اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بلاک‌چین تنها راه جلوگیری از یک بحران مالی دیگر در جهان است

یکی از مدیران سابق JPMorgan نظرات خود راجب سیستم‌های غیر‌متمرکز را بیان کرد

نکات برگزیده مطلب
  • با وجود اینکه تعداد کثیری از مردم فکر می‌کنند که تکنولوژی بلاک‌چین و صنعت رمزارزی تنها یک شور و هیجان است و کاربرد خاصی برای صنعت مالی جهان ندارد، برخی همانند فانگ هوادونگ فکر می‌کند که این فناوری می‌تواند از بحران مالی بعدی جهان جلوگیری به عمل آورد.

بلاک‌چین خطرات صنعت مالی را کاهش می‌دهد

در جدید‌ترین مصاحبه‌ی فانگ هوادونگ(Huadong معاون سابق صندوق بازنشستگی و سرمایه گذاری در JPMorgan) مشاور افتخاری انجمن بلاک‌چین آسیا با خبرگزاری China Economic Times، وی خاطرنشان کرد که با وجود اینکه تکنولوژی بلاک‌چین چالش‌های زیاد و منحصر به فردی  را پیش‌رو، اما بازهم توانایی‌های زیادی برای تقویت سیستم مالی سنتی با کاهش خطرات، افزایش شفافیت و کاهش هزینه‌ها در خود دارد. وی افزود:

اساسا بلاک‌چین یک فنا‌وری است که می‌تواند به طور مستقیم و یا خیلی با حضور ضعیف واسطه ادامه‌ی روند فعالیت‌های مالی را بر عهده بگیرد. بنابراین تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند مکانیسم‌های اعتماد را با کمترین هزینه ایجاد کند.

Pang Huadong

با توجه به گفته‌های هوادونگ، روز‌هایی که او در بخش مدیریت درآمد‌های ثابت JPMorgan در طی بحران مالی سال ۲۰۰۸ مشغول فعالیت بود، چشمانش نسبت به قابلیت‌های زیاد DLT(تکنولوژی دفاترکل توزیع شده یا Distributed ledger technology) باز شده است. هوادونگ خاطر نشان کرد که در آن زمان این شرکت بیش از ۴۰ میلیارد دلار دارایی داشت و به صورت میانگین روزانه ۳۰۰ میلیون دلار آن را از دست میداده است. این تجربه باعث شد که او درک کند که این تکنولوژی شاید کلید جلوگیری از سقوط اقتصادی بعدی جهان باشد.

آینده‌ای با پتانسیل‌های نامحدود برای DLT

هوادونگ که فارق‌التحصیل موسسه‌ی فناوری ماساچوست(دانشگاه MIT) است، نتیجه‌گیری کرد که این فناوری روبه رشد چیزهای زیادی را برای ارائه به جهان در خود دارد و تنها گذر زمان باعث خواهد شد که تکنولوژی بلاک‌چین تمام توان و پتانسیل‌های خود را به دست بیاورد.

هوادونگ در انتها اظهار داشت:

در حال حاضر توسعه‌ی داخلی فناوری بلاک‌چین در مراحل اولیه خود قرار دارد. با وجود اینکه این فناوری نوسانات نسبتا شدیدی را تجربه کرده است اما چشم انداز توسعه‌ی آن بی‌حد و حصر می‌باشد.

Pang Huadong

در حالی که هوادونگ در رابطه با تکنولوژی بلاک‌چین خوش‌بین است و فکر می‌کند که این فناوری قرص‌هایی سالم ماندن سیستم مالی سنتی است، برخی موسسات دیگر مالی بزرگ به نقطه مخالف این نظریات عقیده دارند. در ماه ژوئن بانک توافقات بین‌المللی(BIS) که به عنوان بانکِ بانک‌های مرکزی شناخته می‌شود، گزارشی منتشر کرد و طی آن متذکر شد که با در نظر گرفته این مورد که درصورت تلاش برای پردازش حجم پرداخت‌های خرده فروشی‌ها که توسط نهاد‌های متمرکز انجام می‌شود، DLT می‌تواند باعث خرابی کل اینترنت شود در نتیجه بلاک‌چین نمی‌تواند در سطح پایگاه‌های داده‌ی مرسوط عمل کند.

در ماه ژوئن ۲۰۱۸ نیز خبرگزارش BTCManager گزارش داد که مدیر فنی بانک Hapoalim نیز اعلام کرده است که تکنولوژی بلاک‌چین صرفا یک چرخه‌ی تبلیغاتی و هیجانی است و هیچ چیز فوق‌العاده‌ای در خود ندارد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های مدیر سابق JPMorgan چیست؟ آیا واقعا بلاک‌چین تنها راه نجات از بحران اقتصادی جهان خواهد بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BTCmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا