اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

خریداران مجدداً کنترل بازار بیت کوین را به دست گرفتند

تیم تحقیقاتی گلس‌نود (Glassnode) در گزارش اخیر خود اعلام کرد که روند ارسال بیت کوین به کیف‌پول صرافی‌ها معکوس شده و سرمایه‌گذاران در طول دو هفته گذشته به‌طور متوسط ۲ هزار واحد بیت کوین را از پلتفرم‌های متمرکز خارج کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • در طول بازار صعودی اخیر بیت کوین، سرمایه‌گذاران به‌طور پیوسته بیت کوین‌های خریداری شده را برای نگهداری بلند مدت از کیف‌پول صرافی‌ها خارج می‌کردند و در نتیجه حجم بیت کوین‌های موجود در نزد این پلتفرم‌های معاملاتی به‌طور پیوسته کاهش یافته است. با این وجود، سقوط اخیر بیت کوین موجب شده بود تا این روند تغییر کند و فروشندگان به‌طور هیجانی بیت کوین‌های خود را برای فروش به صرافی‌ها ارسال کنند. اما بر اساس گزارش تیم تحقیقاتی گلس‌نود هم‌اکنون جریان ارسال بیت کوین به کیف‌پول صرافی‌ها معکوس شده و در حقیقت خروج روزانه ۲ هزار بیت کوین از پلتفرم‌های معاملاتی متمرکز را شاهد هستیم.

سرمایه‌گذاران در حال خالی کردن کیف‌پول بیت کوین صرافی‌ها هستند

گزارش هفتگی گلس‌نود (Glassnode) که در روز دوازدهم جولای منتشر شده، نشان می‌دهد دارایی موجود در کیف‌پول بیت کوین صرافی‌ها به کمترین سطح خود از ماه آوریل تاکنون رسیده است.

بر همین اساس، تعداد بیت‌کوین‌هایی که کاربران نزد صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌کنند از اواخر ماه می تاکنون به‌طور پیوسته کاهش یافته است و هم‌اکنون به‌طور متوسط روزانه 2,000 بیت کوین (به ارزش 66 میلیون دلار در قیمت کنونی بیت کوین) از صرافی‌ها خارج می‌شود.

محققان اعلام کرده‌اند؛ در طول بازار صعودی اخیر بیت کوین که در نتیجه آن قیمت بیت کوین به بیشینه 64854 دلار (قیمت بیشینه بیت کوین در صرافی بایننس) نیز رسیده بود، سرمایه‌گذاران به‌طور پیوسته بیت کوین‌های خریداری شده را برای نگه‌داری در بلند مدت از صرافی‌ها خارج کرده‌اند. این شرکت نتیجه‌گیری کرده است که بخش بزرگی از بیت کوین‌های خارج شده از صرافی‌ها توسط صندوق گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) جمع‌آوری شده است.

در زمان تغییر روند بازار رمزارزها و کاهش چشمگیر قیمت بیت کوین در ماه می، روند خروج بیت کوین از صرافی‌ها نیز معکوس شده بود. در حقیقت سرمایه‌گذاران خُرد که با دیدگاه کسب سود در کوتاه مدت بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده بودند، بیت کوین‌های خود را برای فروش به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند.

اما هم‌اکنون هیجان سرمایه‌گذاران و رقابت برای فروش این دارایی فروکش کرده و جریان ارسال بیت کوین به صرافی‌ها نیز مجدداً معکوس شده است؛ یعنی هم‌اکنون خروج بیت کوین از کیف‌پول صرافی‌ها را شاهد هستیم. کاهش حجم بیت کوین موجود در صرافی‌ها کاهش قدرت عرضه را نشان می‌دهد که در صورت افزایش تقاضا می‌توان افزایش قیمت بیت کوین را انتظار کشید.

شاخص میانگین متحرک 14 روزه جریان دارایی‌ها نشان می‌دهد که در طول دو هفته گذشته جریان خروج بیت کوین از صرافی‌ها با نرخ 2 هزار واحد بیت کوین در هر روز را شاهد بوده‌ایم. Glassnode

سرمایه‌گذاران بلند مدتی مالکیت بخش بزرگی از بیت ‌کوین‌های منتشر شده را در اختیار دارند

گلس‌نود در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد؛ سرمایه‌گذارانی که با دید بلند مدت از بیت کوین‌های خود برای 2-5 سال نگهداری کرده‌اند بخش بزرگی (22/9 درصد) از حجم بیت کوین‌های منتشر شده را در اختیار دارند.

کاهش حجم دارایی‌های موجود در کیف‌پول صرافی‌های متمرکز با افزایش جریان نقدینگی ارسالی به پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز همزمان شده است. داده‌ها نشان می‌دهند که کل ارزش دارایی‌های قفل شده در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز (دیفای) از روز بیست و ششم ژوئن تاکنون 21 درصد افزایش یافته است.

نظر شما نسبت به معکوس شدن جریان ارسال دارایی‌ها به پلتفرم‌های معاملاتی متمرکز چیست؟ آیا گزارش جدید گلس نود از آغاز سیکل صعودی جدیدی در بازار بیت کوین خبر می‌دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا