اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جنرال موتورز برای پذیرش بیت کوین تنها منتظر چراغ سبز مشتریانش است

مدیرعامل شرکت خودروسازی جنرال موتورز(General Motors) در مصاحبه با سی.ان.بی.سی(CNBC) اعلام کرد که درصورت تقاضای مشتریان این شرکت استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت را آغاز خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • بنظر می‌رسد که تحولات اخیر حوزه‌ی رمزارزها موجب شده است تا توجه شرکت‌های خودروسازی به استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت و حتی سرمایه‌گذاری در این حوزه جلب شود. ماری بارا(Mary Barra)؛ مدیرعامل شرکت جنرال موتورز(General Motors) در مصاحبه با خبرگزاری سی.ان.بی.سی(CNBC) اعلام کرد در صورتی که مشتریان این شرکت تقاضای استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت را داشته باشند، هیچ چیزی مانع تحقق این خواسته نخواهد شد.

استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت در جنرال موتورز

ماری بارا(Mary Barra)؛ مدیرعامل شرکت جنرال موتورز(General Motors) روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری سی.ان.بی.سی(CNBC) اعلام کرد که هیچ چیزی مانع این شرکت برای پذیرش بیت کوین نخواهد شد.

وی تنها شرط پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت را وجود تقاضا از سوی مشتریان این شرکت عنوان کرده و اظهار داشت:

هیچ چیزی نمی‌تواند مانع ما برای استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت شود. مشتریان جنرال موتورز جهت فعالیت این شرکت را تعیین می‌کنند. Mary Barra

مدیرعامل جنرال موتورز ادعا کرد که این شرکت تلاش می‌کند فرآیند خرید محصولات این شرکت را تا حد امکان برای مشتریان خود آسان‌تر کند. وی پس از سرمایه‌گذاری 1/5 میلیارد دلاری تسلا بر روی بیت کوین اعلام کرد که جنرال موتورز نیز به ارزیابی فرصت‌های ایجاد شده توسط بیت کوین ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش کوینیت، جنرال موتورز در سال 2018 میلادی نو‌آوری جدیدی را بر پایه‌ی فناوری بلاکچین برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها در میان خودروهای هوشمند ارائه کرده است.

تسلا پای شرکت‌های خودروسازی را به بازار رمزارزها کشاند

با وجود آن‌که هم‌اکنون تسلا استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت را متوقف کرده است، این شرکت به رقبای خود نشان داد که می‌توان از بیت کوین به عنوان ابزاری کارآمد برای سرمایه‌گذاری و همچنین پرداخت استفاده کرد. در همین راستا، سایر رقبای تسلا نیز فرصت‌های ایجاد شده توسط بیت کوین و دیگر رمزارزها برای افزایش سود‌آوری خود را آغاز کرده‌اند.

شرکت کانادایی تولید کننده‌ی وسایل نقلیه‌ی برقی دی‌مک(Daymak) اخیراً از سری جدید خودروهای الکتریکی خود با عنوان اسپریتوس(Spiritus) رونمایی کرده که در زمان شارژ و یا در حالت پارک شده اتریوم استخراج می‌کند.

زمانی که تسلا در ماه فوریه اعلام کرد که از بیت کوین به عنوان روش پرداخت استفاده می‌کند، مدیرعامل جنرال موتورز اظهار داشت که شرکت تحت مدیریت وی اشتیاقی به پیروی از تسلا ندارد. اما در پایان همان ماه موضع‌گیری ملایم‌تری را در پیش گرفته و اظهار داشت که در صورت وجود تقاضای بالا از سوی مشتریان خود، این شرکت پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت را بررسی خواهد کرد. اگرچه اظهارات بارا تغییر دیدگاه وی نسبت به رمزارزها را در طول زمان به خوبی نشان می‌دهد، اما وی در روز چهارشنبه تاکید کرد که موضع جنرال موتورز نسبت به رمزارزها تغییری نکرده است.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت جنرال موتورز در زمینه‌ی استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت چیست؟ آیا در حالی که به سوی دیجیتالی شدن حرکت می‌کنیم، مشتریان جنرال موتورز استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت را از این شرکت درخواست خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا