اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

پیش‌بینی قیمت ۵۰ هزار دلاری برای بیت‌کوین

تحلیل‌گران صنعت رمزارزی روند افزایش قیمتی برای آینده‌ی بیت‌کوین پیش‌بینی کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • برخی از دوستداران صنعت رمزارزی از جمله مارک یوسکو در جدید‌ترین پیش‌بینی‌های خود اعلام کرده‌اند که بیت‌کوین به عنوان بزرگ‌ترین رمزارز جهان طی سال‌های آتی به افزایش قیمت چشم‌گیری دست خواهد یافت.

روانشناسی انسان و قیمت بیت‌کوین

طبق گفته‌های انتونی پومپلیانو(Anthony Pompliano) قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید. وی به عنوان شریک شرکت سرمایه‌گذاری Morgan Creek Digital Assets در جدید‌ترین پست توییتری خود اعلام نمود که طی آخرین ماه‌های سال جاری تحرکات جالبی در قیمت بزرگ‌ترین رمزارز جهان رخ خواهد داد.

پومپلیانو دلایل بیش‌بینی قیمت بیت‌کوین خود را برپایه‌ی ۳ چیز اعلام کرده است: روانشناسی انسانی، ETFها و سرمایه‌گذاران سازمانی.

وی در رابطه با روانشناسی انسان توضیح داد که این مورد با دیدن هیجان و ظاهر بازار پس از هر افزایش قیمت در بازار رمزارزها بسیار مشهود خواهد بود، همانند چیزی که طی هفته‌های گذشته رخ داده است. او همچنین گفت که مردم عموما تمایل به تماشای ارقام بزرگ دارند که این امر موجب ایجاد یک فشار مثبت در بین تمامی ارزها دارای چند هزار دلار ارزش می‌شود.

پومپلیانو در رابطه با تصویب ETFها در سال ۲۰۱۸ نیز اظهار تردید کرده است. با این حال احتمال تصویب ETF به اندازه‌ی کافی برای ایجاد احساسات مثبت در بازار رمزارزها کافی است. به همین ترتیب سرمایه‌گذاران و افرادی که مالکیت مقداری رمزارز را در اختیار دارند، تمایل دارند دارایی خود را نگه دارند تا در آینده‌ی نزدیک افزایش قیمت در ارزهای خود شاهد باشند. البته باید یادآور شویم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) طی روزهای گذشته درخواست ETF برادران وینک‌لووس(Winklevoss) را رد کرده است.

در رابطه با سرمایه‌گذاران سازمانی نیز پومپلیانو گزارش داد که آن‌ها در حال بررسی و آزمایش مزایای ورود به این صنعت هستند. در اوایل ماه جاری، بری سیلبرت(Barry Silbert) از طرف گروه ارزهای دیجیتال یا DCG ادعا کرد که آن‌ها مدتی است در حال انجام مبادلات بیت‌کوین و تراکنش‌های مربوط به آن هستند. با این حال فقدان ابزار نگهداری و مقررات مشخص باعث شده که آن‌ها به طور کامل نتوانند دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری خود را به این بازار وارد کنند.

DMI یک افزایش قیمت ناگهانی را پیش‌بینی می‌کند

با توجه به شاخص حرکت‌های جهت‌دار ارزش بیت‌کوین(DMI) مسیر حرکت افزایش قیمت بیت‌کوین به این زودی پایان نخواهد یافت.

شاخص DMI با نشان دادن میزان اختلاف بین قسمت‌های مثبت و منفی در تغییرات قیمت، یک روند تغییر قیمت دارایی را نمایش می‌دهد که به عنوان شاخص میانگین جهت‌دار(ADX) نیز بیان می‌شود.

نمودار DMI قیمت بیت‌کوین

در حال حاضر میزان ADX برای بیت‌کوین حدود ۲۵ است که نشان دهنده‌ی یک افزایش قیمت برای این رمزارز محسوب می‌شود.

یک ADX پایین‌تر نشان‌ دهنده‌ی تقاطع نهایی DMI مثبت و منفی است که اغلب باعث کاهش قیمت می‌شود. آخرین تقاطع این دو DMI در ماه می رخ داده و در پایان ماه ژوئن که طی آن بیت‌کوین حدود ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داد.

روند مداوم افزایش قیمت سالانه

از نظر مارک یوسکو(Mark Yusko) مدیرعامل Morgan Creek بیت‌کوین حالا و حتی برای شش سال آینده نیز رمزارزی قوی خواهد بود.

در یک پست ‌توییتری که ماه آپریل ۲۰۱۸ منتشر شد، او یک پیش‌بینی قیمت برای بیت‌کوین انجام داده بود که طی آن ادعا می‌کرد قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۵۰۰ هزار دلار نیز خواهد رسید.

برای یوسکو ماهیت سهمی‌وار ذاتی تاریخچه‌ی قیمت بیت‌کوین به معنی یک روند افزایش قیمت است که هرسال رخ می‌دهد. وی برای توضیح بیشتر در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

همانند اتفاقی که طی هفته‌های گذشته رخ داده است، به نظر من افزایش قیمت بیت‌کوین به یک رویداد بزرگ نیاز ندارد. افرادی که منتظر پایان کاهش قیمت بازار بوده‌اند حالا آماده‌اند که سرمایه‌ی خود را به این صنعت وارد کنند و زمانی که افزایش قیمت‌ها واقعا شروع شود، این روند سرعت خواهد گرفت و این دقیقا زمانی است که حرکات سهمی‌گون رخ خواهد داد.

Mark Yusko

روند افزایش قیمت بیت‌کوین طی روزهای اخیر

افزایش قیمت لگاریتمی بیت‌کوین به خوبی ثابت شده است و یوسکو از آن برای به عنوان یک دفاعیه برای پیش‌بینی ۵۰۰ هزار دلاری خود یاد کرد.

وی به عنوان رئیس کمپانی Morgan Creek عنوان کرد که این کمپانی در حال توسعه‌ی مدل‌های جدیدی برای پیش‌بینی و برآورد ارزش واقعی شبکه‌ی بیت‌کوین است. طبق گفته‌های وی، این مقدار ارزش بر اساس قدرت هش شبکه، حجم مبادلات و تعداد افراد دخیل در این رمزارز اندازه‌گیری می‌شود.

نظر شما در رابطه با پیش‌بینی‌های انتونی پومپلیانو در رابطه با قیمت بیت‌کوین چیست؟ آیا این رمزارز می‌تواند طی شش سال آینده رمزارز پیش‌رو در این صنعت بافی بماند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا