اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

قدرت پردازش محصول جدید بیت‌مین نسبت به نسل قبل ۱۹ برابر بیشتر است!

شرکت بیت‌مین(Bitmain) در ماه نوامبر دستگاه استخراج رمزارز جدیدی را با نام ال۷(L7) مبتنی بر الگوریتم اسکریپت(Scrypt) عرضه خواهد کرد که توان محاسباتی آن ۹۵۰۰ مگاهش برثانیه(MH/s) گزارش شده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت بیت‌مین اخیراً از محصول انت ماینر ال۷( L7) برای استخراج رمزارزهای لایت کوین(Litecoin) و دوج کوین(Dogecoin) رونمایی کرده است. قدرت پردازشی انت ماینر ال۷ معادل ۹۵۰۰ مگاهش برثانیه(MH/s) در الگوریتم اسکریپت(Scrypt) و برق مصرفی آن ۳۴۲۵ وات گزارش شده است. بیت‌مین انت ماینر ال۷ را با قیمت ۱۵۰۰۰ دلار(معادل ۳۶۰ میلیون تومان) عرضه خواهد کرد.

بیت‌مین از دستگاه اسیک جدید برای استخراج دوج کوین و لایت کوین رونمایی کرد

شرکت بیت‌مین(Bitmain) به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات استخراج رمزارز جهان در روز بیست و نهم خرداد از دستگاه جدید خود رونمایی کرد که برای استخراج رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم اسکریپت(Scrypt)؛ یعنی لایت کوین(Litecoin) و دوج کوین(Dogecoin) طراحی شده است.

کولین وو(Colin Wu)؛ خبرنگار حوزه‌ی رمزارزها در توییتی از رونمایی محصول جدید بیت‌مین در نمایشگاه چنگدو(Chengdu) خبر داد:

توییت کولین وو
در روز نوزدهم ژوئن، شرکت بیت‌مین دستگاه ماینینگ ال7(L7) را با هش‌ریت 9500 مگاهش برثانیه(MH/s) و برق مصرفی 3425 وات برای استخراج لایت کوین/دوج کوین معرفی کرده که با 19 دستگاه ماینینگ ال‌تری‌پلاس(L3+) برابری می‌کند و قیمت آن 15000 دلار تعیین شده است. قیمت فروش آن برای ماینرهای مستقر در کشورهای خارجی با تخفیف 13 درصد کاهش یافته و در نوامبر 2021 تحول داده خواهد شد.

وو هش‌ریت ال7 را 19 برابر هش‌ریت ال‌تری‌پلاس(504 مگاهش بر ثانیه) گزارش کرد. قیمت خُرده‌فروشی محصول جدید بیت‌مین 100,000 یوان(معادل 15,000 دلار) تعیین شده که در ماه نوامبر سال جاری به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

ماینرها از ابتدای سال 2021 میلادی تاکنون با اشتیاق تمامی محصولات قابل استفاده در حوزه‌ی استخراج رمزارز شامل کارت‌های گرافیکی و دستگاه‌های اسیک را با اشتیاق خریداری کرده‌اند. به همین دلیل محصولات عرضه شده در وب‌سایت بیت‌مین به فروش رسیده و یا بزودی قابل سفارش خواهند بود.

رونمایی از اسیک‌های جدید بیت کوین و دَش

وو گزارش کرد که شرکت بیت‌مین در این کنفرانس دستگاه جدید استخراج بیت کوین را بر پایه‌ی فناوری 5 نانومتری معرفی کرده که به سیستم خنک کننده‌ی آبی(Water-Cooling) مجهز است. همچنین این شرکت پیش‌نمایشی از دستگاه استخراج رمزارز دش(Dash) با عنوان دی7(D7) نیز ارائه کرده است.

بر اساس گزارش کوینیت، بیت‌مین در ماه آوریل از دستگاه انت ماینر اِی۹(Antminer E9) برای استخراج رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم اتهش همانند اتریوم رونمایی کرده که قدرت پردازشی آن با با 25 کارت گرافیکی آر.تی.ایکس3090 (120 مگاهش بر ثانیه) معادل است.

نظر شما نسبت به محصولات جدید شرکت بیت‌مین برای استخراج رمزارزهای دوج کوین و لایت کوین چیست؟ آیا تقاضای ماینرها برای خرید تجهیزات استخراج رمزارز در نیمه‌ی دوم سال 2021 میلادی نیز استمرار خواهد یافت؟ آیا سایر رقبای بیت‌مین نیز بزودی محصولات جدید خودشان را رونمایی خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا