اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

OverStock: بلاک‌چین راهی است برای پایان دادن به فقر جهانی

مدیرعامل این شرکت بزرگ معتقد است که بلاک‌چین راه‌حل مناسبی برای رفع این مسئله است

نکات برگزیده مطلب
  • مدیر عامل کمپانی بزرگ OverStock‌به تازگی اعلام کرده است که با همکاری یک اقتصاددان قصد دارد از تکنولوژی بلاک‌چین برای رفع و پایان دادن به مشکل فقر در جهان استفاده کند.

پاتریک بایرن(Patrick Byrne) مدیرعامل شرکت Overstock معتقد است که بلاک‌چین می‌تواند امیدی برای پایان دادن به فقر جهانی باشد. بایرن در یک مصاحبه‌ی اختصاصی با شبکه‌ی FOX Business اعلام کرد که او به دنبال افرادی است که شاید علاقه‌مند باشند تا در پروژه‌ی ریسک‌پذیر “پایان فقر جهانی به وسیله‌ی تکنولوژی بلاکچین” با همکاری اقتصاددان بزرگ هرناندو دسوتو پولار(Hernando de Soto Polar) سرمایه گذاری کنند.

بایرن در این مصاحبه اعلام کرد:

Patrick Byrneزمانی که ما چهار سال قبل ابتدا نگاهی به بیت‌کوین انداختیم فهمیدیم که رویداد مهم و اصلی بیت‌کوین نیست، بلکه تکنولوژی پشت پرده‌ی آن یعنی بلاک‌چین است. ما به وسیله‌ی بلاک‌چین جهان را تغییر خواهیم داد.

Patrick Byrne

این سرمایه‌گذاری که از هفته‌ی گذشته شروع آن اعلام شده است، ابتدا یک سیستم ثبت مالکیت جهانی را توسعه خواهد داد تا حقوق مالکیت میلیاردها نفر در سراسر جهان محقق شود. این کمپانی جدید با نام DeSoto inc راه‌اندازی خواهد شد و هدف آن ساخت راهکار‌هایی برای توانمندسازی افراد از طریق قدرت مالکیت است.

دسوتو در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد:

من در ذهن خود جهانی را می‌بینم که در آن مردم حقوق مربوط به مالکیت‌های خود را در اختیار دارند و می‌توانند دارایی‌های مرتبط با کسب و کار خودشان را از این طریق بدست بیاورند و از فقر خارج شوند. به دلیل کمبود اسناد ملکی  قابل مشاهده و ثبت استاندارد، حدود ۸۰ درصد از جمعیت جهان توانایی ورود به اقتصاد جهانی مدرن را ندارند. میلیارد‌ها انسان توانایی و امکانات تبدیل منابع خودشان به سرمایه را در اختیار ندارند. بلاک‌چین یک ابزار قدرتمند برای حل این مشکل ساختاری است، مشکلی که از دلایل اصلی فقر و مناقشات محسوب می‌شود.

Hernando de Soto Polar

بایرن که به عنوان یکی از افراد پیشرو در تکنولوژی بلاک‌چین محسوب می‌شود گفت:

کمپانی Overstock اولین خرده‌فروشی بزرگی بود که پذیرش رمزارزها را در سال ۲۰۱۴ شروع کرد.

Patrick Byrne

دسوتو به خبرگزاری FOX اعلام کرد:

آنچه که در ایالات متحده که به عنوان موفق‌ترین، مرفه‌ترین و احتمالا دموکرات‌ترین کشور جهان، عمل کرده و جواب داده است باید به دیگر نقاط جهان نیز گسترش یابد و ما می‌تواند این کار را به واسطه‌ی تکنولوژی شما انجام دهیم.

Hernando de Soto Polar

بایرن که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین هوادارن بیت‌کوین شناخته می‌شود اعلام کرده که تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند ملیارد‌ها انسان را از فقر بیرون بکشد.

وی در رابطه با این موضوع گفته:

من و هرناندو قصد داریم طی ۵ سال آینده با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین ۵ میلیارد انسان که خارج از اقتصاد رسمی زندگی می‌کنند را توانمند و آزاد کنیم.

Patrick Byrne

نظر شما در رابطه با گفته‌‌های مدیرعامل Overstock چیست؟ آیا بلاک‌چین می‌تواند راهی برای پایان دادن به فقر جهانی و مناقشات مربوط به آن باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Pymnts

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا