اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بزرگ‌ترین طرفداران بیت‌کوین گردهم خواهند آمد

جک دورسی مدیرعامل توییتر و ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا قرار است به زودی در رابطه با رمزارز بیت کوین به بحث و گفتگو بپردازند

نکات برگزیده مطلب
  • جک دورسی(Jack Dorsey) مدیرعامل شبکه‌ی اجتماعی توییتر در تازه‌ترین پست‌های خود به تبلیغ در رابطه با رویداد The B Word پرداخته و آن را بهترین موقعیت برای جلب توجه و افزایش آگاهی سرمایه‌گذاران سازمانی و موسسات مالی بزرگ برای درک و پذیرش بیت کوین توصیف کرده است. در همین حال، آقای ایلان ماسک در پاسخ به این پست توییتری اعلام نموده که نسبت به BTC بسیار کنجکاو است، بنابراین آقای جک دورسی از ایلان ماسک دعوت کرد تا با حضور در این رویداد به اظهار نظر پیرامون رمزارز BTC بپردازد. جای تعجب ندارد که ایلان ماسک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین طرفداران بیت کوین از این پیشنهاد استقبال کرده و به زودی قرار است رو در روی جک دورسی به گفتگو در مورد بیت کوین بپردازد.

بزرگان کنار هم

ایلان ماسک(Elon musk) میلیاردر سرشناس و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و جک دورسی (Jack Dorsey) مدیرعامل شرکت رسانه‌ی اجتماعی توییتر توافق کرده‌اند که در یک رویداد که قرار است در ماه جولای برگزار شود، با یکدیگر در رابطه با بیت کوین به بحث و مذاکره بپردازند.

این مسئله با پاسخ ایلان ماسک به پست توییتری جک دورسی آغاز شد، در این پست آقای دورسی در حال تبلیغ رویدادی به نام «کلمه بی (The B Word)» بود، رویدادی که هدف اصلی آن ایجاد انگیزه و تشویق شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران سازمانی برای پذیرش رمزارز BTC می‌باشد.

آقای ماسک در پاسخ به پست توییتری جک دورسی اظهار داشت که «در مورد B کنجکاو شدی؟»

ایلان ماسک پست توییتری Elon musk جک دورسی Jack Dorsey
پست توییتری جک دورسی

آقای دورسی نیز در پاسخ اعلام کرد که «عجیب است! اجازه بدهید که در این رویداد من و شما به گفتگو پیرامون بیت کوین بپردازیم. شما می‌توانید در آنجا تمام کنجکاوی‌هایتان را به اشتراک بگذارید…»

با شناختی که از شخصیت ایلان ماسک در بین طرفداران وجود دارد، جای تعجب ندارد که وی این دعوتنامه را پذیرفته و قرار است در رویداد فوق‌الذکر به بحث در رابطه با بیت کوین بپردازد.

هدف: افزایش آگاهی سرمایه‌گذاران سازمانی

طبق اعلامیه‌ی منتشر شده در رابطه با رویداد The B Word، این گردهمایی که «با ارائه‌ی یک تجربه‌ی زنده در کنار مجموعه‌ای گسترده از محتوا برای جامعه‌ی سرمایه‌گذاران، این امکان را فراهم می‌کند تا یک گفتگوی آگاهانه در رابطه با نقش بیت کوین برای موسسات سراسر جهان داشته باشند»، قرار است در تاریخ ۲۱ام جولای برگزار شود.

این اظهارات ایلان ماسک بدون شک تاثیر چشم‌گیر بر بازار بیت کوین و رویکرد سرمایه‌گذاران خواهد داشت. البته وی اخیراً با صحبت‌های ضد و نقیض و عملکرد غیرقابل پیش‌بینی بازار را به دست گرفته است.

به عنوان مثال، وی ابتدا از بیت کوین حمایت کرد و برای مدت کوتاه هشتگ bitcoin# را به توضیحات صفحه‌ی رسمی خود در توییتر اضافه کرد. پس از مدت کوتاهی، شرکت تحت مدیریت وی از خرید بالغ بر ۱/۵ میلیارد دلار رمزارز BTC و همچنین پذیرش این رمزارز به عنوان یک روش پرداخت قابل قبول خبر داد.

از طرف دیگر وی چندین پست توییتری در حمایت از پروژه‌ی رمزارز دوج‌کوین منتشر کرد، پست‌هایی که باعث ایجاد روند صعودی چشم‌گیر در بازار DOGE و افزایش سرسام‌آور قیمت این رمزارز شدند.

تغییر رویکرد

با این حال اخیراً به نظر می‌رسد که این کارآفرین موفق رویکرد متفاوتی نسبت به رمزارز بیت کوین اتخاذ کرده و در خلاف صحبت‌های پیشین خود قدم برداشته است. ماه گذشته، ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت تسلا فرآیند پذیرش BTC را به دلیل نگرانی‌های مربوط به تغییرات محیط زیست و مصرف انرژی «دیوانه‌وار» روند استخراج بیت کوین، متوقف کرده است.

وی همچنین با ارسال چندین تصویر طنزآمیز نشان داد که دیگر تمایلی نسبت به رمزارز بیت کوین ندارد.

اما در اوایل ماه جاری بود که ایلان ماسک باز هم اعلام کرد که شرکت تسلا فرآیند پذیرش BTC را به شرطی آغاز خواهد کرد که حداقل نیمی از انرژی مصرفی روند استخراج بیت کوین به واسطه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر تامین گردد.

ایلان ماسک پست توییتری Elon musk جک دورسی Jack Dorsey
نمودار تغییرات قیمت بیت کوین طی ۳ ماه گذشته

رمزارز بیت کوین روز سه شنبه با سقوط به سطوح پایین‌تر از ۳۰ هزار دلار تمام سودهای بدست آمده در سال ۲۰۲۱ را از بین برد؛ هرچند که از آن روز تا به این لحظه بازار شاهد یک بهبود نسبی بوده و اکنون هر واحد BTC چیزی حدود ۳۳۴۰۰ دلار مبادله می‌شود. این رقم در حال حاضر ۵۰ درصد بالاترین رکورد ثبت شده توسط بیت کوین(۶۵ هزار دلار) در ماه آوریل است.

نظر شما در رابطه با حضور طرفداران بزرگ رمزارز بیت کوین در رویداد The B Word و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران سازمانی جهت پذیرش BTC چیست؟ آیا چنین گردهمایی‌هایی می‌توانند علاوه بر افزایش آگاهی عمومی پیرامون صنعت رمزارز، به پذیرش گسترده این دارایی‌های غیرمتمرکز منجر شوند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا