اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

انجام تراکنش بیت‌کوین به وسیله‌ی پیامک

کمپانی حسابرسی Intuit درخواست حق ثبت اختراعی جدید برای بررسی ارائه کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • کمپانی حسابرسی Intuit به تازگی درخواست حق ثبت اختراعی ارائه کرده است که طی آن می‌توان با استفاده از پیام‌های متنی و داشتن تلفن‌ همراه، تراکنش‌های مرتبط با بیت‌کوین را انجام داد.

به شرکت Intuit امتیاز یک ثبت اختراع داده شده که در آن روشی معرفی شده که می‌توان با استفاده از آن پرداخت‌ها و تراکنش‌های بیت‌کوین را از طریق پیام‌های متنی انجام داد. این حق ثبت اختراع در روز ۱۳ام ژوئن ۲۰۱۴ در اداره‌ی ثبت اختراع ایالات متحده به ثبت رسیده بود.

این درخواست سیستمی را توصیف می‌کند که به دو کاربر اجازه می‌دهد که پرداخت‌های خود را با استفاده از تلفن همراه انجام دهند. این سیستم شامل یک شبکه‌ی ارز مجازی Peer To Peer نیز خواهد بود که دارایی هر دو طرف این مبادله را ذخیره می‌کند.

در این روش پرداخت از طریق پیامکی انجام می‌شود که شامل مقدار قابل پرداخت و شناسه‌ی دریافت کننده می‌باشد.

این اختراع روش‌های مختلفی برای تکمیل تراکنش پس از دریافت درخواست برای پردازش پرداخت معرفی می‌کند. در اولین گزینه، یک تماس صوتی بدون پاسخ انجام می‌شود که برای تایید تلفن همراه کاربر است. در گزینه‌ی دوم از یک رمز عبور برای دسترسی به حساب کاربری استفاده می‌کند. زمانی که داده‌های تایید شوند، سیستم به صورت خودکار بررسی می‌کند که آیا پرداخت کننده به اندازه‌ی کافی دارایی برای انجام کردن این تراکنش دارد یا خیر. در که پرداخت کننده حساب مجازی نداشته باشد، سیستم یک حساب موقت ایجاد کرده و عملیات پرداخت را از طریق آن انجام می‌دهد. در پایان، پرداخت کننده به وسیله‌ی یک پیام متنی از تمام شدن فرایند با خبر خواهد شد.

Intuit همچنین یک سرویس Quickbooks PayByCoin بیت‌کوین با همکاری BitPay در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی کرده است. تصاویر نمونه نشان می‌دهد که این اختراع جدید از حساب‌های کابری شرکت BitPay برای نشان دادن تراکنش‌های بیت‌کوین استفاده می‌کند. Intuit به غیر از رمزارزها، با برگزاری یک آزمایشگاه نوآوری در سانفرانسیسکو بر روی تکنولوژی بلاک‌چین و بررسی موارد کاربردی آن تمرکز کرده است.

اختراعات صنعت رمزنگاری در حال ظهور هستند

mastercardماه گذشته کمپانی مسترکارت(MasterCard) حق ثبت اختراعی را کسب کرد که یک روش برای ذخیره پول و رمزارز بر روی یک حساب کاربری است. این اختراع که در ژوئن سال ۲۰۱۶ ثبت شده است، جزئیات و اطلاعات بیشتری را به صورت عمومی ارائه نکرده است. سث آیزن(Seth Eisen) معاون ارشد ارتباطات شرکت مسترکارت توضیح داد که این اختراعات به منظور حفاظت از “مالکیت معنوی شرکت” است، حتی اگر این سیستم‌ها در آینده‌ای نزدیک هم اجرا نشوند.

اوایل سال جاری نیز دفتر ثبت اختراعات مرتبط با بیت‌کوین(Bitcoin Patent Report) نیز لیستی از ۱۰ کمپانی برتر ارائه دهنده‌ی حق ثبت اختراعات بیت‌کوین را منتشر کرد. بانک آمریکا(Bank of America) با ثبت ۴۵ حق اختراع طی ۵ سال اولین جایگاه را در این لیست دارد. کمپانی‌های Ali Baba و IBM نیز مقام چهارم و پنج لیست را با ۳۶ و ۳۴ ثبت اختراع از آن خود کرده‌اند. کمپانی مسترکارت با داشتن ۲۱ ثبت به مقام هشتم رسیده است. با توجه به موارد ثبت شده‌ی مسترکارت برای سال جاری، جای تعجب نخواهد داشت اگر این کمپانی بتواند در لیست یاد‌شده جزء ۵ کمپانی برتر سال ۲۰۱۹ قرار بگیرد.

نظر شما در رابطه با این سیستم جدید چیست؟ آیا انجام تراکنش‌ها به وسیله‌ی پیام متنی، باعث تسهیل پروسه‌ی تراکنش برای کاربران بیت‌کوین خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا