اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تام لی: صنعت رمزارزی در حال بازیابی ارزش خود است

وی در مصاحبه‌ای اظهار داشت که بیت‌کوین و صنعت رمزارزی برای یک بازیابی ارزش و ریکاوری آماده می‌شوند

نکات برگزیده مطلب
  • بیت‌کوین به عنوان بزرگ‌ترین رمزارز جهان طی روزها گذشته با مشکل کاهش قیمت دسته و پنج نرم کرده است و با وجود مقاومت زیاد، حدود ۱۲ درصد از ارزش خود را طی یک هفته از دست داده است. تام لی در رابطه با این موضوع خوش‌بین بوده و گفته که این صنعت در حال آماده شدن برای یک جهش و بازیابی ارزش است.

اخبار خوب اهمیت دارند

هفته‌ی گذشته اخبار مثبت زیادی در صنعت رمزارزی منتشر شد، از اعلامیه‌ی ICE در رابطه با کار بر روی یک صرافی رمزارزی تا اخبار مربوط به گلدمن‌ساکس و تجدید نظر آن‌ها در رابطه با راه‌اندازی صندوق نگهداری، همه‌ی عناوین در هفته‌ی گذشته برای این صنعت نوپا مثبت بوده‌اند. اما این قضیه در رابطه با بازار رمزارزها زیاد صادق نیست؛ در حقیقت رمزارز بیت‌کوین با قیمت لحظه‌ای ۶۶۳۴ دلار، حدود ۱۲ درصد از ارزش خود را طی یک هفته‌ی گذشته از دست داده است.

با این حال، تام لی(Tom Lee) شریک مدیریتی و مشاور ارشد Fundstrat Global Advisors در جدیدترین مصاحبه‌ی خود اعلام کرده بود که این اخبار در واقع تاثیر مثبتی بر سرمایه‌گذاران و اهداف آن‌ها دارد، وی افزود:

اخبار کی طی روز‌های منتشر شده، از گفته‌های SEC در رابطه با کالا بودن بیت‌کوین تا پتانسیل تصویب ETF این رمزارز، همگی باعث می‌شوند سرمایه‌گذاران تصمیم بگیرند که بیت‌کوین را به عنوان یک محل امن در این بازار آشفته در نظر بگیرند.

Tom Lee

در ادامه،‌ فرد خوش‌بین همچنین خاطر نشان کرد که بیت‌کوین به عنوان محبوب‌ترین رمزارزها جهان در حال حاضر در موقعیتی قرار دارد که نمی‌تواند در این سطح با شکست مواجه شود، وی با توضیح اینکه مردم ترسیده‌اند ادامه داد:

در صورتی که بیت‌کوین در این سطح قیمتی باقی بماند، باز هم یک شکست برای آن محسوب نمی‌شود. من فکر می‌کنم که مردم از بازگشت قیمت بیت‌کوین به ۶ هزار دلار و عدم بالا رفتن این سطح قیمت،‌ می‌ترسند.

Tom Lee

در یک مصاحبه‌ی دیگر وی همچنین اشاره کرد که کاهش قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸ از لحاظ تاریخی با اصلاحات پیشین صنعت رمزارزی مطابقت دارد. با این حال، می‌توان گفت در حال حاضر تغییرات قیمت آن به ورود و خروج جریان پول‌های جدید وابسته است زیرا این رمزارز “بسیار بزرگ‌تر” از چیزی است که سال‌های گذشته با آن روبرو بوده‌ایم.

شاخص MISERY بیت‌کوین ۳۹ است

تام لی در گفته‌های خود همچنین به این نکته اشاره کرد که وضعیت کنونی بیت‌کوین پایه‌های قویه آن را نشان می‌دهد. علی رغم کاهش قیمت، میزان تسلط بیت‌کوین در حال افزایش است، که از نظر او این مورد نشانه‌ای برای این است که رمزارزها به زودی مرحله‌ی ریکاوری و بهبود وضعیت را شروع خواهند کرد.

علاوه بر این، لی در رابطه با شاخص Misery بیت‌کوین(BMI) صحبت کرد؛ BMI یک نشانگر اندازه‌گیری وضعیت احساسی دارندگان بیت‌کوین است. طبق آمار وقتی که این شاخص پایین باشد، نشان دهنده‌ی این موضوع است که مردم ناراحت(Miserable) هستند و زمانی که این عدد به پایین‌تر از ۲۷ برسد، مردم بسیار ناراحت(So Miserable) خواهند بود و بهترین زمان برای خرید بیت‌کوین است.

وقتی این عدد بالاتر از ۶۷ باشد، بدین معناست که مردم خوشحال و راضی هستند و در این حالت، یک سیگنال برای فروش محسوب می‌شود. در حال حاضر طبق گفته‌های تام لی، BMI بیت‌کوین در حدود ۳۹ است و نشان می‌دهد که زمینه برای یک ریکاوری و بازگشت قیمتی آماده می‌باشد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های تام لی چیست؟ آیا بیت‌کوین و بازار رمزارزها برای یک جهش قیمتی خود را آماده کرده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا