت مادر بورس اوراق بهادار نیویورک شناخته می‌شود نیز در ماه آگوست اعلام کرد که یک پلت‌فرم مبادله‌ی رمزارزی با نام Bakkt راه‌اندازی خواهد کرد.

نظر شما در رابطه با ارائه‌ی ETF از سمت صرافی رمزارزی Coinbase چیست؟ این ETF چه تاثیری بر صنعت رمزارزی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
businessinsider.inbusinessinsider.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا