اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

فارم‌های ماینینگ در ژینژیانگ چین تعطیل خواهند شد

دولت محلی Xinjiang برای تعطیلی عملیات ماینینگ در این منطقه تنها تا پایان ماه آگوست فرصت داده است

نکات برگزیده مطلب
  • طبق گزارشات منتشر شده از سوی منابع محلی، به نظر می‌رسد که دولت Xinjiang تنها تا پایان ماه آگوست به شرکت‌های منطقه فرصت داده‌ است تا تمامی عملیات ماینینگ غیرقانونی خود را متوقف کنند، در غیر اینصورت با آن‌ها برخورد جدی خواهد شد.

طبق گزارشات منتشر شده از سوی یک منبع محلی، دولت یک منطقه‌ی خودگردان در چین قصد دارد تا قبل از پایان ماه آگوست، اقدام به جستجو و تعطیلی مراکز ماینینگ غیرمجاز و غیرقانونی بکند.

یکی از مقامات ارشد کمسیون اقتصاد و اطلاعات چین(EIC) تایید کرده است که این آژانس برای شرکت‌های محلی در ژینژیانگ آیغور(Xinjiang Uyghur یک منطقه‌ی مستقل در شمال غربی چین که در مجاورت مرز‌های مغولستان و قزاقستان قرار گرفته است) یک اخطاریه صادر کرده است و طی آن اعلام نموده که این شرکت‌ها تا قبل از ۳۰ام آگوست فرصت دارند تا تمامی فعالیت‌های ماینینگ غیرقانونی خود را متوقف کنند. این اخطاریه توسط یکی از اعضای EIC مسئول در این منطقه نوشته شده است.

منظور از فعالیت‌های غیرقانونی ماینینگ اعلام شده توسط این آژانس، شرکت‌های ماینینگ غیرمجازی است که نتوانسته‌اند از مراحل ثبت صنعتی و تجاری، مراحل ثبت مالیات، امنیت اجتماعی و سایر بیمه‌های تحت نظارت و مقررات ملی این منطقه عبور کنند. همچنین مزارع ماینی که از برق غیرمجاز استفاده می‌کنند، یعنی نتوانسته‌اند با شرکت‌های توزیع برق محلی قرارداد وضع کنند نیز به این لیست سیاه افزوده خواهند شد.

قرار است که یک گزارش مربوط به پیشرفت در تعطیلی این عملیات‌های ماینینگ رمزارز توسط این آژانس‌های خدماتی ارائه شود.

آژانس EIC یک اولتیماتوم و اتمام حجت نهایی با متن ذیل نیز منتشر کرده است:

تمامی آژانس‌های خدماتی و کمپانی‌هایی که در تعطیلی و توقف عملیات استخراج غیرقانونی بیت‌کوین خود موفق نشوند، باید جوابگو باشند و با آن‌ها برخورد خواهد شد.

(Economic and Information Commission(EIC

فرایند تعطیلی هم‌ اکنون آغاز شده است

اسکات منگ(Scott Meng) مدیر اجرایی یک استارت‌آپ بلاک‌چینی کانادایی که به تازگی به صورت مشارکتی اقدام به خرید یک مزرعه‌ی ماین بیت‌کوین در منطقه‌ی ژینژیانگ کرده است، یکی از افرادی خواهد بود که به شدت تحت تاثیر این اقدامات سخت‌گیران برای تعطیلی فارم‌های ماینینگ، قرار خواهد گرفت.

اسکات به یک آژانس خبری جدید گفته است که او در این منطقه با دو نفر دیگر شریک است و چیزی در حدود ۶۸ هزار ماینر دارد. در حال حاضر او عنوان نموده که همکارانش به شدت از او درخواست کمک کرده‌اند تا مکانی را به عنوان جایگزین، برای انتقال فارم ماینینگ در  ایالات متحده و کانادا پیدا کند.

این اقدام برای اسکات یک وظیفه‌ی سخت و دشوار خواهد بود، چونکه او باید تمام تلاش خود را بکند تا بتواند برای این مکان جدید برق تامین کند و فارم‌های ماینینگ را از هیچ دوباره بسازد.

این حرکت اخیر EIC به نوعی نشان دهنده‌ی تلاش‌های این آژانس برای اطمینان از جبران نرخ برق مصرفی توسط عملیات استخراج بیت‌کوین و همچنین جلوگیری از تبدیل شدن این منطقه به یک مکان مناسب برای ایجاد مزارع استخراج بیت‌کوین بوده است.

ماه گذشته نیز این آژانس به مقامات دولتی ژینژیانگ در رابطه با پشتیبانی از کمپانی‌های ماینینگ بیت‌کوین هشدار داده بود چونکه این آژانس معتقد است که عملیات ماینینگ این شرکت‌ها علاوه بر افزایش چشمگیر مصرف برق منطقه، هیچ کمکی به ترقی اقتصاد این منطقه نخواهد کرد.

نظر شما در رابطه با این اقدام آژانس EIC چیست؟ آیا استخراج بیت‌کوین نمی‌تواند به اقتصاد محلی کمک کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
ZYcrypto

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا